2. Verfahren
Verfahren
Titel: Informations- og wayfinding skilte ved sporarbejde
Beschreibung: DSB udbyder hermed rammeaftale vedrørende opsætning og nedtagning af midlertidige informations- og wayfinding-skilte i forbindelse med planlagte sporarbejder. Aftalen er en rammeaftale, der giver DSB ret til at bestille opsætning og nedtagning af skilte, både planlagte og ad-hoc. DSB ønsker at indgå en rammeaftale med én leverandør.
Interne Kennung: A-26799 - Wayfinding skilte
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 51000000 Installation (außer Software)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 22000000 Drucksachen und zugehörige Erzeugnisse, 34928472 Wegweiser, 34992000 Zeichen und beleuchtete Zeichen, 34992300 Straßenschilder
5. Los
Los: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Additional nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 51000000 Installation services (except software)
Additional classification (cpv): 22000000 Printed matter and related products, 34928472 Sign posts, 34992000 Signs and illuminated signs, 34992300 Street signs
5. Lot
Lot: LOT-0000