2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wsparcie wydajnego gospodarowania zasobami wodnymi w Gminie Buczek
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie inteligentnego systemu monitorowania i zarządzania infrastrukturą wodociągową. Szczegółowy OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 203827-2026
Interne Kennung: GWS.7021.9.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38421100 Wasserzähler
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 45330000 Installateurarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie inteligentnego systemu monitorowania i zarządzania infrastrukturą wodociągową obejmującego: a) system monitoringu sieci wodociągowej polegający na wyposażeniu przyłączy wodociągowych, w budynkach mieszkalnych, obiektach prowadzenia działalności gospodarczej, obiektach użyteczności publicznej i stacji wodociągowej, w inteligentne urządzenia pomiarowe z modułami komunikacyjnymi, umożliwiające kompleksową analizę stanu sieci wodociągowej. Elementy systemu: wodomierz jednostrumieniowy lub objętościowy albo ultradźwiękowy, wyposażony w moduł radiowy do zdalnego odczytu, DN20 – 1547 szt; wodomierz ultradźwiękowy wyposażony w moduł radiowy do zdalnego odczytu DN25 – 3 szt., DN32 – 4 szt., DN40 – 2 szt., oprogramowanie do odczytu i zarządzania danymi (aplikacja mobilna i platforma zarządzająca) wraz z zestawem odczytowym (smartfon, skaner, anteny, głowica). b) system do inteligentnego zarządzania siecią wodociągową typu SCADA polegający na opomiarowaniu kluczowych odcinków sieci oraz istotnych punktów, takich jak ujęcia wody co prowadzić będzie min do: optymalizacji przesyłu wody i szybkiego wykrywanie obszarów nadmiernego zużycia oraz miejsc potencjalnych awarii, efektywności działania sieci i szybszego usuwania problemów, zapewnienia jej odpowiedniego ciśnienia i jakości. Na system składa się: zestaw telemetryczny – 10 szt.; system monitorowania sieci wodociągowej. c) system informacji przestrzennej (GIS) umożliwiający centralne zarządzanie danymi dotyczącymi sieci wodociągowej, co pozwoli na efektywne zarządzanie zasobami wodnymi, prowadzenie ewidencji, śledzenie zmian, planowanie konserwacji, oraz szybką wizualizacje i lokalizacje obiektów i zdarzeń na sieci, co znacząco zwiększy dostępność i wiedzę o infrastrukturze wodociągowej. System GIS jako zorganizowane środowisko obejmować będzie oprogramowanie serwerowe, z dostępem wielostanowiskowym (desktop) poprzez przeglądarkę internetową (www) z centralną bazą danych, do wprowadzania, gromadzenia, przetwarzania oraz wizualizacji danych przestrzennych i opisowych umożliwiających centralne zarządzanie danymi dotyczącymi sieci wodociągowej, takimi jak lokalizacja rur, parametry techniczne, historie napraw czy dane dotyczące jakości wody. d) model matematycznego systemu dystrybucji wody jako wirtualne odwzorowanie sieci pozwoli wykorzystać otrzymane dane podczas podejmowania decyzji dotyczących np. rozbudowy lub modernizacji sieci, co z kolei zoptymalizuje warunki pracy sieci i wygeneruje oszczędności, np. przez redukcję kosztów produkcji wody. Posiadanie informacji o pracy sieci systemu wodociągowego jest podstawą do poprawnego, skutecznego i zbilansowanego gospodarowania wodą w gminie. Model bazuje na grafie sieci, który jest utrzymywany na podstawie przestrzennej bazy danych w systemie GIS. Dzięki wbudowanym narzędziom analitycznym systemu GIS, w którym buduje się model, możliwe będzie np: wsparcie w analizowaniu pracy sieci w warunkach poboru wody na cele przeciwpożarowe (symulacje ppoż.); zasymulowanie jak zachowa się sieć po podłączeniu nowego odbiorcy w oparciu o jego rozbiór; zasymulowanie stanu sieci po zamknięciu jej fragmentu podczas awarii (wg obszary wskazanego z analizie zasuw); oszacowanie wieku wody w sieci. e) dostawa i montaż urządzeń zapewniających dostęp do wody pitnej w budynku Szkoły Podstawowej w Buczku oraz Czestkowie B. Urządzenia zapewniające dostęp do wody pitnej winny być włączone w system wodociągowy budynków, w których będą zamontowane. Urządzenia te będą dostarczać filtrowaną wodę o jakości zgodnej z obowiązującymi normami, będą wyposażone w filtry oraz wodomierze, co pozwoli na monitorowanie zużycia wody. Specyfikacja: materiał korpusu: stal nierdzewna, zestaw filtrów, zestaw pomiarowy umożliwiający monitorowanie i rejestrację zużycia wody w czasie rzeczywistym. Szczegółowy OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA stanowi załącznik nr 8 do SWZ. Jeżeli w dokumentacji stanowiącej załącznik nr 8 do SWZ użyte są znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie rozwiązań równoważnych, o ile zapewnią one zgodność realizacji przedmiotu zamówienia z dokumentacją stanowiącą załącznik nr 8 do SWZ.