2. Verfahren
Verfahren
Titel: udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 3.716.495,17 (słownie: trzy miliony siedemset szesnaście tysięcy czterysta dziewięćdziesiąt pięć złotych siedemnaście groszy) na finansowanie planowanego deficytu i na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań dla Gminy Dobrzyń nad Wisłą
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 3.716.495,17 (słownie: trzy miliony siedemset szesnaście tysięcy czterysta dziewięćdziesiąt pięć złotych siedemnaście groszy) na finansowanie planowanego deficytu i na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań dla Gminy Dobrzyń nad Wisłą na okres 18 lat (2025-2042) przy spłacie przez okres 13 lat (2030-2042).
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ofertę, wraz z załącznikami stanowiącymi jej integralną część, składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, za pośrednictwem platformazakupowa.pl/pn/dobrzyn. W procesie składania oferty, kwalifikowany podpis elektroniczny lub podpis zaufany lub podpis osobisty, Wykonawca składa bezpośrednio na dokumencie, który następnie przesyła do systemu. Oferta musi być złożona w sposób zapewniający zachowanie jej integralności, autentyczności, nienaruszalności danych i ich poufności w ramach wymiany i przechowywania informacji, zapewniający możliwość zapoznania się z jej treścią wyłącznie po upływie terminu na jej złożenie.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 3.716.495,17 (słownie: trzy miliony siedemset szesnaście tysięcy czterysta dziewięćdziesiąt pięć złotych siedemnaście groszy) na finansowanie planowanego deficytu i na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań dla Gminy Dobrzyń nad Wisłą
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 3.716.495,17 (słownie: trzy miliony siedemset szesnaście tysięcy czterysta dziewięćdziesiąt pięć złotych siedemnaście groszy) na finansowanie planowanego deficytu i na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań dla Gminy Dobrzyń nad Wisłą na okres 18 lat (2025-2042) przy spłacie przez okres 13 lat (2030-2042). Charakterystyka kredytu: 1) Kwota kredytu: do 3.716.495,17 (słownie: trzy miliony siedemset szesnaście tysięcy czterysta dziewięćdziesiąt pięć złotych siedemnaście groszy); 2) Okres kredytowania: od daty podpisania umowy kredytowej do dnia 31.12.2042 roku; 3) Wykonawca postawi środki kredytu do dyspozycji Zamawiającego: – w okresie: najwcześniej od dnia podpisania umowy a najpóźniej do 31 grudnia 2025 r. – w transzach, zależnie od potrzeb kredytobiorcy na podstawie składanych przez Zamawiającego pisemnych wniosków o wypłatę kolejnej transzy, w terminie 3 dni roboczych przed uruchomieniem, bez składania odrębnych wniosków kredytowych. – uruchomienie kredytu nastąpi bezgotówkowo przelewem na dobro rachunku bankowego Zamawiającego, tj. Gminy Dobrzyń nad Wisłą o numerze: 97 9550 0003 2006 0040 0477 0003 w KDBS o/ Dobrzyń nad Wisłą. Zabezpieczenie kredytu: a) nie jest wymagane, b) jeżeli takowe zostanie ustanowione dopuszcza się tylko weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową, przy czym kontrasygnata Skarbnika zostanie złożona tylko na deklaracji wekslowej. Zamawiający nie przewiduje oświadczenia o poddaniu się egzekucji w trybie przepisów bankowych. Dla potrzeb umowy kredytowej, przy obliczaniu odsetek przyjmuje się, iż rok liczy 365/366 dni. Prowizja za rozpatrzenie wniosku kredytowego stanowi koszt Banku. Bank nalicza odsetki w stosunku rocznym za okres od dnia powstania zadłużenia z tytułu udzielonego Kredytu do dnia poprzedzającego jego spłatę włącznie. Odsetki naliczane będą wyłącznie od kwoty wykorzystanego kredytu. Spłata odsetek następować będzie bezgotówkowo w okresach miesięcznych. Odsetki naliczane będą za okres od pierwszego dnia miesiąca do ostatniego dnia miesiąca, a płatne będą do 15 – go dnia miesiąca za miesiąc poprzedni. Pierwsza płatność odsetek powinna nastąpić do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym uruchomiono pierwszą cząstkową kwotę kredytu, wg naliczenia odsetek od dnia uruchomienia do ostatniego dnia miesiąca, w którym uruchomiono pierwszą ratę kredytu. Zmiana stopy oprocentowania kredytu nie wymaga aneksowania Umowy kredytowej. O zmianie stopy procentowej, spowodowanej zmianą stawki bazowej WIBOR 1M Bank będzie powiadamiał Kredytobiorcę na piśmie. O wysokości odsetek do zapłaty Bank będzie informował każdorazowo Kredytobiorcę, na co najmniej 5 dni przed terminem płatności. 1Zamawiający zastrzega sobie możliwość niepełnego wykorzystania przyznanego kredytu bez obciążania Kredytobiorcy dodatkowymi kosztami. Zamawiający zastrzega sobie możliwość przedterminowej spłaty kredytu lub jego rat bez obciążenia jakimikolwiek dodatkowymi kosztami (np. prowizją) Kredytobiorcy, przy jednoczesnym powiadomieniu banku na 5 dni przed terminem spłaty. W przypadku, gdy kredyt zostanie spłacony przed terminem spłaty, odsetki liczone będą do dnia poprzedzającego dzień spłaty kredytu, a nie do końca okresu umowy. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wydłużenia terminu spłaty kredytu, zmiany kwot poszczególnych rat spłaty na wniosek Kredytobiorcy złożony w Banku na 14 dni przed terminem spłaty, bez obciążania Kredytobiorcy dodatkowymi kosztami, na okres nie dłuższy niż do ostatniego dnia następnego roku budżetowego, pod warunkiem, że wydłużenie terminu spłaty kredytu oraz zmiany kwot poszczególnych rat nie wywołają przekroczenia ustawowych poziomów wskaźników obsługi zadłużenia kredytobiorcy, przy czym zmiana kwot poszczególnych rat spłaty wymaga aneksu do umowy. W przypadku prolongaty spłaty kredytu Bank nie będzie pobierał dodatkowej prowizji. Zamawiający zamierza przeznaczyć na wykonanie przedmiotowego zamówienia kwotę 7.615.825,38 zł. Bank dokona zmiany harmonogramu spłat pod warunkiem posiadania przez zamawiającego bieżącej i perspektywicznej zdolności kredytowej określonej na podstawie przeprowadzonej przez bank analizy sytuacji ekonomiczno-finansowej zamawiającego. Spłata kapitału: zgodnie z zapisami Rozdziału VI. niniejszego SWZ. Wykonawca nie będzie naliczał odsetek od kwoty niewykorzystanego kredytu. W każdym okresie obrachunkowym wchodzącym w skład umownego okresu kredytowania marża kredytu będzie stała. W przypadku, gdy termin spłaty raty kredytu i odsetek przypadnie w dzień ustawowo wolny od pracy to Zamawiający ureguluje wymaganą ratę w dniu poprzedzającym spłatę. Koszty obsługi kredytu stanowią: a) oprocentowanie kredytu - ustalane będzie dla każdego miesięcznego okresu odsetkowego w oparciu o: - stawkę referencyjną WIBOR 1M oznaczającą notowaną na warszawskim rynku międzybankowym stopę procentową dla międzybankowych depozytów 1-miesięcznych, według notowania podawanego w tabeli kursów, obowiązującej w Banku Wykonawcy, - powiększoną o marżę Wykonawcy (banku), która będzie stała w całym okresie kredytowania (obowiązywania umowy). b) prowizja – (zawierająca wszystkie opłaty związane z procedurą udzielenia kredytu i jego uruchomieniem) stanowi jednorazową opłatę wyliczoną z uwzględnieniem stawki procentowej prowizji zaoferowanej w przetargu, jednak nie większej niż 0,1 pkt procentowego wartości udzielanego kredytu. Prowizja płatna będzie poprzez pomniejszenie dostępnej kwoty kredytu w terminie uruchomienia pierwszej transzy kredytu. Zamawiający nie dopuszcza możliwości pobierania innych prowizji i opłat, w tym w szczególności z tytułu: a) przedterminowej spłaty kredytu, b) niewykorzystania części przyznanego kredytu, c) zmiany warunków zawartej umowy, d) i innych nie wymienionych. Zamawiający zastrzega sobie prawo do rezygnacji z wykorzystania w całości lub części
Interne Kennung: F.ZP.AZ.271.7.25