450222-2025 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie i obsługa kredytu konsolidacyjnego w kwocie do 37 012 500,00 zł przeznaczonego na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów długoterminowych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdzielenie i obsługa kredytu konsolidacyjnego w kwocie do 37 012 500,00 zł przeznaczonego na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów długoterminowych
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu konsolidacyjnego w kwocie do 37 012 500,00 zł (słownie: trzydzieści siedem milionów dwanaście tysięcy pięćset złotych 00/100), przeznaczonego na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów długoterminowych. 1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: 1) Kwota kredytu – do 37 012 500,00 zł (słownie: trzydzieści siedem milionów dwanaście tysięcy pięćset złotych 00/100) 2) Okres kredytowania – od dnia podpisania umowy do 31 grudnia 2034 r. 3) Uruchomienie kredytu – w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych od dnia wydania dyspozycji przez Zamawiającego (zgodnie z drugim kryterium oceny ofert) 4) Zamawiającemu przysługuje prawo wykorzystania kredytu w kwocieniższej niż 37 012 500,00 zł, bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów (opłat, prowizji, itp.), z tym zastrzeżeniem, że Zamawiający wykorzysta co najmniej 50% kredytu. 5) Zamawiający pobierze środkiz przyznanego kredytu do 30 września 2025 r. 6) Kredyt udzielony zostanie gminie na podstawie dwóch umów, tj.: a) I umowa - obejmująca część kredytu w kwocie do 14 550 000,00 zł (słownie: czternaście milionów pięćset pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100) na spłatę kredytów zaciągniętych na wkład krajowy w realizację projektów finansowanych z udziałem środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej b) II umowa - obejmująca część kredytu w kwocie do 22 462 500,00 zł (słownie: dwadzieścia dwa miliony czterysta sześćdziesiąt dwa tysiące pięćset złotych 00/100) na spłatę pozostałych kredytów. 7) Spłata kapitału –bez karencji, w ratach kwartalnych od 30września 2025 r. do 31 grudnia 2034 r., według harmonogramów ustalonych odrębnie dla każdej z umów
Interne KennungZP.271.23.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66110000 Bankdienstleistungen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu konsolidacyjnego w kwocie do 37 012 500,00 zł (słownie: trzydzieści siedem milionów dwanaście tysięcy pięćset złotych 00/100), przeznaczonego na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów długoterminowych. 1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: 1) Kwota kredytu – do 37 012 500,00 zł (słownie: trzydzieści siedem milionów dwanaście tysięcy pięćset złotych 00/100) 2) Okres kredytowania – od dnia podpisania umowy do 31 grudnia 2034 r. 3) Uruchomienie kredytu – w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych od dnia wydania dyspozycji przez Zamawiającego (zgodnie z drugim kryterium oceny ofert) 4) Zamawiającemu przysługuje prawo wykorzystania kredytu w kwocieniższej niż 37 012 500,00 zł, bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów (opłat, prowizji, itp.), z tym zastrzeżeniem, że Zamawiający wykorzysta co najmniej 50% kredytu. 5) Zamawiający pobierze środkiz przyznanego kredytu do 30 września 2025 r. 6) Kredyt udzielony zostanie gminie na podstawie dwóch umów, tj.: a) I umowa - obejmująca część kredytu w kwocie do 14 550 000,00 zł (słownie: czternaście milionów pięćset pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100) na spłatę kredytów zaciągniętych na wkład krajowy w realizację projektów finansowanych z udziałem środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej b) II umowa - obejmująca część kredytu w kwocie do 22 462 500,00 zł (słownie: dwadzieścia dwa miliony czterysta sześćdziesiąt dwa tysiące pięćset złotych 00/100) na spłatę pozostałych kredytów. 7) Spłata kapitału –bez karencji, w ratach kwartalnych od 30września 2025 r. do 31 grudnia 2034 r., według harmonogramów ustalonych odrębnie dla każdej z umów. 8) Oprocentowanie kredytu liczone będzie od kapitału pomniejszonego o spłacone raty, w oparciu o stawkę WIBOR dla okresów 3 – miesięcznych (WIBOR 3M) oraz marżę banku, przy założeniu, że WIBOR 3M stanowi średnią arytmetyczną wskaźnika referencyjnego, obliczoną ze wszystkich dni roboczych z ostatniego zakończonego miesiąca. 9) Dla obliczenia ceny oferty należy przyjąć stawkę WIBOR 3M na dzień 28 maja 2025 r. oraz jako datę uruchomienia kredytu dzień 25 września 2025 r. 10) Marża Wykonawcy nie może ulec zwiększeniu w czasie trwania umowy. Pozostałe zapisy: opis przedmiotu zamówienia - dział III SWZ. 8. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert wariantowych. 9. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań objętych przedmiotem zamówienia. 10. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 11. Zamawiający nie przewiduje prowadzenia aukcji elektronicznej. 12. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 13. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom, Wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (o ile są mu wiadome na tym etapie) nazwy (firmy) tych podwykonawców. Powierzenie części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia.W przypadku zmiany lub rezygnacji z podwykonawcy w odniesieniu do podmiotu, na zasoby którego Wykonawca powoływał się na zasadach określonych w art. 118-123 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby Wykonawca się powoływał w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. 14. Zamawiający nie żąda złożenia przedmiotowych środków dowodowych. 15. Zamawiający nie przewiduje zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp. 16.Zamawiający nie przewiduje rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą w walutach obcych. 17. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 18. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Powody nie dokonania podziału zamówienia na części: Przedmiot zamówienia dotyczy usługi jaką jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego dla Gminy Głusk. Zamówienie ma charakter jednorodny, kredyt zostanie przeznaczony na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów długoterminowych. Niniejsze zamówienie nie zostało podzielone na części, gdyż zamówienie to jest w całości usługą bankową jednego rodzaju. Specyfika niniejszego zamówienia, polegająca na usłudze udzielenia kredytu, uniemożliwia podział tego zamówienia na części, zarówno na zasadzie jakościowej jak i na zasadzie ilościowej. Podział tego zamówienia na części na zasadzie ilościowej jest sprzeczny z potrzebami samego Zamawiającego i może wiązać się z większymi kosztami uzyskania kredytu po stronie Zamawiającego. Również nie jest możliwe dokonanie podziału tego zamówienia na części na zasadzie jakościowej z uwzględnieniem poszczególnych jego składników, gdyż jest to usługa bankowa w całości jednego rodzaju, polegająca na udzieleniu kredytu. Ponadto podział zamówienia powodowałby nadmierne trudności rozliczeniowe zaciągniętego kredytu oraz wyższe koszty jego udzielenia.Brak podziału zamówienia na części nie skutkuje brakiem możliwości złożenia oferty w niniejszym postępowaniu przez małych i średnich przedsiębiorców.