2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Miejskiej Lubań oraz ich transport do Instalacji Komunalnej w Lubaniu.
Beschreibung: Odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Miejskiej Lubań oraz ich transport do Instalacji Komunalnej w Lubaniu w okresie od 01 lipca 2025 r. do 30 czerwca 2028 r. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje, w szczególności: 1) odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, w tym, w zabudowie jednorodzinnej i zabudowie wielorodzinnej, od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady oraz ich transport do Instalacji Komunalnej – Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich przy ul. Bazaltowej 1 w Lubaniu, w celu dalszego ich zagospodarowania; 2) wyposażenie wszystkich właścicieli nieruchomości w pojemniki wyposażone w system identyfikacji za pomocą technologii RFID do zbierania odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych) oraz utrzymanie tych pojemników w należytym stanie sanitarno-technicznym, w przypadku braku chipa RFID w pojemnikach, Wykonawca zobowiązany jest do uzupełnienia pojemników o odpowiednie czytniki RFID w terminie do 6 miesięcy od podpisania umowy; 3) wyposażenie wskazanych nieruchomości w potrójne stojaki na worki oraz worki przeznaczone do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych takich jak: papier, metale i tworzywa sztuczne oraz szkło w systemie indywidualnym; 4) wyposażenie nieruchomości zamieszkałych jednorodzinnych, wielolokalowych oraz nieruchomości niezamieszkałych w pojemniki wyposażone w chipy umożliwiające ich identyfikację. Pojemniki te będą przeznaczone do selektywnego zbierania papieru, metali, tworzyw sztucznych oraz szkła. Pierwsza część pojemników powinna zostać dostarczona najpóźniej do 6 miesięcy od rozpoczęcia świadczenia usługi, tj. do 31 grudnia 2025 r., natomiast druga część powinna zostać dostarczona do końca pierwszego kwartału 2026 r. (zgodnie z załącznikami nr 1 i 2 do Opisu Przedmiotu Zamówienia). 5) wyposażenie wskazanych nieruchomości w pojemniki wyposażone w system identyfikacji za pomocą technologii RFID do zbierania bioodpadów w systemie indywidualnym oraz utrzymanie tych pojemników w należytym stanie sanitarno-technicznym, w przypadku braku chipa RFID w pojemnikach, Wykonawca zobowiązany jest do uzupełnienia pojemników o odpowiednie czytniki RFID w terminie do 6 miesięcy od podpisania umowy; 6) wyposażenie wskazanych lokalizacji w pojemniki typu ludmer do selektywnej zbiórki odpadów takich jak: papier, metale i tworzywa sztuczne oraz szkło, a także utrzymanie tych pojemników w należytym stanie sanitarno-technicznym; (do czasu podstawienia pojemników do selektywnej zbiórki odpadów) 7) wyposażenie wskazanych lokalizacji w specjalistyczny pojemnik do zbiórki odzieży i pojemnik do zbiórki tekstylii; 8) odbiór i transport odpadów budowlanych i rozbiórkowych, odpadów wielkogabarytowych oraz odpadów ulegających biodegradacji z kontenerów zamawianych przez mieszkańców; 9) odbiór odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) położonego przy ulicy Bazaltowej 1 w Lubaniu oraz ich transport do Instalacji Komunalnej – Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich przy ul. Bazaltowej 1 w Lubaniu, w celu dalszego ich zagospodarowania; 10) obsługa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) położonego przy ulicy Bazaltowej 1 w Lubaniu, w tym wyposażenie w kontenery oraz nadzór nad przyjmowaniem odpadów w dniach i godzinach jego otwarcia; 11) zapewnienie świadczenia usługi mycia i dezynfekcji pojemników na odpady komunalne; 12) opracowanie harmonogramu odbioru odpadów komunalnych oraz harmonogramu mycia i dezynfekcji pojemników; 13) prowadzenie dokumentacji związanej z działalnością objętą przedmiotem zamówienia. Szacunkowa ilość odpadów komunalnych do odebrania z terenu miasta Lubań w okresie objętym usługą wyniesie około 28 308,20 Mg,. Podane ilości mają charakter szacunkowy (przyjmujemy tu pół roku 2025, cały rok 2026 i 2027 i pół roku 2028) i mogą ulec zmianie. Szczegółowy zakres oraz opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: ZP.271.4.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Miejskiej Lubań oraz ich transport do Instalacji Komunalnej w Lubaniu
Beschreibung: Odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Miejskiej Lubań oraz ich transport do Instalacji Komunalnej w Lubaniu w okresie od 01 lipca 2025 r. do 30 czerwca 2028 r. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje, w szczególności: 1) odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, w tym, w zabudowie jednorodzinnej i zabudowie wielorodzinnej, od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady oraz ich transport do Instalacji Komunalnej – Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich przy ul. Bazaltowej 1 w Lubaniu, w celu dalszego ich zagospodarowania; 2) wyposażenie wszystkich właścicieli nieruchomości w pojemniki wyposażone w system identyfikacji za pomocą technologii RFID do zbierania odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych) oraz utrzymanie tych pojemników w należytym stanie sanitarno-technicznym, w przypadku braku chipa RFID w pojemnikach, Wykonawca zobowiązany jest do uzupełnienia pojemników o odpowiednie czytniki RFID w terminie do 6 miesięcy od podpisania umowy; 3) wyposażenie wskazanych nieruchomości w potrójne stojaki na worki oraz worki przeznaczone do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych takich jak: papier, metale i tworzywa sztuczne oraz szkło w systemie indywidualnym; 4) wyposażenie nieruchomości zamieszkałych jednorodzinnych, wielolokalowych oraz nieruchomości niezamieszkałych w pojemniki wyposażone w chipy umożliwiające ich identyfikację. Pojemniki te będą przeznaczone do selektywnego zbierania papieru, metali, tworzyw sztucznych oraz szkła. Pierwsza część pojemników powinna zostać dostarczona najpóźniej do 6 miesięcy od rozpoczęcia świadczenia usługi, tj. do 31 grudnia 2025 r., natomiast druga część powinna zostać dostarczona do końca pierwszego kwartału 2026 r. (zgodnie z załącznikami nr 1 i 2 do Opisu Przedmiotu Zamówienia). 5) wyposażenie wskazanych nieruchomości w pojemniki wyposażone w system identyfikacji za pomocą technologii RFID do zbierania bioodpadów w systemie indywidualnym oraz utrzymanie tych pojemników w należytym stanie sanitarno-technicznym, w przypadku braku chipa RFID w pojemnikach, Wykonawca zobowiązany jest do uzupełnienia pojemników o odpowiednie czytniki RFID w terminie do 6 miesięcy od podpisania umowy; 6) wyposażenie wskazanych lokalizacji w pojemniki typu ludmer do selektywnej zbiórki odpadów takich jak: papier, metale i tworzywa sztuczne oraz szkło, a także utrzymanie tych pojemników w należytym stanie sanitarno-technicznym; (do czasu podstawienia pojemników do selektywnej zbiórki odpadów) 7) wyposażenie wskazanych lokalizacji w specjalistyczny pojemnik do zbiórki odzieży i pojemnik do zbiórki tekstylii; 8) odbiór i transport odpadów budowlanych i rozbiórkowych, odpadów wielkogabarytowych oraz odpadów ulegających biodegradacji z kontenerów zamawianych przez mieszkańców; 9) odbiór odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) położonego przy ulicy Bazaltowej 1 w Lubaniu oraz ich transport do Instalacji Komunalnej – Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich przy ul. Bazaltowej 1 w Lubaniu, w celu dalszego ich zagospodarowania; 10) obsługa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) położonego przy ulicy Bazaltowej 1 w Lubaniu, w tym wyposażenie w kontenery oraz nadzór nad przyjmowaniem odpadów w dniach i godzinach jego otwarcia; 11) zapewnienie świadczenia usługi mycia i dezynfekcji pojemników na odpady komunalne; 12) opracowanie harmonogramu odbioru odpadów komunalnych oraz harmonogramu mycia i dezynfekcji pojemników; 13) prowadzenie dokumentacji związanej z działalnością objętą przedmiotem zamówienia. Szacunkowa ilość odpadów komunalnych do odebrania z terenu miasta Lubań w okresie objętym usługą wyniesie około 28 308,20 Mg,. Podane ilości mają charakter szacunkowy (przyjmujemy tu pół roku 2025, cały rok 2026 i 2027 i pół roku 2028) i mogą ulec zmianie. Szczegółowy zakres oraz opis zamówienia zawarty został w dokumentach zamówienia.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen