See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług w zakresie sprzątania nieruchomości oraz terenów zewnętrznych stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r., w podziale na 5 części.
Beschreibung: przedmiotem postępowania jest udzielenia zamówienia na świadczenie usług w zakresie sprzątania nieruchomości oraz terenów zewnętrznych stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r., w podziale na 5 części.
Vorherige Bekanntmachung: 712411-2025
Interne Kennung: ZGM_25_058_BU
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest w trybie publicznego przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129, art. 132 i art. 139 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) zwanej dalej ustawą, do którego stosowane będą przepisy ustawy właściwe dla zamówień o wartości powyżej 221 000,00 EURO oraz przepisy Kodeksu Cywilnego w zakresie określonym w art. 8 tej ustawy oraz zgodnie z art. 59 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2014/24/UE z dnia 26.02.2014 r. w sprawie zamówień publicznych zwanej „dyrektywą klasyczną” a także art. 3 i art. 27 dyrektywy klasycznej Parlamentu Europejskiego i Rady w trybie procedury otwartej. W postępowaniu nie będzie przeprowadzona aukcja elektroniczna. W postępowaniu zostanie zastosowana tzw. ,,procedura odwrócona”, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. O zamówienie ubiegać się mogą Wykonawcy, którzy: 1) spełniają warunki udziału w postępowaniu, określone w § 2 Rozdziału V Specyfikacji Warunków Zamówienia; 2) nie podlegają wykluczeniu na podstawie: a) art. 108 ust. 1 ustawy, b) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r., poz. 514), c) art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady Unii Europejskiej nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L 229 z dnia 31.07.2014) w brzmieniu nadanym art. 1 pkt 23 Rozporządzenia Rady Unii Europejskiej z dnia 08 kwietnia 2022 r. nr 2022/756 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L 111 z dnia 08.04.2022 r.); 3) dysponują (na zasadzie własności lub umowy cywilno-prawnej) sprzętem ręcznym i mechanicznym oraz specjalistycznym, a w szczególności co najmniej: a) 1 samochodem skrzyniowym, b) 2 odśnieżarkami spalinowymi, c) 1 małym pługiem śnieżnym, jak również sprzętem zapewniającym odśnieżanie terenów zewnętrznych w sposób umożliwiający nieprzerwaną komunikację.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90911300 Fensterreinigung, 90914000 Parkplatzreinigung, 90919200 Büroreinigung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 90620000 Schneeräumung, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 77314100 Anlegen von Rasen, 77342000 Heckenschnitt
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Świadczenie usług w zakresie sprzątania nieruchomości oraz terenów zewnętrznych stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r., w części 1 (rejonie I).
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie sprzątania powierzchni biurowych i klatek schodowych oraz lokali mieszkalnych czasowo wyłączonych z eksploatacji (tzw. pustostanów) w budynkach administrowanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku-Białej, sprzątanie terenów zewnętrznych, a w okresie zimowym także usuwanie śniegu, lodu i oblodzeń z dróg, chodników, placów, parkingów (bez dużego pługu) w roku kalendarzowym 2026. Budynki i tereny zewnętrzne objęte przedmiotem zamówienia zlokalizowane są w granicach administracyjnych Miasta Bielska-Białej. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w załączniku nr 3 do Specyfikacji i dotyczy wszystkich części zamówienia. 2. Świadczenie usług sprzątania odbywać się będzie w obrębie obiektów wyszczególnionych w „Wykazie nieruchomości przeznaczonych do sprzątania” w części 1 (tożsamej z rejonem I), który stanowi załącznik nr 4a do Specyfikacji. Przewidywane łączne ilości i wielkości obiektów w części 1 (rejonie I) przedstawiają się następująco: Pomieszczenia biurowe, korytarze i klatki schodowe w budynkach biurowych / użyteczności publicznej przy ul. Mostowej 1, Komorowickiej 23 i Lipnickiej 26 2 544,52 m2 Klatki schodowe i piwnice w budynkach mieszkalnych i użytkowych (138 adresów) 19 569,92 m2 Okna w budynkach mieszkalnych i użytkowych 2 832,94 m2 Lokale mieszkalne (pustostany), powierzchnia orientacyjna 300,00 m2 Tereny zewnętrzne wokół budynków (ciągi komunikacyjne, śmietniki, place zabaw – 6 szt. w rejonie budynków przy ul. Młodości 1 – PCK na os. Grunwaldzkim, przy ul. Wapiennej 50-54 na os. Wapienna - Solskiego i przy ul. Żywieckiej 121-121a) do sprzątania, 52 813,01 m2 z tego tereny zewnętrzne wydzielone do odśnieżania 33 796,67 m2 Tereny zielone 75 855,88 m2 Flagi do wywieszenia 85 szt.
Interne Kennung: ZGM_25_058_BU-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90911300 Fensterreinigung, 90914000 Parkplatzreinigung, 90919200 Büroreinigung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 90620000 Schneeräumung, 90611000 Straßenreinigung, 77314100 Anlegen von Rasen, 77342000 Heckenschnitt
Los: LOT-0002
Titel: Świadczenie usług w zakresie sprzątania nieruchomości oraz terenów zewnętrznych stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r., w części 2 (rejonie II).
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie sprzątania powierzchni biurowych i klatek schodowych oraz lokali mieszkalnych czasowo wyłączonych z eksploatacji (tzw. pustostanów) w budynkach administrowanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku-Białej, sprzątanie terenów zewnętrznych, a w okresie zimowym także usuwanie śniegu, lodu i oblodzeń z dróg, chodników, placów, parkingów (bez dużego pługu) w roku kalendarzowym 2026. Budynki i tereny zewnętrzne objęte przedmiotem zamówienia zlokalizowane są w granicach administracyjnych Miasta Bielska-Białej. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w załączniku nr 3 do Specyfikacji i dotyczy wszystkich części zamówienia. 2. Świadczenie usług sprzątania odbywać się będzie w obrębie obiektów wyszczególnionych w „Wykazie nieruchomości przeznaczonych do sprzątania” w części 2 (tożsamej z rejonem II), który stanowi załącznik nr 4b do Specyfikacji. Przewidywane łączne ilości i wielkości obiektów w części 2 (rejonie II) przedstawiają się następująco: Pomieszczenia biurowe, korytarze i klatki schodowe w budynkach biurowych / użyteczności publicznej przy ul. Norberta Barlickiego 15 i Zygmunta Krasińskiego 5 798,77 m2 Klatki schodowe i piwnice w budynkach mieszkalnych i użytkowych (54 adresy) 6 189,04 m2 Okna w budynkach mieszkalnych i użytkowych 575,64 m2 Lokale mieszkalne (pustostany), powierzchnia orientacyjna 300,00 m2 Tereny zewnętrzne wokół budynków (ciągi komunikacyjne, śmietniki) do sprzątania, 9 834,51 m2 z tego tereny zewnętrzne wydzielone do odśnieżania 5 936,63 m2 Tereny zielone 3 578,93 m2 Flagi do wywieszenia 70 szt.
Interne Kennung: ZGM_25_058_BU-2
Los: LOT-0003
Titel: Świadczenie usług w zakresie sprzątania nieruchomości oraz terenów zewnętrznych stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r., w części 3 (rejonie III).
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie sprzątania klatek schodowych oraz lokali mieszkalnych czasowo wyłączonych z eksploatacji (tzw. pustostanów) w budynkach administrowanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku-Białej, sprzątanie terenów zewnętrznych, a w okresie zimowym także usuwanie śniegu, lodu i oblodzeń z dróg, chodników, placów, parkingów (bez dużego pługu) w roku kalendarzowym 2026. Budynki i tereny zewnętrzne objęte przedmiotem zamówienia zlokalizowane są w granicach administracyjnych Miasta Bielska-Białej. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w załączniku nr 3 do Specyfikacji i dotyczy wszystkich części zamówienia. 2. Świadczenie usług sprzątania odbywać się będzie w obrębie obiektów wyszczególnionych w „Wykazie nieruchomości przeznaczonych do sprzątania” w części 3 (tożsamej z rejonem III), który stanowi załącznik nr 4c do Specyfikacji. Przewidywane łączne ilości i wielkości obiektów w części 3 (rejonie III) przedstawiają się następująco: Klatki schodowe i piwnice w budynkach mieszkalnych i użytkowych (49 adresów) 4 934,27 m2 Okna w budynkach mieszkalnych i użytkowych 445,00 m2 Lokale mieszkalne (pustostany), powierzchnia orientacyjna 300,00 m2 Tereny zewnętrzne wokół budynków (ciągi komunikacyjne, śmietniki, plac zabaw w rejonie budynków przy ul. Jaskrowej 11-13) do sprzątania, 24 051,16 m2 z tego tereny zewnętrzne wydzielone do odśnieżania 10 317,94 m2 Tereny zielone 46 088,27 m2 Flagi do wywieszenia 50 szt.
Interne Kennung: ZGM_25_058_BU-3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90911300 Fensterreinigung, 90914000 Parkplatzreinigung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 90620000 Schneeräumung, 90611000 Straßenreinigung, 77314100 Anlegen von Rasen, 77342000 Heckenschnitt
Los: LOT-0004
Titel: Świadczenie usług w zakresie sprzątania nieruchomości oraz terenów zewnętrznych stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r., w części 4 (rejonie IV).
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie sprzątania powierzchni biurowych i klatek schodowych oraz lokali mieszkalnych czasowo wyłączonych z eksploatacji (tzw. pustostanów) w budynkach administrowanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku-Białej, sprzątanie terenów zewnętrznych, a w okresie zimowym także usuwanie śniegu, lodu i oblodzeń z dróg, chodników, placów, parkingów (bez dużego pługu) w roku kalendarzowym 2026. Budynki i tereny zewnętrzne objęte przedmiotem zamówienia zlokalizowane są w granicach administracyjnych Miasta Bielska-Białej. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w załączniku nr 3 do Specyfikacji i dotyczy wszystkich części zamówienia. 2. Świadczenie usług sprzątania odbywać się będzie w obrębie obiektów wyszczególnionych w „Wykazie nieruchomości przeznaczonych do sprzątania” w części 4 (tożsamej z rejonem IV), który stanowi załącznik nr 4d do Specyfikacji. Przewidywane łączne ilości i wielkości obiektów w części 4 (rejonie IV) przedstawiają się następująco: Pomieszczenia biurowe, korytarze i klatki schodowe w budynkach usługowych przy ul. Partyzantów 44 i 98 oraz Grotowej 11 1 011,80 m2 Klatki schodowe i piwnice w budynkach mieszkalnych i użytkowych (77 adresów) 6 529,41 m2 Okna w budynkach mieszkalnych i użytkowych 1 175,00 m2 Lokale mieszkalne (pustostany), powierzchnia orientacyjna 300,00 m2 Tereny zewnętrzne wokół budynków (ciągi komunikacyjne, śmietniki, place zabaw – 2 szt. w rejonie budynków przy ul. Grażyny 4-6 i przy ul. Partyzantów 62) do sprzątania, 27 900,18 m2 z tego tereny zewnętrzne wydzielone do odśnieżania 11 087,62 m2 Tereny zielone 39 541,91 m2 Flagi do wywieszenia 70 szt.
Interne Kennung: ZGM_25_058_BU-4
Los: LOT-0005
Titel: Świadczenie usług w zakresie sprzątania nieruchomości oraz terenów zewnętrznych stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r., w części 5 (rejonie V).
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie sprzątania powierzchni biurowych i klatek schodowych oraz lokali mieszkalnych czasowo wyłączonych z eksploatacji (tzw. pustostanów) w budynkach administrowanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku-Białej, sprzątanie terenów zewnętrznych, a w okresie zimowym także usuwanie śniegu, lodu i oblodzeń z dróg, chodników, placów, parkingów (bez dużego pługu) w roku kalendarzowym 2026. Budynki i tereny zewnętrzne objęte przedmiotem zamówienia zlokalizowane są w granicach administracyjnych Miasta Bielska-Białej. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w załączniku nr 3 do Specyfikacji i dotyczy wszystkich części zamówienia. 2. Świadczenie usług sprzątania odbywać się będzie w obrębie obiektów wyszczególnionych w „Wykazie nieruchomości przeznaczonych do sprzątania” w części 5 (tożsamej z rejonem V), który stanowi załącznik nr 4e do Specyfikacji. Przewidywane łączne ilości i wielkości obiektów w części 5 (rejonie V) przedstawiają się następująco: Pomieszczenia biurowe, korytarze i klatki schodowe w budynkach usługowych przy ul. Cieszyńskiej 18 i Jana Sobieskiego 2-4 (lokale usługowe) 688,32 m2 Klatki schodowe i piwnice w budynkach mieszkalnych i użytkowych (85 adresów) 7 498,15 m2 Okna w budynkach mieszkalnych i użytkowych 790,14 m2 Lokale mieszkalne (pustostany), powierzchnia orientacyjna 300,00 m2 Tereny zewnętrzne wokół budynków (ciągi komunikacyjne, śmietniki, plac zabaw w rejonie budynku przy ul. Dębowej 3) do sprzątania, 29 517,56 m2 z tego tereny zewnętrzne wydzielone do odśnieżania 21 317,07 m2 Tereny zielone 37 486,54 m2 Flagi do wywieszenia 70 szt.
Interne Kennung: ZGM_25_058_BU-5