2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dezvoltare camera semianecoica din laborator EMC si echipare cu echipamente specifice Reluare
Beschreibung: Se doreste achizitionarea urmatoarelor produse: Dezvoltare camera semianecoica din laborator EMC si echipare cu echipamente specifice: Nr. crt. Denumirea produselor / lucrărilor/ serviciilor* Cantitate 1. Dezvoltare cameră semianecoică laborator EMC 1buc 2. Preamplificator extern cu banda de frecvență de 20Hz - 8GHz cu certificat de calibrare trasabil ISO 17025 1buc 3. Set de antene pentru câmp electric cu certificat de calibrare trasabil ISO 17025 1buc 4. Set de antene pentru câmp magnetic cu certificat de calibrare trasabil ISO 17025 1buc 5. Stand pentru antene cu accesorii pentru antene EMI 1buc 6. Sistem de stabilizare a impedanței electrice cu certificat de calibrare trasabil ISO 17025 1buc 7. Sistem complet pentru imunitate radiată pentru banda de frecvență 80MHz - 12GHz cu certificat de calibrare trasabil ISO 17025 1buc 8. Sistem complet pentru imunitate la câmp magnetic pentru banda de frecvență DC - 250kHz cu certificat de calibrare trasabil ISO 17025 1buc 9. Set surse de tensiune continuă programabile, cu tensiuni variabile între 0-80V și 0-60V și puteri de 1500W și 5000W 1buc 10. Sistem video de supraveghere în camera semianecoică, cu cameră HD 1080p, transmisie digitală prin fibră optică și accesorii 1buc 11. Sistem optic de transmisie a datelor analogice și digitale din camera semianecoică pentru LAN 100/1000Base-T1, CAN-FD, CAN-LS, LIN, Flexray 1buc 12. Set senzori optici de curent de 1A, 10A, 100A, pentru camera semianecoică cu certificat de calibrare trasabil ISO 17025 și accesorii 1buc 13. Sarcină electrică pentru domeniul RF cu certificat de calibrare trasabil ISO 17025 1buc 14. Multimetru digital cu interfață GPIB cu certificat de calibrare trasabil ISO 17025 1buc 15. Software de comandă pentru sisteme de măsură și control 1buc Furnizorul trebuie să acționeze ca un integrator, astfel încât dezvoltarea camerei anecoice conform cu specificații si echiparea spatiilor aferente cu echipamentele menționate in lista sa fie interconectate si interoperabile astfel încât întregul ansamblu sa poată fi acreditat si să se poată efectua toate măsurătorile necesare. Achiziționarea echipamentelor se organizează în vederea implementarii în bune condiții a proiectului Inovație în proiectarea, testarea și certificarea sistemelor inteligente folosite în industria automotive (Innovation in Smart Automotive Systems Design, Test and Certification ISACert, nr. ordine 1. PI/I4/C9. Beneficiile pe care autoritatea contractantă dorește să le obțină sunt orientate către creșterea performanțelor în realizarea testelor si incercarilor in laboratoarele de cercetare. Se dorește dezvoltarea facilităților asigurate de către camera semianecoică aflată in dotare si echiparea acesteia cu echipamente suplimentare pentru măsurători specifice
Interne Kennung: 424442320264
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38900000 Bewertungs- und Testinstrumente
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Interne Kennung: 1