451015-2026 - Auftragsänderung
Polen – Computeranlagen und Zubehör – Dostawa komputerów przenośnych, drukarek 3D i minikomputerów
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa komputerów przenośnych, drukarek 3D i minikomputerów
BeschreibungZamówienie zostało podzielone na 3 części: Część 1 Dostawa komputerów przenośnych - zamówienie podstawowe: Komputer przenośny – 8470 szt., Torba na laptopa – 8470 szt., Mysz komputerowa – 8470 szt., prawo opcji: Komputer przenośny – max. 261 szt., Torba na laptopa – max. 261 szt., Mysz komputerowa – max. 261 szt. Część 2 Dostawa drukarek 3D - Drukarka 3D – 12 szt., Filament PLA High Speed Czarny – 48 szt., Filament PLA High Speed Czerwony – 48 szt., Filament PLA High Speed Niebieski – 48 szt., Filament PLA High Speed Srebrny/Szary – 48 szt., Filament PLA High Speed Zielony – 48 szt., Filament PLA High Speed Biały – 48 szt. Część 3 Dostawa minikomputerów - Minikomputer – 30 szt., Klawiatura – 30 szt., Mysz komputerowa – 30 szt., Obudowa – 30 szt., Zasilacz – 30 szt., Monitor – 30 szt., Przewód HDMI – 30 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części znajduje się w Załączniku do SWZ. Uzupełnienie w zakresie opisu przedmiotu zamówienia stanowią postanowienia projektowanych postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Szacunkowa wartość zamówienia przekracza kwotę określoną w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 p.z.p. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy p.z.p, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 p.z.p. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 p.z.p. Zamawiający nie przewiduje możliwości i nie wymaga złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej lub sprawdzeniu dokumentów dotyczących zamówienia jakie znajdują się w dyspozycji Zamawiającego, a jakie będą udostępniane podmiotom zgłaszającym chęć udziału w postępowaniu Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w JEDZ (część II, sekcja D) części Przedmiotu Zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom, oraz podania ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani. W przypadku powierzenia wykonania części przedmiotu zamówienia Podwykonawcom, Zamawiający nie żąda złożenia JEDZ dotyczących tych Podwykonawców z zastrzeżeniem przypadku, gdy podwykonawca jest jednocześnie podmiotem na zasoby którego powołuje się Wykonawca. Brak wskazania zakresu podwykonawstwa będzie uznany za zadeklarowanie samodzielnego, na etapie składanie oferty, wykonania Zamówienia przez Wykonawcę, który złożył Ofertę. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z Podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 ustawy p.z.p., w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny Podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż Podwykonawca, na którego zasoby Wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. Przepis art. 122 p.z.p. stosuje się odpowiednio. Powierzenie wykonania części przedmiotu zamówienia Podwykonawcom, nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia. Wykonawca może, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji Zamówienia (dalej „Zobowiązanie”) lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Wzór Zobowiązania stanowi Załącznik do SWZ. Zobowiązanie należy złożyć w formie określonej w Rozdziale X SWZ podpisane przez osobę/y upoważnioną/e do reprezentowania podmiotu udostępniającego zasoby. Jeżeli uprawnienie osoby/osób podpisującej/podpisujących Zobowiązanie nie wynika wprost z dokumentu stwierdzającego status prawny tego podmiotu, to należy dołączyć pełnomocnictwo w formie określonej w Rozdziale X ust. 5 SWZ. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa powyżej, potwierdza, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa w szczególności: zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby, sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu Zamówienia, czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje usługi, których wskazane zdolności dotyczą.
Interne KennungZP-3211/11/24
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30230000 Computerbezogene Geräte, 30237000 Teile und Zubehör für Computer, 42962000 Druck- und Grafikausrüstung, 19520000 Kunststoffprodukte
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa komputerów przenośnych
BeschreibungDostawa komputerów przenośnych - zamówienie podstawowe - Komputer przenośny – 8470 szt., Torba na laptopa – 8470 szt., Mysz komputerowa – 8470 szt., prawo opcji - Komputer przenośny – max. 261 szt., Torba na laptopa – max. 261 szt., Mysz komputerowa – max. 261 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku do SWZ. Uzupełnienie w zakresie opisu przedmiotu zamówienia stanowią postanowienia projektowanych postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30237000 Teile und Zubehör für Computer
Optionen
Beschreibung der OptionenZgodnie z art. 441 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji. Prawem opcji objęte są dostawy Sprzętu w zakresie i ilości określonej w Opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik do SWZ (Komputer przenośny – max. 261, szt., Torba na laptopa – max. 261 szt., Mysz komputerowa – max. 261 szt.). Miejsca dostawy dla zamówień realizowanych w ramach prawa opcji zlokalizowane na terenie województwa podkarpackiego, zostaną każdorazowo wskazane w oświadczeniu Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. Z zastrzeżeniem wyjątków określonych w projekt postanowień umowy, Zamawiający zastrzega, iż dostawy objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówień objętych prawem opcji co każdorazowo zostanie sprecyzowane w oświadczeniu Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. Każdorazowo warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji z określeniem zakresu realizacji zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji oraz miejsc dostawy. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji kilkakrotnie albo jednokrotnie. Zamawiający nie później niż w terminie do 5 miesięcy licząc od dnia zawarcia umowy złoży Wykonawcy ostatnie pisemne oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przystąpienia do Projektu dodatkowych szkół. Niezłożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji w terminie, o którym mowa w ust. 8 niniejszego paragrafu albo złożenie oświadczenia/ eń o skorzystaniu z prawa opcji nieobejmującego/-ych pełnego, maksymalnego zakresu dostaw objętych prawem opcji, oznacza rezygnację z wykorzystania prawa opcji odpowiednio w całości albo w części, a Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie wyłącznie z tytułu dostaw zrealizowanych w ramach zamówienia podstawowego.