See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZIMOWE UTRZYMANIE DRÓG POWIATOWYCH NA TERENIE POWIATU KARTUSKIEGO W SEZONIE ZIMOWYM 2025/2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu kartuskiego w sezonie zimowym 2025/2026. Zamówienie jest podzielone na 15 zadań/części. Wykonanie zamówienia obejmuje: zwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni dróg przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego (z wyjątkiem zad. 10): I. w siedzibie Obwodu Drogowego w Sierakowicach: - 4 nośniki sprzętowe - samochód ciężarowy wraz z kierowcą/operatorem do zimowego utrzymania o mocy min. 200KM i ładowności min. 9t. każdy po 300 godzin; - 1 ładowarka o pojemności łyżki min. 2m3 wraz z kierowcą/operatorem do załadunku mieszanki piaskowo - solnej oraz wg uznania dyżurnego akcji zima do odśnieżania w ilości 300 godzin, II. na placu składowym w Kartuzach: - 4 nośniki sprzętowe - samochód ciężarowy wraz z kierowcą/operatorem o mocy min. 200KM i ładowności min. 9t. każdy po 400 godzin; - 1 ładowarka o pojemności łyżki min. 2m3 wraz z kierowcą/operatorem do załadunku mieszanki piaskowo - solnej oraz wg uznania dyżurnego akcji zima do odśnieżania w ilości 300 godzin, - 1 ciągnik kołowy z własnym pługiem czołowym typu ciężkiego i z własną posypywarką mieszanki wraz z kierowcą/operatorem o ładowności min. 5t w ilości 200 godzin. III. Chwaszczyno - 1 nośnik sprzętowy - samochód ciężarowy wraz z kierowcą/operatorem o mocy min. 200KM. z własnym pługiem czołowym, bocznym i z własną piaskarką o ładowności min. 9t w ilości 150 godzin. Zadanie „Chwaszczyno” należy realizować z użyciem własnej mieszanki solno-piaskowej o zawartości min. 30% soli i uziarnieniu piasku od 0-4mm, IV. w przypadku trudnych warunków atmosferycznych na wezwanie: - 1 ciągnik kołowy z własnym pługiem czołowym, typu ciężkiego wraz z kierowcą/operatorem w ilości 100 godzin, - 1 ciągnik kołowy typu lekkiego z własnym pługiem i posypywarką mieszanki do odśnieżania i posypywania chodników wraz z kierowcą/operatorem (w tym do udrożniania przejść dla pieszych) w ilości 300 godzin, - 1 koparko - ładowarka o pojemności łyżki min. 1m3 – do usuwania zatorów śnieżnych i załadunku śniegu wraz z kierowcą/operatorem w ilości 100 godzin Dla jednostki: ciągnik kołowy z własnym pługiem typu ciężkiego oraz ciągnik kołowy typu lekkiego z własnym pługiem i posypywarką mieszanki do odśnieżania i posypywania chodników - dopuszcza się możliwość wykonywania usługi większą ilością sprzętu w celu uzyskania szybszego efektu odśnieżenia i przejezdności w ramach jednego zadania, tj. w ramach przewidzianej w umowie łącznej ilości godzin. Każda jednostka sprzętowo - transportowa jest oddzielną częścią zamówienia. Szczegółowy zakres i lokalizację usług każdorazowo określać będzie dyżurny akcji zimowej, który jest odpowiedzialny za realizację przedmiotu umowy. Dyżurny akcji w przypadku zaistniałej konieczności (trudnych warunków atmosferycznych) może zdecydować o zwiększeniu krotności i czasu przejazdu na danych odcinkach dróg lub ich fragmentów. Zasady prowadzenia akcji zimowej oraz standardy utrzymania będą wynikać z zasad prowadzenia zimowego utrzymania dróg powiatowych w sezonie 2025/2026.
Interne Kennung: ZDP4.26.02.21.2025.SP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), zwanej dalej także „Pzp”. Postępowanie prowadzone jest zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień o wartości przekraczającej progi unijne, o których mowa w art. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. odwróconą). 1) W pierwszej kolejności Zamawiający dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2) W związku z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga złożenia wraz z Ofertą oświadczenia, o którym mowa w pkt. 9.2. SWZ (JEDZ) 3) Jeżeli wobec wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona zachodzą podstawy wykluczenia, Wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w pkt. 9.2 SWZ (JEDZ) potwierdzających brak podstaw do wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający dokona ponownego badania i oceny ofert pozostałych Wykonawców, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4) Zamawiający kontynuuje procedurę do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych . Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę w zakresie każdego zadania (części). Wykonawca może złoć ofertę na jedno lub więcej zadań (części). Pełny opis stosowanej procedury znajduje się w dokumentach zamówienia tj. w SWZ oraz w załącznikach.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Samochód ciężarowy do zimowego utrzymania o mocy min. 200KM i ładowności min. 9t - Obwód Kartuzy - trasa nr 1
Beschreibung: Zwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni dróg przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego na trasie nr 1: 1. Kartuzy – Garcz - Chmielno - Ręboszewo - Złota Góra - Ostrzyce – Somonino - Ostrzyce – Krzeszna - Wieżyca - Ostrzyce - Złota Góra - Ręboszewo - Garcz – Kartuzy. 2. Kartuzy - Egiertowo - Kamela - Egiertowo – Wyczechowo – PGR – Wyczechowo - Egiertowo – Kartuzy. Szacunkowa ilość godzin: 400. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
Interne Kennung: część nr 1
Menge: 400 Stunden
Los: LOT-0002
Titel: Samochód ciężarowy do zimowego utrzymania o mocy min. 200KM i ładowności min. 9t - Obwód Kartuzy - trasa nr 2
Beschreibung: Zwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni dróg przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego na trasie nr 2: 1. Kartuzy - Przodkowo - Miszewo - Banino - Rębiechowo - Miszewo – Pępowo - Leźno – Miszewo - Przodkowo – Kartuzy. 2. Kartuzy - Przodkowo - Czeczewo - Tokary - Miszewo – Tokary – Czeczewo – Kłosówko – (do granicy kierunek na Kielno) – Kłosówko – (do granicy kierunek na Kowalewo) - Czeczewo - Przodkowo - Kartuzy. Szacunkowa ilość godzin: 400. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
Interne Kennung: część nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Samochód ciężarowy do zimowego utrzymania o mocy min. 200KM i ładowności min. 9t - Obwód Kartuzy - trasa nr 3
Beschreibung: Zwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni dróg przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego na trasie nr 3: 1. Kartuzy- Mirachowo - Nowa Huta- Mirachowo – Kolonia – (kierunek na Będargowo) - Kolonia – Kartuzy. 2. Kartuzy – Garcz - Chmielno – Sznurki - Chmielno– Borzestowska Huta – Wygoda Łączyńska – Chmielno - Garcz - Kartuzy. Szacunkowa ilość godzin: 400. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
Interne Kennung: część nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Samochód ciężarowy do zimowego utrzymania o mocy min. 200KM i ładowności min. 9t - Obwód Kartuzy - trasa nr 4
Beschreibung: Zwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni dróg przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego na trasie nr 4: 1. Kartuzy - Lniska – Sulmin – Lniska - Przyjaźń – Łapino – Przyjaźń – Skrzeszewo – Babi Dół – Skrzeszewo (granica) – Przyjaźń - Lniska - Żukowo - Kobysewo – Żukowo – Kartuzy. 2. Kartuzy - Pikarnia - Kiełpino (ul. Raduńska) – Kiełpino - Pikarnia - Dzierżążno - Dzierżążno Szpital - Dzierżążno – Kartuzy Szacunkowa ilość godzin: 400. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
Interne Kennung: część nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Samochód ciężarowy do zimowego utrzymania o mocy min. 200KM i ładowności min. 9t - Obwód Sierakowice - trasa nr 5
Beschreibung: Zwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni dróg przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego na trasie nr 5: 1. Sierakowice – Przewóz – Stężyca – Szymbark – DK20 – Gołubie – Pierszczewo – Gołubie –- Stężyca - Gostomie – Stężyca - Przewóz – Sierakowie Szacunkowa ilość godzin: 300. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
Interne Kennung: część nr 5
Menge: 300 Stunden
Los: LOT-0006
Titel: Samochód ciężarowy do zimowego utrzymania o mocy min. 200KM i ładowności min. 9t - Obwód Sierakowice - trasa nr 6
Beschreibung: Zwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni dróg przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego na trasie nr 6: 1. Sierakowice – Paczewo – Sierakowice - Szklana - Kamienica Szlachecka - Borucino – Szklana – Borzestowo - Szklana – Sierakowice 2. Sierakowice – Szklana – Borzestowo - Wygoda Łączyńska – Borucino - Wygoda Łączyńska – Zajezierze - Miechucino – Wygoda Łączyńska – Borzestowo – Miechucino - Borzestowo - Szklana – Sierakowice. Szacunkowa ilość godzin: 300. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
Interne Kennung: część nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Samochód ciężarowy do zimowego utrzymania o mocy min. 200KM i ładowności min. 9t - Obwód Sierakowice - trasa nr 7
Beschreibung: Zwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni dróg przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego na trasie nr 7: 1. Sierakowice – Pałubice – Kamienica Królewska – (jednostka woj.) – Kamienica Królewska - Kamienicki Młyn – Pałubice - Sierakowice. 2. Sierakowice – Tuchlino – Sulęczyno – Zdunowice – Sulęczyno – Kołodzieje – Sulęczyno – Węsiory – Niesiołowice - Węsiory – Sulęczyno –Tuchlino – Sierakowice. Szacunkowa ilość godzin: 300. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
Interne Kennung: część nr 7
Los: LOT-0008
Titel: Samochód ciężarowy do zimowego utrzymania o mocy min. 200KM i ładowności min. 9t - Obwód Sierakowice - trasa nr 8
Beschreibung: Zwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni dróg przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego na trasie nr 8: 1. Sierakowice – Puzdrowo – Łyśniewo – Puzdrowo - Gowidlino – Sulęczyno – Gowidlino - Puzdrowo – Sierakowie 2. Sierakowice – Mojusz - Mojuszewska Huta – Mojusz – Bącka Huta – Mirachowo – Miechucino – Mirachowo – Mojusz - Sierakowice. Szacunkowa ilość godzin: 300. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
Interne Kennung: część nr 8
Los: LOT-0009
Titel: Ciągnik kołowy z własnym pługiem czołowym typu ciężkiego i z własną posypywarką mieszanki - trasa nr 9
Beschreibung: Zwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni dróg przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego na trasie nr 9: 1. Kartuzy – Grzybno – Hopy- Grzybno – Kartuzy – Garcz – Sianowo – Garcz - Kartuzy. Szacunkowa ilość godzin: 200. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
Interne Kennung: część nr 9
Menge: 200 Stunden
Los: LOT-0010
Titel: Samochód ciężarowy do zimowego utrzymania o mocy min. 200KM i ładowności min. 9t z własnym pługiem, piaskarką i mieszanką solno -piaskową o zawartości min. 30 % soli i uziarnieniu piasku 0-4 mm – Chwaszczyno - trasa nr 10.
Beschreibung: Zwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających (mieszanka solno -piaskowa o zawartości min. 30 % soli i uziarnieniu piasku 0-4 mm) zapewnionych przez Wykonawcę oraz odśnieżanie nawierzchni dróg przy użyciu własnego osprzętu na trasie nr 10: 1. Chwaszczyno (gr. Powiatu wej.) – Chwaszczyno (rondo) – Chwaszczyno gr. Powiatu z m. Gdańsk- Chwaszczyno (Prof. Synaka) – Chwaszczyno (ul. Telewizyjna) - Chwaszczyno (Prof. Synaka) - Chwaszczyno (rondo) – Tuchom – Barniewice – Rębiechowo – Barniewice – Tuchom - Chwaszczyno (rondo) - Chwaszczyno (gr. Powiatu wej.) Szacunkowa ilość godzin: 150. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
Interne Kennung: część nr 10
Menge: 150 Stunden
Los: LOT-0011
Titel: Ładowarka o pojemności łyżki min. 2m3 - Obwód Sierakowice.
Beschreibung: Siedziba Obwodu Drogowego w Sierakowicach stanowi miejsce podstawienia lub pracy dla: ładowarki o pojemności łyżki min. 2m3 wraz z kierowcą/operatorem do załadunku mieszanki piaskowo - solnej w ilości do 300 godzin pracy, oraz wg polecenia dyżurnego akcji zima do odśnieżania w ramach 300 godzin pracy jednostki sprzętowej. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
Interne Kennung: część nr 11
Los: LOT-0012
Titel: Ładowarka o pojemności łyżki min. 2m3 - Obwód Kartuzy.
Beschreibung: Plac składowy w Kartuzach stanowi miejsce podstawienia lub pracy dla: ładowarki o pojemności łyżki min. 2m3 wraz z kierowcą/operatorem do załadunku mieszanki piaskowo - solnej w ilości do 300 godzin pracy, oraz wg polecenia dyżurnego akcji zima do odśnieżania w ramach 300 godzin pracy jednostki sprzętowej. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
Interne Kennung: część nr 12
Los: LOT-0013
Titel: Koparko - ładowarka o pojemności łyżki min. 1m3 - do usuwania zatorów śnieżnych i załadunku śniegu
Beschreibung: Usuwanie zatorów śnieżnych i załadunek śniegu na drogach powiatowych powiatu kartuskiego według wskazania Zamawiającego. Szacunkowa ilość godzin: 100. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
Interne Kennung: część nr 13
Menge: 100 Stunden
Los: LOT-0014
Titel: Ciągnik kołowy z własnym pługiem czołowym typu ciężkiego
Beschreibung: Zwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni dróg przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego. Szacunkowa ilość godzin: 100. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
Interne Kennung: część nr 14
Los: LOT-0015
Titel: Ciągnik kołowy, typu lekkiego z własnym pługiem i posypywarką mieszanki do odśnieżania i posypywania chodników
Beschreibung: Zwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni chodników przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego. Szacunkowa ilość godzin: 300. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
Interne Kennung: część nr 15