2. Verfahren
Verfahren
Titel: Inköp av grusmaterial inkl. transporter i Säffle och Åmåls kommuner med bolag
Beschreibung: Upphandlingen avser rangordnat ramavtal för anläggningsmaterial (grus/sand) samt anslutande transporttjänster. Ramavtalet omfattar Säffle kommun, Åmåls kommun, Forskningen i Säffle AB, Säfflebostäder AB, Säffle Kommunikation AB, Åmåls Kommunfastigheter AB, Stadsnät i Åmål AB. Omfattningen i detalj framgår av upphandlingsdokumenten.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 14210000 Kies, Sand, Schotter und Aggregate
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132201:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 14212110 Kiesel