451310-2025 - Ergebnis
Polen – Reinigungs- und Hygienedienste – Utrzymanie czystości w pomieszczeniach SCM Sp. z o. o. wraz z usługami pomocniczymi
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUtrzymanie czystości w pomieszczeniach SCM Sp. z o. o. wraz z usługami pomocniczymi
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: 1. Kompleksowe utrzymanie czystości w obiekcie Szpitala w KUP wraz z usługami pomocniczymi tj. transport wewnątrzszpitalny: zwłok, odpadów, bielizny, posiłków ich dezynfekcji rozdział i zmywanie naczyń, zgodnie z wymogami sanitarno-epidemiologicznymi i szczegółowym zakresem obowiązków wykonawcy określonym w załączniku nr 5 do nin. SWZ. 2. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę osoby pełniącej funkcję stałego Koordynatora. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę (na pełny etat) przez Wykonawcę lub Podwykonawcę min. 1 osobę koordynującą/koordynator usługi pełniący obowiązki codziennej koordynacji pracy nad personelem Wykonawcy skierowanymi przez Wykonawcę do realizacji przedmiotu zamówieni\a 3. Wykaz pomieszczeń i powierzchni objętych usługą utrzymania czystości stanowi załącznik nr 6 do nin. SWZ. 4. Wykonawca zobowiązany jest do stosowania środków czystości dopuszczonych do stosowania w placówkach ochrony zdrowia oraz środków dezynfekcyjnych i myjąco-dezynfekcyjnych zgodnych z wykazem zawartym w tabeli nr 1 do nin. SWZ. 5. Określenie szczegółowego zakresu mycia i dla poszczególnych pomieszczeń zawarte jest w tabeli nr 2 do nin. SWZ. 6. Harmonogram akrylowania zawarty jest w tabeli nr 3 do nin. SWZ. 7. Zestawienie sprzętu znajdującego się w pomieszczeniach szpitala zawarte jest w tabeli nr 4 do nin. SWZ. 8. Zamawiający umożliwi przekazanie w odpłatne użytkowanie: sprzęt myjąco-czyszczący, wyposażenie, pralnice i suszarkę do mopów. Szczegółowe warunki odpłatnego użytkowania, w tym stawki opłat i sposób rozliczeń, zostaną określone w umowie. Zamawiający zastrzega sobie prawo do okresowych kontroli stanu technicznego sprzętu oraz zgodności jego użytkowania z postanowieniami umowy. 9. W ramach realizacji przedmiotu umowy Wykonawca przejmie personel Zamawiającego w trybie art. 231 Kodeksu Pracy od Zamawiającego na warunkach pracy i płacy odpowiadających dotychczasowym z zobowiązaniem ich utrzymania co najmniej przez okres 12 miesięcy z dniem rozpoczęcia świadczenia usługi oraz złoży oświadczenie o zamiarze przejęcia w tym trybie nie później niż na 30 dni przed przystąpieniem do wykonania przedmiotu umowy niezależnie od daty jej zawarcia.
Vorherige Bekanntmachung265011-2025
Interne KennungDZPiZ.2710.7.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungUtrzymanie czystości w pomieszczeniach SCM Sp. z o. o. wraz z usługami pomocniczymi
Interne Kennungutrzymanie czystości
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Wykonawca zobowiązany będzie realizować usługę stanowiąca przedmiot zamówienia przez okres 24 miesięcy (okres gwarantowany), z zastrzeżeniem skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji. 2. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia na podstawie zawartej umowy Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych polegającego na ewentualnym przedłużeniu umowy z Wykonawcą na okres kolejnych 12 miesięcy z zachowaniem tych samych warunków i zakresu przedmiotu zamówienia co w zamówieniu gwarantowanym. Maksymalny okres obowiązywania umowy w przypadku skorzystania z prawa opcji może wynosić łącznie 36 (słownie: trzydzieści sześć) miesięcy. 3. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego Zamawiający może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji usługi świadczonej na podstawie zawartej umowy. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie wymaga podania przyczyny i nie stanowi podstawy odpowiedzialności Zamawiającego z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. 4. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia o realizację przedmiotu zamówienia objęte zakresem prawa opcji 5. Warunkiem skorzystania z prawa opcji o okres 12 miesięcy (co dałoby łącznie 36 miesięcy świadczenia usługi przez Wykonawcę) jest przedłożenie Wykonawcy przez Zamawiającego oświadczenia woli w tym przedmiocie w terminie nie później niż 3 miesiące przed końcem realizacji zamówienia gwarantowanego. 6. Nieprzystąpienie przez Wykonawcę do świadczenia usługi o kolejny 12-miesięczny okres wynikający ze skorzystania przez Zamawiającego prawa opcji jest równoznaczne z odstąpieniem od umowy z winy Wykonawcy oraz naliczeniem kar umownych z tego tytułu. 7. Terminy wykonania zamówienia po uruchomieniu prawa opcji – usługa stanowiąca przedmiot zamówienia będzie realizowana przez okres kolejnych 12 miesięcy od terminu zakończenia zamówienia gwarantowanego.