2. Verfahren
Verfahren
Titel: Konsultstöd för digital transformation
Beschreibung: Uppdraget omfattar konsultstöd för digital transformation enligt nedan angivna delområden; 1. Affärsplattform (ex.Dynamics 365) 2. Dataplattform och beslutsstöd (ex. Microsoft Fabric, Power Platform) 3. Integrationsplattform och integrationsleveranser (ex. Azure Integration Services) 4. Microsofts molnplattform (ex. Azure och Microsoft 365) 5. Modern digital arbetsplats (ex. Windows 11, Intune) 6. Transformation, förändring och genomförande
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72222000 Strategische Prüfung und Planung im Bereich Informationssysteme oder -technologie
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134963:Lot:1
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001