2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af vintertjeneste
Beschreibung: Ved nærværende udbud ønsker Odsherred Kommune at indhente tilbud på vintertjeneste i form af snerydning og glatførebekæmpelse på kommunens kørebaner, stier og udvalgte fortov.
Interne Kennung: 429498
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Kontrakten forventes at træde i kraft 15. oktober 2026 og udløber automatisk 14. oktober 2030, medmindre den forinden forlænges. Parterne kan ved enighed forlænge kontrakten med 2 x 2 års forlængelse, jf. kontraktens afsnit 3.