451678-2026 - Ergebnis
Dänemark – E-Learning – Digitale Læremidler
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDigitale Læremidler
BeschreibungDet dynamisk indkøbssystem indeholder kun én indkøbskategori som omfatter anskaffelse af ”didaktiserede digitale læremidler til grundskolen”. Under indkøbskategorien ”Didaktiserede digitale læremidler til grundskolen” kan der indkøbes ydelser og produkter til alle Digitale læremidler, som er didaktiserede. Ved grundskolen menes undervisningstrinene bestående af den et-årige børnehaveklasse (også kaldet 0. klasse), den ni-årige grundskole fra 1.-9. klasse samt den ét-årige 10. klasse, i den offentlige folkeskole, på en friskole eller ved en efterskole mv. Systemets genstand er nærmere beskrevet i bilag IV Systemets genstand.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80420000 E-Learning
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48190000 Unterrichtssoftwarepaket, 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung, 80100000 Grundschulunterricht, 80521000 Mit Ausbildungsprogrammen verbundene Dienstleistungen
5. Los
LosLOT-0000