See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zawarcie umowy ramowej na dokonywanie oszacowań na potrzeby przymusowej restrukturyzacji podmiotów krajowych oraz dokonywanie wycen i usług o podobnym charakterze na potrzeby restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji kontrahentów centralnych (CCP).
Beschreibung: 1. Przedmiotem umowy ramowej jest określenie ramowych warunków udzielenia i realizacji zamówień wykonawczych, polegających na dokonywaniu przez Wykonawcę oszacowań wartości aktywów i pasywów wskazanego przez Zamawiającego Podmiotu krajowego lub wycen aktywów, zobowiązań, praw i obowiązków wskazanego przez Zamawiającego CCP lub innych usług o podobnym charakterze, tj.: a) przeprowadzenie oszacowania, w zakresie, o którym mowa w art. 139 ust. 1 Ustawy o BFG (dalej: „Oszacowanie 1”), w tym sporządzenie raportu z Oszacowania 1 (dalej: „Raport Wykonawcy z Oszacowania 1”) wraz z tłumaczeniem na język angielski Raportu Wykonawcy z Oszacowania 1; b) sporządzenie aktualizacji do Raportu Wykonawcy z Oszacowania 1 lub jego części wraz z tłumaczeniem na język angielski aktualizacji do Raportu Wykonawcy z Oszacowania 1 lub jego części; c) przeprowadzenie oszacowania, w zakresie, o którym mowa w art. 140 ust. 1 Ustawy o BFG (dalej: „Oszacowanie 2”), w tym sporządzenie raportu z Oszacowania 2 (dalej: „Raport Wykonawcy z Oszacowania 2”) wraz z tłumaczeniem na język angielski Raportu Wykonawcy z Oszacowania 2; d) sporządzenie aktualizacji do Raportu Wykonawcy z Oszacowania 2 lub jego części wraz z tłumaczeniem na język angielski aktualizacji do Raportu Wykonawcy z Oszacowania 2 lub jego części; e) przeprowadzenie oszacowania, o którym mowa w art. 241 Ustawy o BFG (dalej: „Oszacowanie 3”), w tym sporządzenie raportu z Oszacowania 3 (dalej: „Raport Wykonawcy z Oszacowania 3”) wraz z tłumaczeniem na język angielski Raportu Wykonawcy z Oszacowania 3; f) przeprowadzenie wstępnego Oszacowania 1 w sytuacji, o której mowa w art. 137 ust. 3 Ustawy o BFG, tj. w przypadku, gdy dokonanie oszacowania nie jest możliwe przed wydaniem decyzji, o której mowa w art. 70 ust. 1 lub art. 101 ust. 7- 9 lub art. 102 ust. 1 lub ust. 4 Ustawy o BFG (dalej: „Wstępne Oszacowanie 1”), w tym sporządzenie raportu ze Wstępnego Oszacowania 1 (dalej: „Raport Wykonawcy ze Wstępnego Oszacowania 1”) wraz z tłumaczeniem na język angielski Raportu ze Wstępnego Oszacowania 1; g) sporządzenie aktualizacji Raportu Wykonawcy ze Wstępnego Oszacowania 1 lub jego części wraz z tłumaczeniem na język angielski aktualizacji Raportu Wykonawcy ze Wstępnego Oszacowania 1 lub jego części; h) przeprowadzenie wstępnego Oszacowania 2, w sytuacji, o której mowa w art. 137 ust. 3 Ustawy o BFG, tj. w przypadku, gdy dokonanie oszacowania nie jest możliwe przed wydaniem decyzji, o której mowa w art. 70 ust. 1 lub art. 101 ust. 7- 9 lub art. 102 ust. 1 lub ust. 4 Ustawy o BFG (dalej: „Wstępne Oszacowanie 2”), w tym sporządzenie raportu ze Wstępnego Oszacowania 2 (dalej: „Raport Wykonawcy ze Wstępnego Oszacowania 2”) wraz z tłumaczeniem na język angielski Raportu Wykonawcy ze Wstępnego Oszacowania 2; i) sporządzenie aktualizacji Raportu Wykonawcy ze Wstępnego Oszacowania 2 lub jego części wraz z tłumaczeniem na język angielski aktualizacji Raportu Wykonawcy ze Wstępnego Oszacowania 2 lub jego części; j) przeprowadzenie wyceny, w zakresie, o którym mowa w art. 24 ust. 2 Rozporządzenia (dalej: „Wycena 1”), w tym sporządzenie raportu z Wyceny 1 (dalej: „Raport Wykonawcy z Wyceny 1”) wraz z tłumaczeniem na język angielski Raportu Wykonawcy z Wyceny 1; k) sporządzenie aktualizacji Raportu Wykonawcy z Wyceny 1 lub jego części wraz z tłumaczeniem na język angielski aktualizacji Raportu Wykonawcy z Wyceny 1 lub jego części; l) przeprowadzenie wyceny, w zakresie, o którym mowa w art. 24 ust. 3 Rozporządzenia (dalej: „Wycena 2”), w tym sporządzenie raportu z Wyceny 2 (dalej: „Raport Wykonawcy z Wyceny 2”) wraz z tłumaczeniem na język angielski Raportu Wykonawcy z Wyceny 2; m) sporządzenie aktualizacji Raportu Wykonawcy z Wyceny 2 lub jego części wraz z tłumaczeniem na język angielski aktualizacji Raportu Wykonawcy z Wyceny 2 lub jego części; n) przeprowadzenie wyceny, w zakresie, o którym mowa w art. 61 ust. 2 Rozporządzenia (dalej: „Wycena 3”), w tym sporządzenie raportu z Wyceny 3 (dalej: „Raport Wykonawcy z Wyceny 3”) wraz z tłumaczeniem na język angielski Raportu Wykonawcy z Wyceny 3; o) przeprowadzenie wstępnej Wyceny 1 w sytuacji, o której mowa w art. 26 ust. 1 Rozporządzenia (dalej: „Wstępna Wycena 1”), w tym sporządzenie raportu ze Wstępnej Wyceny 1 (dalej: „Raport Wykonawcy ze Wstępnej Wyceny 1”) wraz z tłumaczeniem na język angielski Raportu Wykonawcy ze Wstępnej Wyceny 1; p) sporządzenie aktualizacji Raportu Wykonawcy ze Wstępnej Wyceny 1 lub jego części wraz z tłumaczeniem na język angielski aktualizacji Raportu Wykonawcy ze Wstępnej Wyceny 1 lub jej części; q) przeprowadzenie wstępnej Wyceny 2 w sytuacji, o której mowa w art. 26 ust. 1 Rozporządzenia (dalej: „Wstępna Wycena 2”), w tym sporządzenie raportu ze Wstępnej Wyceny 2 (dalej: „Raport Wykonawcy ze Wstępnej Wyceny 2”) wraz z tłumaczeniem na język angielski Raportu Wykonawcy ze Wstępnej Wyceny 2; r) sporządzenie aktualizacji Raportu Wykonawcy ze Wstępnej Wyceny 2 lub jego części wraz z tłumaczeniem na język angielski aktualizacji Raportu Wykonawcy ze Wstępnej Wyceny 2 lub jej części; s) przeprowadzenie oceny wyceny sporządzonej przez CCP w ramach realizacji zobowiązania, o którym mowa w art. 29 ust. 3 lit. a Rozporządzenia (dalej: „Ocena Wyceny”), w tym sporządzenie raportu z Oceny Wyceny (dalej: „Raport Wykonawcy z Oceny Wyceny”) wraz z tłumaczeniem na język angielski Raportu Wykonawcy z Oceny Wyceny; t) przeprowadzenie wyceny umów, w przypadku, gdy sporządzona przez CCP wycena, o której mowa w art. 29 ust. 3 lit. a Rozporządzenia będzie budzić zastrzeżenia Funduszu lub Fundusz uzna za konieczne zastosowanie innej niż przyjęta przez CCP, odpowiedniej metody ustalania ceny (dalej: „Wycena umów”), w tym sporządzenie raportu z Wyceny umów (dalej: „Raport Wykonawcy z Wyceny umów”) wraz z tłumaczeniem na język angielski Raportu Wykonawcy z Wyceny umów. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Zał. nr 1 do SWZ a warunki realizacji zamówienia w Zał. nr 2 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 832989-2025
Interne Kennung: DAZ/ZP/10/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest w celu zawarcia umowy ramowej, w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 w związku z art. 311 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp oraz przepisów wykonawczych wydanych na jej podstawie.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66170000 Finanzberatung, Bearbeitung und Clearing von Finanzgeschäften
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66171000 Finanzberatung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zawarcie umowy ramowej na dokonywanie oszacowań na potrzeby przymusowej restrukturyzacji podmiotów krajowych oraz dokonywanie wycen i usług o podobnym charakterze na potrzeby restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji kontrahentów centralnych (CCP)
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień objętych opcją, o której mowa w art. 441 ustawy Pzp (dalej „Opcja”), polegających na realizacji usług, wskazanych w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Zamawiający może udzielać zamówień wykonawczych na Opcję po podpisaniu umowy wykonawczej, na zasadach i w okolicznościach opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy ramowej stanowiącej Załącznik nr 2 do SWZ. Z uwagi na charakter postępowania prowadzonego w celu zawarcia umowy ramowej, w którym nie wszystkie warunki wykonania usług (zamówienia) określono w umowie ramowej, Zamawiający każdorazowo wskaże maksymalny zakres Opcji w Zaproszeniu wykonawczym, a maksymalna wartość Opcji zostanie określona każdorazowo w umowie wykonawczej. Warunki realizacji Opcji zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy ramowej i umowy wykonawczej stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ, natomiast warunki realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy ramowej stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.