2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa ujęcia SUW Święcice
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie i uzbrojenie jednego eksploatacyjnego otworu rozpoznawczo-eksploatacyjnego OI-1 na terenie działki ew. nr 249/2 w m. Święcice, gmina Ożarów Mazowiecki 2. Szczegółowy opis zakresu przedmiotu zamówienia zawarty został Opisie przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 1 do SWZ, na który składają się: 1) Projekt robót geologicznych, 2) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych 3) Przedmiar robót Wykonawca zobowiązany jest do sprawdzenia przedmiaru (stanowi on tylko materiał pomocniczy). Nadrzędną rolę nad przedmiarem robót pełni dokumentacja, o której mowa w pkt. 4.4.1) oraz pkt. 4.4.2) SWZ. Ofertę należy sporządzić w oparciu o załączoną dokumentację. Przedmiar robót nie stanowi podstawy do obliczenia ostatecznej ceny ofertowej w ofercie 3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje także. 1) obsługę geodezyjną w zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia, 2) wykonanie geodezyjnej dokumentacji powykonawczej, 3) uzyskanie pozwolenia na użytkowanie i przekazanie Zamawiającemu do użytkowania gotowego obiektu wraz z dokumentacją zawierającą atesty, aprobaty bądź certyfikaty niezbędne do rozpoczęcia eksploatacji, 4) oraz wszystkie elementy wymienione w dowolnej części opracowań składających się na załącznik Nr 1 do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), a mających wpływ na cenę ofertową przedmiotu zamówienia 4. Zamawiający nie posiada pozwolenia wodnoprawnego. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie opracowanie wszelkich dokumentacji zezwalających na uruchomienie ujęcia i pobór wód 5. Zamawiający przewiduje możliwość wystąpienia robót zamiennych oraz warunki, na jakich zmiany te mogą zastać wprowadzone z przyczyn technologicznych, ekonomicznych, jeżeli wprowadzenie robót zamiennych jest konieczne do prawidłowego wykonania umowy oraz nie powoduje rozszerzenia przedmiotu zamówienia w stosunku do przedmiotu określonego w SWZ oraz wynikającego z treści SWZ Warunki dotyczące zakresu robót zamiennych oraz sposób ich rozliczenia, opisane są w § 15 wzoru umowy. O wszelkich zmianach Zamawiający będzie informował Wykonawcę w trakcie wykonywania umowy. Przeprowadzenie robót zamiennych wymaga zmiany umowy w formie aneksu do umowy, określonych w art. 455 ustawy Pzp 6. Zamawiający stosownie do art. 95 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.). Wymagania zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy dotyczącą osób wykonujących bezpośrednio na budowie roboty budowlane tj. pracownicy fizyczni oraz pracownicy niższego szczebla technicznego odpowiedzialni za organizację i realizowanie robót budowlanych. Wymagania te nie dotyczą kierownika budowy, kierowników robót oraz osób świadczących usługi na budowie w ramach własnej działalności gospodarczej przy pomocy własnego sprzętu lub narzędzi jak np. prac pomiarowych i badań, prac rozbiórkowych i ziemnych i dowozu urobku lub transportu materiałów budowlanych itp. Sposób weryfikacji zatrudnienia, a także uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały wskazane we wzorze umowy, stanowiącym załącznik Nr 2 do SWZ
Interne Kennung: RZP.271.20.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45255110 Bohrlocharbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45262220 Brunnenbohrung, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln
5. Los
Los: LOT-0001