45205-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Branchenspezifisches Softwarepaket – EU-udbud af automatisk ruteplanlægning
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelEU-udbud af automatisk ruteplanlægning
BeschreibungViborg Kommune udbyder levering af et automatisk ruteplanlægningssystem til ordregivers område Sundhed og Omsorg. Aftalen omfatter alene ordregivers brugsret til tilbudsgiverens IT-system bestående af ruteplanlægningssystemet samt servicering og hosting heraf. Der henvises til udbudsmaterialet med tilhørende bilag.
Interne Kennung638389
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48100000 Branchenspezifisches Softwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48211000 Softwarepaket für den Plattformenverbund, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenAftalen er gældende fra den 1. maj 2026 til den 31. december 2028 og er uopsigelig for begge parter. Ordregiver har herefter mulighed for 2 x 24 måneders option frem til 31. december 2032.