452225-2026 - Wettbewerb
Finnland – IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung – Oppimisen ja osaamisen ratkaisukokonaisuus
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Oppimisen ja osaamisen ratkaisukokonaisuus
Beschreibung: Hankinnan kohteena on oppimisympäristön ja osaamisen kehittämisen hallintajärjestelmän ratkaisukokonaisuus, joka sisältää koulutus-, perehdytys- ja verkko-oppimisympäristöosiot sekä optiona osaamisen hallinta osio. Järjestelmän tulee olla valmis, käyttäjäystävällinen ja ketterä sekä työnantajan että työntekijöiden näkökulmasta. Oppimisympäristön ja osaamisen kehittämisen ratkaisukokonaisuus tulee olemaan koko henkilöstön käytössä. Ratkaisukokonaisuuden avulla toteutetaan koulutuksien ja suoritusten hallintaan, perehdytysprosessiin, verkkokoulutuksiin, pätevyyksien ja lupien hallinta Hankinnan kohde ja sitä koskevat vaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja liitteissä.
Interne Kennung: 26-059
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista (1397/2016).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0000