452243-2025 - Planung
Tschechien – Software-Entwicklung – Databáze energetické náročnosti – dodávka systému
Vorinformation oder eine regelmäßige nicht verbindliche Bekanntmachung zum Zweck der Verkürzung der Frist für den Eingang der Angebote
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDatabáze energetické náročnosti – dodávka systému
BeschreibungSystém bude sloužit veřejnosti při zajištění přístupu k dokumentům zpracovaným pro danou budovu energetickými specialisty. Systém bude řešit komplexní agendu energetických specialistů podle zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií, ve znění pozdějších předpisů, od příjmu žádostí o udělení oprávnění k výkonu činnosti energetického specialisty či jejího uznání, organizaci a konání odborných zkoušek, vydávání rozhodnutí podle správního řádu, podpoře činností průběžného vzdělávání energetických specialistů, kontroly SEI apod. Systém pokryje kompletní agendu podávání hlášenek (PENB, auditů apod.). Systém bude napojen na základními registry a další systémy státní správy (ROB, ROS, Katastr nemovitostí/RUIAN, Identita občana, CAAIS, rejstřík trestů, REZA, systém SFŽP). Propojení systémů systém využije např. k ověření totožnosti vlastníka budovy před samotným zpřístupněním dat a dokumentů. Systém umožní monitoring spotřeby energie s cílem vytvořit robustní platformu pro veřejné a státní instituce pro sledování jejich spotřeby energie a poskytnutí přehledu fondu budov ve vlastnictví těchto institucí za účelem zlepšení hospodaření s energií veřejného sektoru. Systém bude dále sloužit k monitoringu úsporných opatření implementovaných za účelem plnění závazku dle čl. 8 Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2023/1791 o energetické účinnosti. V neposlední řadě má DEN navázat na stávající evidenci o činnostech energetických specialistů ENEX a komplexně vyřešit agendu energetických specialistů podle zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií, ve znění pozdějších předpisů, od podávání žádostí o udělení oprávnění, odborných zkoušek, vydávání rozhodnutí podle správního řádu, průběžného vzdělávání apod. Systém dále umožní podávání hlášení spotřeby energií v režimu dobrovolných dohod a dále např. tvorbu souhrnných anonymních výstupů a export dat v režimu OpenData. Systém nahradí současný systém ENEX, jehož data budou do systému migrována.
Interne Kennung005
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72262000 Software-Entwicklung
5. Los
LosLOT-0001