452363-2026 - Wettbewerb
Finnland – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – Eurajoen kunnan elintarvikehankinnat 2027-2029 (optio 1+1)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Eurajoen kunnan elintarvikehankinnat 2027-2029 (optio 1+1)
Beschreibung: Hankinta koskee elintarvikkeiden hankintaa Eurajoen kunnan tarpeisiin ajalle 1.1.2027– 31.12.2029. Hankintaan sisältyy sopimusajan lisäksi kaksi (2) optiovuotta. Optiovuosista sovitaan erikseen viimeistään neljä (4) kuukautta ennen varsinaisen sopimusjakson päättymistä. Tuoteryhmät ovat seuraavat: 1. Maitotuotteet 2. Lihat ja lihajalosteet 3. Teolliset elintarvikkeet 4. Pakasteet 5. Tuoreet hedelmät ja vihannekset 6. Tuore kala 7. Kasvipohjaiset tuotteet Osatarjoukset ovat sallittuja tuoteryhmittäin. Tarjouksen voi jättää yhteen tuoteryhmään tai useampaan tai kaikkiin tuoteryhmiin. Tarjoukset vertaillaan osa-alueittain ja kuhunkin osa-alueeseen voi tulla valituksi eri toimittaja. Jokaiseen osa-alueeseen valitaan yksi toimittaja. Tarjouksen hyväksymisen edellytyksenä on, että se on tarjouspyynnön mukainen. Tarjouksen tekemisestä ei voi vaatia korvausta.
Interne Kennung: 604378
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista (1397/2016) sekä julkisten hankintojen yleisiä sopimusehtoja JYSE 2025 (Tavarat).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Maitotuotteet
Beschreibung: Tarjouslomakkeella määritellyt maitotuotteet
Interne Kennung: 1.-0
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Los: LOT-0002
Titel: Lihat ja lihajalosteet
Beschreibung: Tarjouslomakkeella määritellyt lihat ja lihajalosteet
Interne Kennung: 2. -1
Haupteinstufung (cpv): 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse
Los: LOT-0003
Titel: Teolliset elintarvikkeet
Beschreibung: Tarjouslomakkeella määritellyt teolliset elintarvikkeet
Interne Kennung: 3.-2
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
Los: LOT-0004
Titel: Pakasteet
Beschreibung: Tarjouslomakkeella määritellyt pakasteet
Interne Kennung: 4. -3
Haupteinstufung (cpv): 15896000 Tiefkühlprodukte
Los: LOT-0005
Titel: Tuoreet hedelmät ja vihannekset
Beschreibung: Tarjouslomakkeella määritellyt tuoreet hedelmät ja vihannekset
Interne Kennung: 5. -4
Haupteinstufung (cpv): 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
Los: LOT-0006
Titel: Tuore kala
Beschreibung: Tarjouslomakkeella määritellyt tuoreet kalatuotteet
Interne Kennung: 6.-5
Haupteinstufung (cpv): 15200000 Zubereiteter Fisch und Fischkonserven
Los: LOT-0007
Titel: Kasvipohjaiset tuotteet
Beschreibung: Tarjouslomakkeella määritellyt kasvipohjaiset tuotteet
Interne Kennung: 7.-6
Haupteinstufung (cpv): 15890000 Verschiedene Lebensmittel und Trockenerzeugnisse