See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa całodobowej ochrony osób i mienia wraz z monitoringiem w obiektach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział we Wrocławiu.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest ochrona osób i mienia w obiektach Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych we Wrocławiu, którego budynki znajdują się w miejscowościach wskazanych w części Lokalizacja obiektów poprzez : 1. Bezpośrednią stałą ochronę fizyczną – realizacja zadań ochrony przez wyznaczoną liczbę pracowników ochrony, zwanych dalej „pracownikami ochrony”, na wskazanych posterunkach w obiektach Oddziału, wspomaganych elektronicznymi systemami monitorującymi stan bezpieczeństwa obiektu zapewnianymi przez Zamawiającego. 2. Monitoring systemów alarmowych – nieprzerwaną obserwację i weryfikację sygnałów alarmowych, przesyłanych przez urządzenia i systemy alarmowe zainstalowane w chronionym obiekcie oraz reagowanie na sygnały alarmowe skierowaniem do obiektu grupy interwencyjnej. Monitoring systemów alarmowych drogą radiową/GSM poprzez urządzenia własne Wykonawcy będzie prowadzony przez stację monitorującą Wykonawcy zlokalizowaną poza monitorowanym obiektem, całodobowo przez wszystkie dni w roku, we wskazanych obiektach Zamawiającego. 3. Monitoring wizyjny – obserwacja obrazu z kamer zainstalowanych w chronionym obiekcie, prowadzona przez pracowników ochrony pełniących służbę w obiekcie w ramach stałej bezpośredniej ochrony fizycznej, we wskazanych obiektach Zamawiającego. 4. Interwencja – doraźne przybycie do chronionego obiektu grupy interwencyjnej złożonej z minimum dwóch kwalifikowanych pracowników ochrony. 5. Otwarcie/zamknięcie obiektu – otwieranie i zamykanie obiektu przez pracowników ochrony zatrudnionych na danym obiekcie.
Vorherige Bekanntmachung: 146326-2025
Interne Kennung: 470000.271.4.2025-ZAP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający zastosuje w niniejszym postępowaniu postanowienia art. 139 ustawy. W związku z powyższym, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. W takim przypadku, Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia z art. 125 ust. 1 ustawy, które będzie składane na żądanie Zamawiającego, wyłącznie przez tego Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona. Na podstawie art. 360 pkt 2 ustawy, Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy na formularzu jednolitego dokumentu (JEDZ). Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Wykonawca składa według wzoru stanowiącego Załącznik nr 5A do SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79711000 Überwachung von Alarmanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługa całodobowej ochrony osób i mienia wraz z monitoringiem w obiektach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział we Wrocławiu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest ochrona osób i mienia w obiektach Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych we Wrocławiu, którego budynki znajdują się w miejscowościach wskazanych w części Lokalizacja obiektów poprzez: 1. Bezpośrednią stałą ochronę fizyczną – realizacja zadań ochrony przez wyznaczoną liczbę pracowników ochrony, zwanych dalej „pracownikami ochrony”, na wskazanych posterunkach w obiektach Oddziału, wspomaganych elektronicznymi systemami monitorującymi stan bezpieczeństwa obiektu zapewnianymi przez Zamawiającego. 2. Monitoring systemów alarmowych – nieprzerwaną obserwację i weryfikację sygnałów alarmowych, przesyłanych przez urządzenia i systemy alarmowe zainstalowane w chronionym obiekcie oraz reagowanie na sygnały alarmowe skierowaniem do obiektu grupy interwencyjnej. Monitoring systemów alarmowych drogą radiową/GSM poprzez urządzenia własne Wykonawcy będzie prowadzony przez stację monitorującą Wykonawcy zlokalizowaną poza monitorowanym obiektem, całodobowo przez wszystkie dni w roku, we wskazanych obiektach Zamawiającego. 3. Monitoring wizyjny – obserwacja obrazu z kamer zainstalowanych w chronionym obiekcie, prowadzona przez pracowników ochrony pełniących służbę w obiekcie w ramach stałej bezpośredniej ochrony fizycznej, we wskazanych obiektach Zamawiającego. 4. Interwencja – doraźne przybycie do chronionego obiektu grupy interwencyjnej złożonej z minimum dwóch kwalifikowanych pracowników ochrony. 5. Otwarcie/zamknięcie obiektu – otwieranie i zamykanie obiektu przez pracowników ochrony zatrudnionych na danym obiekcie.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp na następujących zasadach: 1) Wykonawca będzie zobowiązany do wzmocnienia ochrony obiektu, poprzez zwiększenie obsady stałej ochrony fizycznej w przypadku: a) wprowadzenia stopni alarmowych przez Prezesa Rady Ministrów lub ministra właściwego ds. wewnętrznych, wystąpienia sytuacji kryzysowej, o której mowa w art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarzadzaniu kryzysowym (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 122, ze zm.) lub wprowadzania wyższych stanów gotowości obronnej państwa, o których mowa w § 4 i § 5 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 września 2004 r. w sprawie gotowości obronnej państwa (Dz.U. z 2004 r. Nr 219, poz. 2218); b) szczególnych potrzeb Zamawiającego związanych z: - pracami wykonawców, w szczególności remontowymi, modernizacyjnymi, konserwacyjnymi oraz w zakresie usuwania awarii, wykonywanymi w newralgicznych punktach obiektu, gdzie wymagana jest asysta lub poza godzinami funkcjonowania obiektu, - wydłużeniem pracy Sal Obsługi Klientów, - innymi okoliczności wynikającymi z potrzeb organizacyjnych Zamawiającego. 2) Opcja polegać będzie na zwiększeniu podstawowego zakresu umowy o dodatkowe godziny ochrony fizycznej - maksymalny wymiar godzin objętych opcją wynosi 920 roboczogodzin. 3) Opcja będzie realizowana na podstawie zlecenia skierowanego do Wykonawcy, a Wykonawca ma obowiązek przystąpić do realizacji opcji we wskazanym w zleceniu terminie. Zamawiający przekaże Wykonawcy zlecenie telefonicznie lub e-mailowo: a) w przypadku sytuacji określonej w pkt 1), lit. a) w terminie nie później niż 3 godziny b) w przypadku sytuacji określonej w pkt 1), lit. b) w terminie nie później niż 3 dni robocze przed terminem rozpoczęcia opcji, wskazanym w zleceniu. Zlecenia telefoniczne będą niezwłocznie potwierdzane e-mailem do Wykonawcy. 4) Możliwość skorzystania z opcji jest jedynie prawem Zamawiającego i nie stanowi dla niego żadnego wiążącego zobowiązania. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z opcji albo w przypadku skorzystania z opcji w niepełnym zakresie, Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia czy odszkodowania. 5) Wykonawca nie może odmówić realizacji umowy w zakresie opcji. Zamawiający może skorzystać z opcji wielokrotnie. 6) Postanowienia dotyczące wykonywania usługi w zakresie opcji zostały określone w Projektowanych postanowieniach umownych, stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ. 7) Największy możliwy zakres zamówienia (umowy) to zamówienie podstawowe wraz z opcją.