See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa produktów leczniczych - 51/PN/2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z wniesieniem produktów leczniczych w asortymencie i ilościach wyszczególnionych w Załączniku nr 2 do IDW - Formularz asortymentowo - ilościowy.
Vorherige Bekanntmachung: 336186-2026
Interne Kennung: 51/PN/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP, wyznaczył termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy PZP. Zastosowanie procedury przyspieszonej jest uzasadnione pilną potrzebą udzielenia zamówienia na produkty lecznicze, wynikającą z konieczności zapewnienia ciągłości farmakoterapii pacjentów hospitalizowanych oraz pacjentów objętych leczeniem specjalistycznym. Przedmiot zamówienia obejmuje leki niezbędne do bieżącego funkcjonowania szpitala, których brak mógłby skutkować ograniczeniem możliwości realizacji świadczeń zdrowotnych, koniecznością zmiany terapii pacjentów lub przerwaniem ciągłości leczenia. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika również z dynamicznego zużycia produktów leczniczych, trudności w przewidywaniu bieżącego zapotrzebowania oraz konieczności zabezpieczenia odpowiednich stanów magazynowych w związku ze zwiększoną liczbą hospitalizacji i realizowanych świadczeń zdrowotnych. Dodatkowo sytuacja na rynku farmaceutycznym charakteryzuje się ograniczoną dostępnością części produktów leczniczych oraz wydłużonym czasem realizacji dostaw, co wymaga niezwłocznego przeprowadzenia postępowania i zawarcia umowy zapewniającej ciągłość dostaw. Zachowanie podstawowych terminów przewidzianych dla postępowania mogłoby skutkować brakiem zapewnienia ciągłości dostaw produktów leczniczych niezbędnych do realizacji świadczeń zdrowotnych, co mogłoby negatywnie wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie Zamawiającego oraz bezpieczeństwo pacjentów. W związku z powyższym skrócenie terminu składania ofert jest obiektywnie uzasadnione i pozostaje w zgodzie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP, zgodnie z którym Zamawiający może wyznaczyć krótszy termin składania ofert (nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej), jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0016
Titel: Część 16
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający, zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zwiększeniu ilości przedmiotu zamówienia w trakcie trwania umowy, wyłącznie w odniesieniu do tych pozycji asortymentu, dla których możliwość zastosowania prawa opcji została przewidziana w formularzu asortymentowo-ilościowym. Oznacza to, że Zamawiający poza zamówieniem podstawowym ma możliwość, w zależności od potrzeb realizacji dodatkowego zamówienia, zwiększenia o ilość wynikającą z maksymalnej wielkości opisanej w kolumnie opcja art. 441 PZP w załączniku nr 2 Formularz asortymentowo-ilościowy – na zasadach opisanych w §1 wzoru Umowy.
Los: LOT-0017
Titel: Część 17
Los: LOT-0018
Titel: Część 18
Los: LOT-0019
Titel: Część 19
Los: LOT-0020
Titel: Część 20
Los: LOT-0021
Titel: Część 21
Los: LOT-0022
Titel: Część 22
Los: LOT-0023
Titel: Część 23
Los: LOT-0024
Titel: Część 24
Los: LOT-0025
Titel: Część 25
Los: LOT-0026
Titel: Część 26
Los: LOT-0027
Titel: Część 27
Los: LOT-0028
Titel: Część 28
Los: LOT-0029
Titel: Część 29