452582-2026 - Wettbewerb
Polen – Straßentransport/-beförderung – DOWÓZ DZIECI I UCZNIÓW DO JEDNOSTEK OŚWIATOWYCH WRAZ Z OPIEKĄ NA TERENIE GMINY MIĘDZYCHÓD
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDOWÓZ DZIECI I UCZNIÓW DO JEDNOSTEK OŚWIATOWYCH WRAZ Z OPIEKĄ NA TERENIE GMINY MIĘDZYCHÓD
BeschreibungPrzedmiotem niniejszego zamówienia jest dowóz dzieci i uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Międzychód wraz z opiekunem na trasach z domu do jednostek prowadzonych przez Gminę Międzychód oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzychodzie i z powrotem we wszystkie dni robocze, w których prowadzone są zajęcia szkolne lub przedszkolne, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2026/2027 w okresie od 01.09.2026r. do 31.12.2026r. z wyłączeniem ferii (z zastrzeżeniem, że wyłączenie tych dwóch okresów odnosi się tylko do zajęć szkolnych i nie obejmuje zajęć w przedszkolu), przerw świątecznych i innych dni wolnych od zajęć przedszkolnych lub szkolnych, dni, w których zajęcia przedszkolne lub szkolne nie będą się odbywały z powodu zdarzeń o charakterze nadzwyczajnym, nieprzewidzianym, nagłym i niezależnym od woli zamawiającego, a także zdarzeń wykraczających poza normalne warunki życia gospodarczego i społecznego. Oprócz dowozu wykonawca dodatkowo zapewni opiekę na dziećmi i uczniami w czasie dowozu do i z jednostek oświatowych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dział IV SWZ. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust . 1 tzw. " procedurę odwróconą". Zamawiający dokona badania i oceny ofert, a następnie wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni do złożenia podmiotowych środków dowodowych. t j: a)Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; b) Oświadczenie składane wraz z Ofertą z którego wynikać będzie brak podstaw do wykluczenia na podstawie art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111/1 z 8.4.2022) i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. 2025 poz. 514) – załącznik nr 2 do SWZ c)Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 8 do SWZ ( składany na żądanie Zamawiającego); d)Oświadczenie dotyczące realizacji zamówienia w kontekście zastosowania wymagań ustawy z dnia 13 maja 2016r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich- załącznik nr 10 do SWZ e)Zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, f)Zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, g)Wykaz 2 usług porównywalnych z usługami stanowiącymi przedmiot zamówienia, wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi były wykonywane - załącznik nr 4 do SWZ; h) Wykaz minimum 10 własnych autokarów o minimalnej liczbie miejsc siedzących 45, przystosowanych do przewozu uczniów i dzieci (tj. właściwie oznakowanych zgodnie z obowiązującymi przepisami, sprawnych technicznie spełniających wymagania, o których mowa w § 22 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia oraz oświadczenie, że środki transportu posiadają aktualne badanie techniczne. W przypadku, gdy Wykonawca nie jest właścicielem danego pojazdu Wykonawca zobowiązany jest dołączyć również informację o podstawie dysponowania tym pojazdem.- załącznik nr 5 do SWZ. i) Zezwolenia, licencję, koncesję lub potwierdzenie wpisu do rejestru działalności regulowanej, jeżeli ich posiadanie jest niezbędne do świadczenia określonych usług w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania j) Dokumenty potwierdzające, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia.
Interne KennungCOO.260.1.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem niniejszego zamówienia jest dowóz wraz z opieką dzieci i uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Międzychód wraz z opiekunem na trasach z domu do jednostek prowadzonych przez Gminę Międzychód oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzychodzie i z powrotem we wszystkie dni robocze, w których prowadzone są zajęcia szkolne lub przedszkolne, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2026/2027 w okresie od 01.09.2026r. do 31.12.2026r. z wyłączeniem wakacji, ferii (z zastrzeżeniem, że wyłączenie tych dwóch okresów odnosi się tylko do zajęć szkolnych i nie obejmuje zajęć w przedszkolu), przerw świątecznych i innych dni wolnych od zajęć przedszkolnych lub szkolnych, dni, w których zajęcia przedszkolne lub szkolne nie będą się odbywały z powodu zdarzeń o charakterze nadzwyczajnym, nieprzewidzianym, nagłym i niezależnym od woli zamawiającego, a także zdarzeń wykraczających poza normalne warunki życia gospodarczego i społecznego.
Interne KennungCOO.1.2026