2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup serwerów CPU i GPU wraz z pakietem usługi serwisu
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup infrastruktury serwerowej zapewniającej bazę do realizacji projektu „Zapewnienie dostępności oraz wykorzystania przez obywateli i przedsiębiorców innowacyjnych usług sieciowych i danych przestrzennych wraz z poprawą bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i życia ludzkiego świadczoną przez administrację publiczną(Smart Geoportal)”. 2. Zamówienie podstawowe obejmuje: zakup 4 serwerów CPU oraz 3 serwerów GPU, a także zapewnienie Usługi Serwisu dla Sprzętu w ramach zamówienia podstawowego zgodnie z wymaganiami określonymi w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia (zwanym dalej OPZ). 3. Zamawiający przewiduje możliwość uruchomienia zamówienia opcjonalnego, które obejmuje: zakup maksymalnie 4 serwerów CPU oraz maksymalnie 3 serwerów GPU, a także zapewnienie Usługi Serwisu dla Sprzętu dostarczonego w ramach prawa opcji zgodnie z wymaganiami określonymi w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia (zwanym dalej OPZ). 4. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: BDG-ZP.2610.21.2026.DI
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. W niniejszym postępowaniu Zamawiający: 1) prowadzi procedurę postępowania w języku polskim; 2) nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp; 3) nie stawia wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp; 4) nie stawia wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp; 5) nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp; 6) nie przewiduje zawarcia umowy ramowej; 7) nie przewiduje zwrotu kosztów udziału Wykonawców w postępowaniu; 8) nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp; 9) nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej; 10) będzie prowadził rozliczenia z Wykonawcami wyłącznie w walucie polskiej (PLN); 11) przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert zgodnie z art. 139 ustawy Pzp; 12) przewiduje zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp; 13) nie przewiduje możliwości udzielania zaliczek; 14) nie ustanawia obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, o którym mowa odpowiednio w art. 60 i art. 121 ustawy Pzp; 15) nie dopuszcza składania ofert częściowych - Zamawiający odstąpił od podziału zamówienia na części, ponieważ przedmiot zamówienia obejmuje dostawę jednorodnej infrastruktury serwerowej (serwerów CPU i GPU), która powinna zostać dostarczona w ramach jednego rozwiązania technologicznego, zapewniającego kompatybilność sprzętową oraz spójność środowiska IT. Zamówienie obejmuje również 12-miesięczny okres Usługi wsparcia gwarancyjnego świadczonego przez producenta lub autoryzowanego partnera, co wymaga zachowania jednolitych warunków serwisowych dla całej infrastruktury. Podział zamówienia na części mógłby skutkować dostarczeniem urządzeń różnych producentów oraz rozproszeniem odpowiedzialności serwisowej. Jednocześnie zastosowanie prawa opcji, w ramach którego zamówienie podstawowe obejmuje 50% infrastruktury, a pozostałe 50% stanowi zakres opcjonalny, zapewnia Zamawiającemu elastyczność w realizacji zakupu przy zachowaniu jednolitego środowiska sprzętowego; 16) nie dopuszcza składania ofert wariantowych; 17) wymaga wniesienia wadium; 18) nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy; 19) nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych; 20) Zamawiający nie wyznacza skróconego terminu składania ofert na podst. art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp; 21) zgodnie z art. 257 ustawy Pzp Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości zamówienia, nie zostały mu przyznane. 2. Ilekroć w SWZ jest mowa o: - dokumencie elektronicznym – należy przez to rozumieć każdą treść przechowywaną w postaci elektronicznej; - elektronicznej kopii – należy przez to rozumieć dokument elektroniczny opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, będący kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej, umożliwiający zapoznanie się z tą treścią i jej zrozumienie, bez konieczności bezpośredniego dostępu do oryginału; - kwalifikowanym podpisie elektronicznym – należy przez to rozumieć podpis elektroniczny wystawiony przez dostawcę kwalifikowanej usługi zaufania, będącym podmiotem świadczącym usługi certyfikacyjne, spełniającym wymogi bezpieczeństwa określone w ustawie z dnia 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1725 z późn. zm.). Zgodnie z art. 3 pkt 12 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 910/2014 z dnia 23 lipca 2014 r. w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym oraz uchylające dyrektywę 1999/93/WE (Dz. Urz. UE L Nr 257, str. 73), podpis kwalifikowany to zaawansowany podpis elektroniczny, który jest składany za pomocą kwalifikowanego urządzenia do składania podpisu elektronicznego i który opiera się na kwalifikowanym certyfikacie podpisu elektronicznego.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość uruchomienia zamówienia opcjonalnego, które obejmuje: zakup maksymalnie 4 serwerów CPU oraz maksymalnie 3 serwerów GPU, a także zapewnienie Usługi Serwisu dla Sprzętu dostarczonego w ramach prawa opcji zgodnie z wymaganiami określonymi w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia (zwanym dalej OPZ). 2. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. 3. Szczegółowy opis skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji określony został w § 9 Wzoru umowy stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.