453039-2026 - Wettbewerb
Schweden – Veschiedene Dienstleistungen für Unternehmen und andere Dienstleistungen – Konsultstöd genomförande av kompetenscentrumprogram
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Konsultstöd genomförande av kompetenscentrumprogram
Beschreibung: Konsultstöd genomförande av kompetenscentrumprogram. Uppdraget syftar till att ge samtliga kompetenscentrum i programsatsningen goda förutsättningar för en välfungerande och framgångsrik verksamhet och bidra till att kompetenscentrumprogrammet fortsätter att utvecklas från en portfölj av enskilda satsningar till ett mer sammanhållet, lärande och systempåverkande program, med ökad förmåga att bidra till energiomställningens mål om försörjningstrygghet, konkurrenskraft och klimatomställning.
Interne Kennung: 2026-6210
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79900000 Veschiedene Dienstleistungen für Unternehmen und andere Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Krav på leverantören
Beschreibung: Enligt UD.
Interne Kennung: 1915808-0
Los: LOT-0002
Titel: Utvärdering
Interne Kennung: 1915809-1
Los: LOT-0003
Titel: Krav på anbudet
Interne Kennung: 1915810-2
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 2026-6210
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Krav på leverantören
Beskrivning: Enligt UD.
Intern identifierare: 1915808-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utvärdering
Intern identifierare: 1915809-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Krav på anbudet
Intern identifierare: 1915810-2