2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de reparații navă Instalația Plutioare 694
Beschreibung: Servicii de reparații navă Instalația Plutioare 694, in conformitate cu cerintele din caietul de sarcini – Sectiunea II a documentatiei de atribuire. Termenul limita pana la care se primesc de la potentialii ofertanti solicitari de clarificari la documentatia de atribuire: a 20-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Entitatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 12-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu art. 29 alin.3 din Anexa la HG nr. 394/2016, Entitatea Contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul mentionat anterior.
Interne Kennung: 1644670_2026_PAAPD1619760
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50241000 Reparatur und Wartung von Schiffen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Servicii de reparații navă Instalația Plutioare 694, care are o importanță operațională deosebită, fiind singura navă din dotare care poate depozita materiale de semnalizare și care este echipată cu macara hidraulică necesară pentru recuperare și plantarea geamandurilor. Nava a fost construita in anul 1969, recertificată în 2018, la Șantierul Naval - DUNAV SRL Brăila din Brăila, are corpul din oțel, este prevăzută cu o punte având suprastructura în pupa. Clasa navei: ANR/ zona de navigație - ZONA 3, APE NAȚIONALE.
Interne Kennung: 1