2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa, wdrożenie oraz utrzymanie zintegrowanego systemu bezpieczeństwa informacji i infrastruktury IT i OT w związku z realizacją projektu grantowego pn.: „Poprawa poziomu Cyberbezpieczeństwa w Zakładzie Gospodarki Komunalnej Przy Gminie Przeworsk”.
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, wdrożenie, konfiguracja, uruchomienie oraz utrzymanie zintegrowanych rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa infrastruktury IT i OT, realizowanych w związku z projektem grantowym pn. „Poprawa poziomu Cyberbezpieczeństwa w Zakładzie Gospodarki Komunalnej przy Gminie Przeworsk Sp. z o.o.”, finansowanym w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, Priorytet C3 Cyberbezpieczeństwo, Działanie C3.1.1 Cyberbezpieczeństwo – CyberPL, konkurs grantowy „Cyberbezpieczne Wodociągi”, numer naboru KPOD.05.10-CW.01-001/25, zgodnie z wymaganiami określonymi w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 4.2. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności dostawę, konfigurację, wdrożenie oraz uruchomienie sprzętu, oprogramowania i usług wymienionych w OPZ, w tym: 1) Centralny System Bezpieczeństwa, system klasy SIEM z elementami XDR, EDR oraz monitoringiem infrastruktury IT w tym zarządzaniem siecią – 1 kpl. 2) Konfiguracja usług katalogowych– 1 kpl. 3) Serwer rozwiązań cyberbezpieczeństwa – 1 szt. 4) Serwer kopii zapasowych– 1 szt. 5) System operacyjny do serwera - 2 szt. 6) Zasilacze awaryjne (UPS) – 10 szt. 7) UTM – 2 szt. 8) SWITCH – 2 szt. 9) Klucze sprzętowe – 10 szt. 10) Usługa inwentaryzacji aktywów teleinformatycznych – 1 kpl. 11) Usługa konfiguracji połączenia VPN– 1 kpl. 12) Zwiększenie cyberbezpieczeństwa systemów sterowania i wizualizacji z uwzględnieniem bezpieczeństwa OT– 1 kpl. 13) Wdrożenie systemów zabezpieczeń sieciowych i monitorowania cyberzagrożeń w obszarze OT – 1 kpl. 4.3. Opis Przedmiotu Zamówienia, zwany dalej „OPZ”, został zawarty w załączniku nr 1 do SWZ. 7.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu i wymagania określone w niniejszej SWZ. 7.2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 7.2.1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia wymagań w zakresie spełniania tego warunku. 7.2.2. Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia wymagań w zakresie spełniania tego warunku. 7.2.3. Sytuacja ekonomiczna lub finansowa O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na sumę gwarancyjną nie niższą niż 500 000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy złotych). 7.2.4. Zdolności technicznej lub zawodowej O udzielenie zamówienia publicznego może ubiegać się wykonawca, który spełnia warunki, dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej tj.: 1)posiada doświadczenie zawodowe, rozumiane jako należyte wykonanie co najmniej 2 (dwóch) zamówień, polegających na wdrażaniu oferowanego Centralnego Systemu Bezpieczeństwa, systemu klasy SIEM z elementami XDR, EDR oraz monitoringiem infrastruktury IT w tym zarządzaniem siecią, na rzecz podmiotu świadczącego usługi publiczne, w okresie ostatnich 3 lat przed terminem składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) wraz z poświadczeniem, że przedmiot zamówienia został zrealizowany w sposób należyty. (Dla każdego z wyżej wymienionych zamówień, należy dołączyć dowody potwierdzające, że usługi zostały wykonane należycie i prawidłowo ukończone) 2)posiada doświadczenie zawodowe rozumiane jako należyte wykonanie co najmniej 2 (dwóch) zamówień polegających na dostawie sprzętu lub oprogramowania IT zawierającego elementy podnoszące poziom cyberbezpieczeństwa wraz z wdrożeniem o wartości co najmniej 500 000 zł brutto każde w okresie ostatnich 3 lat przed terminem składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) wraz z poświadczeniem że przedmiot zamówienia został zrealizowany w sposób należyty. (Wykonawca zobowiązany jest do podania wartości zrealizowanych zamówień, ich przedmiotu, zakresu odpowiadającego postawionemu wyżej warunkowi, dat wykonania i podmiotów na rzecz, których zostały one wykonane. Dla każdego z wyżej wymienionych zamówień, należy dołączyć dowody potwierdzające, że dostawy zostały wykonane należycie i prawidłowo ukończone.) 3)posiada kompetencje do wykonywania usługi wdrożenia systemów zabezpieczeń sieciowych i monitorowania cyberzagrożeń w obszarze OT, poświadczone normą ISO/IEC 9001 oraz normą ISO/IEC 27001 (np.: Certyfikat lub równoważne poświadczenia, potwierdzający normę ISO/IEC 9001 oraz normę ISO/IEC 27001)- aktualną na dzień składania ofert- na co najmniej usługi związane z cyberbezpieczeństwem. 4)posiada potencjał osobowy tj. w trakcie realizacji zamówienia dysponuje lub będzie dysponował osobą o odpowiednich kompetencjach zawodowych, posiadającą wiedzę i doświadczenie niezbędne do wykonania zamówienia i skieruje ją do realizacji tj. co najmniej jedną osobą skierowaną do realizacji zamówienia, pełniącą funkcję Specjalisty ds. wdrożeń, spełniającą łącznie następujące wymagania: a) posiada wykształcenie wyższe informatyczne lub wyższe techniczne o specjalności związanej z technologiami informatycznymi; b) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności przez Wykonawcę jest krótszy – w tym okresie, brała udział w realizacji co najmniej 2 projektów wdrożeniowych, obejmujących wdrożenie oferowanego Centralnego Systemu Bezpieczeństwa, systemu klasy SIEM z elementami XDR, EDR oraz monitoringiem infrastruktury IT w tym zarządzaniem siecią; c) w każdym z projektów, o których mowa w lit. b, wykonywała zadania związane co najmniej z instalacją, konfiguracją, integracją, uruchomieniem oraz przekazaniem do eksploatacji wdrażanego rozwiązania; d) posiada wiedzę i doświadczenie umożliwiające wdrożenie oferowanego Centralnego Systemu Bezpieczeństwa, systemu klasy SIEM z elementami XDR, EDR oraz monitoringiem infrastruktury IT w tym zarządzaniem siecią,
Interne Kennung: 5/ZP/ZGK/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48730000 Sicherheitssoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung, 48820000 Server, 48620000 Betriebssysteme, 31682530 Notstromversorgungsaggregate, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 30237475 Elektrische Sensoren, 72268000 Bereitstellung von Software, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 72265000 Software-Konfiguration
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa, wdrożenie oraz utrzymanie zintegrowanego systemu bezpieczeństwa informacji i infrastruktury IT i OT w związku z realizacją projektu grantowego pn.: „Poprawa poziomu Cyberbezpieczeństwa w Zakładzie Gospodarki Komunalnej Przy Gminie Przeworsk
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, wdrożenie, konfiguracja, uruchomienie oraz utrzymanie zintegrowanych rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa infrastruktury IT i OT, realizowanych w związku z projektem grantowym pn. „Poprawa poziomu Cyberbezpieczeństwa w Zakładzie Gospodarki Komunalnej przy Gminie Przeworsk Sp. z o.o.”, finansowanym w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, Priorytet C3 Cyberbezpieczeństwo, Działanie C3.1.1 Cyberbezpieczeństwo – CyberPL, konkurs grantowy „Cyberbezpieczne Wodociągi”, numer naboru KPOD.05.10-CW.01-001/25, zgodnie z wymaganiami określonymi w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 4.2. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności dostawę, konfigurację, wdrożenie oraz uruchomienie sprzętu, oprogramowania i usług wymienionych w OPZ, w tym: 1) Centralny System Bezpieczeństwa, system klasy SIEM z elementami XDR, EDR oraz monitoringiem infrastruktury IT w tym zarządzaniem siecią – 1 kpl. 2) Konfiguracja usług katalogowych– 1 kpl. 3) Serwer rozwiązań cyberbezpieczeństwa – 1 szt. 4) Serwer kopii zapasowych– 1 szt. 5) System operacyjny do serwera - 2 szt. 6) Zasilacze awaryjne (UPS) – 10 szt. 7) UTM – 2 szt. 8) SWITCH – 2 szt. 9) Klucze sprzętowe – 10 szt. 10) Usługa inwentaryzacji aktywów teleinformatycznych – 1 kpl. 11) Usługa konfiguracji połączenia VPN– 1 kpl. 12) Zwiększenie cyberbezpieczeństwa systemów sterowania i wizualizacji z uwzględnieniem bezpieczeństwa OT– 1 kpl. 13) Wdrożenie systemów zabezpieczeń sieciowych i monitorowania cyberzagrożeń w obszarze OT – 1 kpl. 4.3. Opis Przedmiotu Zamówienia, zwany dalej „OPZ”, został zawarty w załączniku nr 1 do SWZ. 4.4. Wspólny Słownik Zamówień CPV: