453436-2025 - Wettbewerb
Polen – Reinigungsdienste – Usługa stałego sprzątania pomieszczeń biurowych siedziby ŁOR i 21 BP zlokalizowanych na terenie województwa łódzkiego oraz sprzątanie terenów zewnętrznych wokół wybranych placówek ARiMR w województwie łódzkim
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa stałego sprzątania pomieszczeń biurowych siedziby ŁOR i 21 BP zlokalizowanych na terenie województwa łódzkiego oraz sprzątanie terenów zewnętrznych wokół wybranych placówek ARiMR w województwie łódzkim
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa stałego sprzątania pomieszczeń biurowych siedziby ŁOR i 21 BP zlokalizowanych na terenie województwa łódzkiego oraz sprzątanie terenów zewnętrznych wokół wybranych placówek ARiMR w województwie łódzkim. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (zestawienie objętych usługą powierzchni wraz ze wskazaniem lokalizacji placówek oraz zakres czynności i obowiązków w ramach wykonywanych usług sprzątania powierzchni wewnętrznej i zewnętrznej) został określony w Umowie i Załączniku nr 1 do wzoru Umowy – stanowiącej Załącznik nr 8 do SWZ. 3. Usługa stałego sprzątania pomieszczeń wewnętrznych obejmuje: pokoje biurowe, pomieszczenia socjalne, toalety, korytarze i inne ciągi komunikacyjne (poz. I) oraz serwerownie, magazynki podręczne, składnice akt, archiwów i sal konferencyjnych (poz. II). 3.1. Powierzchnie objęte usługą sprzątania wymienione w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia wynoszą odpowiednio 11 025,66 m2 (poz. I) i 3 492,01 m2 (poz. II), co łącznie daje 14 517,67 m2. Cena za m2 sprzątanej powierzchni będzie ceną zaoferowaną przez Wykonawcę w formularzu ofertowym. 3.2. Sprzątanie pomieszczeń (poz. I-II) w Łódzkim Oddziale Regionalnym odbywać się będzie od poniedziałku do piątku w dni robocze w godz. 7:00 – 15:00 – w obecności pracownika Zamawiającego – oraz w innych terminach, które wynikać będą z potrzeb Zamawiającego, w godzinach ustalonych z Kierownikiem Biura Oddziału Regionalnego (Pełnomocnik Zamawiającego) lub osobami przez niego upoważnionymi. O wszelkich zmianach terminów i godzin sprzątania przedstawiciele Zamawiającego będą informować osoby odpowiedzialne po stronie Wykonawcy za realizację umowy. 3.3. Sprzątanie pomieszczeń (poz. I-II) w Biurach Powiatowych odbywać się będzie od poniedziałku do piątku w dni robocze w godz. 7:00 – 15:00 – w obecności pracownika Zamawiającego – oraz w innych terminach, które wynikać będą z potrzeb Zamawiającego, w godzinach ustalonych z Kierownikami Placówek (Pełnomocnikami Zamawiającego w BP) lub osobami przez nich upoważnionymi. O wszelkich zmianach terminów i godzin sprzątania przedstawiciele Zamawiającego będą informować osoby odpowiedzialne po stronie Wykonawcy za realizację umowy. 4. Usługa utrzymania czystości na zewnątrz obejmuje: chodniki, parkingi, inne ciągi komunikacyjne oraz trawniki wokół 10 placówek ARiMR. Powierzchnia objęta usługą sprzątania na zewnątrz wymieniona w opisie przedmiotu zamówienia wynosi łącznie 4 417 m2. 5. Wykonawca zobowiązany jest skierować do realizacji przedmiotu zamówienia optymalną liczbę pracowników umożliwiającą terminową i należytą realizację wszystkich prac określonych w opisie przedmiotu zamówienia. Stosownie do wymagań art. 95 ust. 1 ustawy Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy w rozumieniu przepisów ustawy z 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277) wszystkich osób wykonujących czynności w zakresie realizowanego zamówienia i przez cały okres jego realizacji, za wyjątkiem osób sprawujących funkcję nadzoru nad pracownikami realizującymi zamówienie oraz osób wykonujących prace określone w poz. I pkt 6) i 7) i poz. II pkt 2) i 3) Załącznika nr 1 do Umowy oraz prace polegające na sprzątaniu powierzchni zewnętrznych. Najpóźniej w dniu podpisania umowy Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Wykaz pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę przy realizacji czynności wskazanych w umowie. Zamawiający dopuszcza zatrudnienie na części etatu. Wykonawca, jako profesjonalista, jest zobowiązany do dokonania oceny jaka ilość pracowników, którą zamierza skierować do realizacji usługi, będzie niezbędna do zapewnienia właściwego jej wykonania. O każdej zmianie w Wykazie osób zatrudnionych na umowę o pracę biorących udział w realizacji zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest poinformować Zamawiającego niezwłocznie po wystąpieniu zmiany przedstawiając zaktualizowany Wykaz.
Interne KennungBOR05.2610.1.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Ofertę należy złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej, podpisaną kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby upoważnione do tych czynności. Wykonawca składa ofertę na Formularzu Ofertowym wg Załącznika nr 1 do SWZ za pośrednictwem Platformy Zakupowej. 2. Wykonawca obowiązany jest złożyć wraz z ofertą następujące dokumenty: 2.1. Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w niniejszym punkcie, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów (wystarczające jest wskazanie np.: numeru NIP, KRS, Regon). 2.2. Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie osoby działającej w imieniu Wykonawcy do jego reprezentowania, jeżeli oferta nie została podpisana przez osoby upoważnione do tych czynności dokumentem rejestracyjnym (jeżeli umocowanie do reprezentowania nie wynika z dokumentu rejestrowego, o którym mowa w pkt 2.1.). 2.3. Dowód wniesienia wadium. Jeżeli Wykonawca wnosi wadium w formie gwarancji lub poręczenia Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej zgodnie z art. 97 ust. 10 ustawy Pzp. W przypadku wniesienia wadium w innej formie niż pieniądz, powinno ono obowiązywać przez cały okres związania ofertą. 2.4. Zobowiązanie podmiotów udostępniających zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami, jeżeli Wykonawca powołuje się na zasoby innych podmiotów. Zobowiązanie winno być podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentacji podmiotu udostępniającego zasoby. Zapisy pkt 2.1. i 2.2. oraz Rozdziału IV.5 SWZ stosuje się odpowiednio. Wzór zobowiązania stanowi Załącznik nr 6 do SWZ. 2.5. Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w zakresie wskazania, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (członkowie konsorcjum). Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90919200 Büroreinigung, 90911300 Fensterreinigung, 90914000 Parkplatzreinigung, 90620000 Schneeräumung, 77314100 Anlegen von Rasen
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający może skorzystać z prawa opcji szczegółowo opisanego w § 11 Umowy. Prawo opcji obejmuje tylko sprzątanie zwiększenie powierzchni wewnętrznej sprzątania kategorii powierzchni wskazanej poz. I - powierzchnia obejmująca: pokoje biurowe, korytarze, toalety, pomieszczenia socjalne, inne ciągi komunikacyjne oraz zmniejszenie powierzchni wewnętrznej sprzątania kategorii powierzchni wskazanej poz. II - powierzchnia obejmująca: serwerownie, magazynki, składnice akt, archiwum, sale konferencyjne. Są to czynności rodzajowo tożsame z czynnościami realizowanymi w ramach Umowy, z zastrzeżeniem, że prawo opcji nie obejmuje sprzątania okresowego zarówno w pomieszczeniach typu powierzchni wskazanej w poz. I jak i w poz. II. Prawo opcji dotyczy tylko zmiany powierzchni do sprzątania w tych dwóch pozycjach poz. I i poz. II i wyłącznie w Placówce BP w Rawie Mazowieckiej oraz adresu realizacji usługi w ramach tego samego miasta lub powiatu. Okoliczności skorzystania z opcji, rodzaj opcji i maksymalne wartości opcji wskazane zostały w § 11 Umowy.