2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywne dostawy pojemników potrójnych góra-dół do pobierania, przechowywania i preparatyki krwi.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy pojemników potrójnych góra-dół do pobierania, przechowywania i preparatyki krwi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki nr 2 i 10 do SWZ. 3. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 8 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy). 4. Ilekroć w SWZ i jej załącznikach przedmiot zamówienia opisano poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, należy przez to rozumieć jedynie przedstawienie przykładu produktu, procesu, rozwiązania czy funkcjonalności, to jest określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych produktu, materiału bądź technologii i należy przyjąć, iż wskazaniu takiemu towarzyszy każdorazowo wyrażenie „lub równoważny/e”. Wskazanie takie ma na celu wyłącznie doprecyzowanie oczekiwań Zamawiającego. W takim przypadku Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych, przy czym oferowane rozwiązania równoważne winny posiadać parametry nie gorsze niż określone przez Zamawiającego. Jako minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe należy rozumieć wymagania dotyczące produktów, procesów, funkcjonalności, materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach i stronach internetowych różnych producentów. Również w przypadku powoływania się przez Zamawiającego na normy, europejskie oceny techniczne, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych (certyfikaty) odnoszące się do przedmiotu zamówienia, dopuszcza się rozwiązania równoważne do opisanych przez Zamawiającego. W zakresie przywołanych w dokumentacji norm, stanowią one wymóg minimalny, tj. dopuszcza się normy wyższe, równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego ma obowiązek wykazać, że oferowane przez niego dostawy lub usługi spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Vorherige Bekanntmachung: 265110-2026
Interne Kennung: ZP.260.3.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141613 Blutbeutel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sukcesywne dostawy pojemników potrójnych góra-dół do pobierania, przechowywania i preparatyki krwi
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki nr 2 i 10 do SWZ. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 8 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji, tj.: 1) zakupu większej ilości asortymentu wyspecyfikowanego w opisie przedmiotu zamówienia w zakresie 30% wartości zamówienia podstawowego, w zależności od zapotrzebowania wynikającego z trudnych do przewidzenia okoliczności; 2) obniżenia wielkości przedmiotu Umowy w przypadku rzeczywistego mniejszego zużycia asortymentu (możliwość rezygnacji z części zamawianego asortymentu) z zastrzeżeniem, że rezygnacja z asortymentu nie przekroczy 30% wartości zamówienia podstawowego. Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia w ramach prawa opcji określa załącznik nr 8 do SWZ.