453812-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Bau von Brücken – Execuție lucrări aferente obiectivului de investiţii „Amenajare Inel II de circulație, sector cuprins între strada A. Demetriade și Bv. J.H. Pestalozzi, construire pod rutier și pod pietonal peste canalul Bega”, cod SMIS 357079
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Execuție lucrări aferente obiectivului de investiţii „Amenajare Inel II de circulație, sector cuprins între strada A. Demetriade și Bv. J.H. Pestalozzi, construire pod rutier și pod pietonal peste canalul Bega”, cod SMIS 357079
Beschreibung: In baza contractului ce se va incheia in urma derularii procedurii de achizitie, vor fi executate lucrari in vederea realizarii obiectivului de investiţii „Amenajare Inel II de circulație, sector cuprins între strada A. Demetriade și Bv. J.H. Pestalozzi, construire pod rutier și pod pietonal peste canalul Bega”, cod SMIS 357079. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare, in a 12-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor, in conditiile in care solicitarile se vor adresa cu cel putin 22 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Clarificarile depuse dupa acest termen nu vor mai fi luate in considerare.
Interne Kennung: 14756536_2026_PAAPD1626535
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45221110 Bau von Brücken
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectivul de investitie „Amenajare Inel II de circulație, sector cuprins între strada A. Demetriade și Bv. J.H. Pestalozzi, construire pod rutier și pod pietonal peste canalul Bega”, constă în realizarea următoarelor lucrări principale: - lucrări de infrastructură rutieră prin amenajarea unui carosabil cu 4 benzi de circulație; - construirea unui pod rutier nou peste Canalul Bega, dimensionat pentru 4 benzi de circulație, în vederea asigurării continuității Inelului II de circulație și preluarea fluxurilor de trafic transversal; - construirea unui pod pietonal peste Canalul Bega, destinat exclusiv circulației pietonale și velo; - realizarea și modernizarea trotuarelor, precum și amenajarea pistelor pentru biciclete adiacente carosabilului și malului Canalului Bega; - amenajarea de zone verzi și executarea lucrărilor de reabilitare și modernizare a rețelelor edilitare; - lucrări de iluminat public, precum și a semnalizării rutiere verticale și orizontale, în vederea creșterii siguranței circulației.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten