45390-2026 - Wettbewerb
Polen – Heizöle – Dostawy oleju opałowego lekkiego dla Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Suchej oraz Oddziału Zamiejscowego w Zwartowie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawy oleju opałowego lekkiego dla Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Suchej oraz Oddziału Zamiejscowego w Zwartowie
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju opałowego lekkiego L-1 do Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Suchej oraz Oddziału Zamiejscowego w Zwartowie – z podziałem na dwie części: Część I – dostawa oleju opałowego lekkiego do Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Suchej, Sucha 144, 89-526 Lubiewo – 140 m3 Część II – dostawa oleju opałowego lekkiego do Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Suchej – Oddział Zamiejscowy w Zwartowie, Zwartowo 25, 84-210 Choczewo – 59,344 m3
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09135000 Heizöle
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawy oleju opałowego lekkiego dla Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Suchej
Beschreibung1. Część I – dostawa oleju opałowego lekkiego do Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Suchej, Sucha 144, 89-526 Lubiewo – 140 m3 2. Podane ilości są szacunkowe i w czasie obowiązywania umowy mogą ulec zmianie, co oznacza, że nie stanowią ostatecznego wymiaru zamówienia, w wyniku czego nie mogą być podstawą do zgłaszania roszczeń z tytułu niezrealizowanych dostaw lub podstawą do odmowy realizacji dostaw. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia wielkości dostaw, jednocześnie Zamawiający zobowiązuje się i zastrzega, że wielkość zamówienia określoną w formularzu cenowym zrealizuje w minimum 70%. Dostawcy będzie przysługiwało prawo do wynagrodzenia wyłącznie za faktycznie dostarczone ilości towaru. 3. Dostawy odbywać się będą sukcesywnie po zgłoszeniu za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie przez przedstawiciela Zamawiającego wskazanego w umowie dla każdego miejsca dostawy. Ilość oraz termin każdorazowej dostawy do miejsc wskazanych w przedmiocie umowy określane będą przez przedstawiciela Zamawiającego, z jednoczesnym obowiązkiem realizacji dostawy w terminie nie później niż 5 dni roboczych od daty zgłoszenia. 4. Realizacja dostawy w uzgodnionych terminach, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 14:00. 5. Dostawa musi być realizowana przy użyciu specjalistycznego sprzętu i cystern przeznaczonych do przewozu oleju opałowego, posiadających odpowiednie atestowane mierniki przepływowe paliwa i wyposażonych w niezbędne urządzenia do bezproblemowego przepompowania oleju do zbiorników. Transport paliw winien spełniać wymogi odpowiednich przepisów prawa, w tym dotyczących bezpieczeństwa pożarowego, ruchu drogowego oraz ochrony środowiska. 6. Każdorazowe przepompowanie oleju do zbiornika Zamawiającego będzie się odbywało tylko i wyłącznie w obecności osoby upoważnionej przez Zamawiającego. Zamawiający wymaga aby dostarczony olej opałowy lekki spełniał warunki jakości zgodne z : 1) Rozporządzeniem Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016 r. w sprawie wymagań jakościowych dotyczących zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków, w których będą stosowane ciężkie oleje opałowe (Dz.U. z 2016, poz. 2008). 2) Ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontroli jakości paliw (Dz.U. z 2025 r. poz. 1529) 3) Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2022 r. w sprawie znakowania i barwienia wyrobów energetycznych. (Dz.U. z 2022 poz.2633) Ponadto wymagane jest, aby dostarczany olej opałowy lekki spełniał wymagania jakościowe PN-C-96024:2020-12 w szczególności w zakresie następujących parametrów : Gęstość w 15ºC max. 860 kg/m³ Wartość opałowa min. 42,6 MJ/kg Temperatura zapłonu min. 56ºC Lepkość kinematyczna w 20ºC max. 6,00 mm²/s Temperatura płynięcia max. –20ºC Zawartość siarki max. 0,10% (m/m) Zawartość wody max. 200 mg/kg Zawartość zanieczyszczeń stałych max. 24 mg/kg Barwa czerwona
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje opcji i wznowień
LosLOT-0002
TitelDostawy oleju opałowego lekkiego do Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Suchej – Oddział Zamiejscowy w Zwartowie
Beschreibung1. Część II – dostawa oleju opałowego lekkiego do Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Suchej – Oddział Zamiejscowy w Zwartowie, Zwartowo 25, 84-210 Choczewo – 59,344 m3 2. Podane ilości są szacunkowe i w czasie obowiązywania umowy mogą ulec zmianie, co oznacza, że nie stanowią ostatecznego wymiaru zamówienia, w wyniku czego nie mogą być podstawą do zgłaszania roszczeń z tytułu niezrealizowanych dostaw lub podstawą do odmowy realizacji dostaw. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia wielkości dostaw, jednocześnie Zamawiający zobowiązuje się i zastrzega, że wielkość zamówienia określoną w formularzu cenowym zrealizuje w minimum 70%. Dostawcy będzie przysługiwało prawo do wynagrodzenia wyłącznie za faktycznie dostarczone ilości towaru. 3. Dostawy odbywać się będą sukcesywnie po zgłoszeniu za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie przez przedstawiciela Zamawiającego wskazanego w umowie dla każdego miejsca dostawy. Ilość oraz termin każdorazowej dostawy do miejsc wskazanych w przedmiocie umowy określane będą przez przedstawiciela Zamawiającego, z jednoczesnym obowiązkiem realizacji dostawy w terminie nie później niż 5 dni roboczych od daty zgłoszenia. 4. Realizacja dostawy w uzgodnionych terminach, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 14:00. 5. Dostawa musi być realizowana przy użyciu specjalistycznego sprzętu i cystern przeznaczonych do przewozu oleju opałowego, posiadających odpowiednie atestowane mierniki przepływowe paliwa i wyposażonych w niezbędne urządzenia do bezproblemowego przepompowania oleju do zbiorników. Transport paliw winien spełniać wymogi odpowiednich przepisów prawa, w tym dotyczących bezpieczeństwa pożarowego, ruchu drogowego oraz ochrony środowiska. 6. Każdorazowe przepompowanie oleju do zbiornika Zamawiającego będzie się odbywało tylko i wyłącznie w obecności osoby upoważnionej przez Zamawiającego. Zamawiający wymaga aby dostarczony olej opałowy lekki spełniał warunki jakości zgodne z : 1) Rozporządzeniem Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016 r. w sprawie wymagań jakościowych dotyczących zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków, w których będą stosowane ciężkie oleje opałowe (Dz.U. z 2016, poz. 2008). 2) Ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontroli jakości paliw (Dz.U. z 2025 r. poz. 1529) 3) Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2022 r. w sprawie znakowania i barwienia wyrobów energetycznych. (Dz.U. z 2022 poz.2633) Ponadto wymagane jest, aby dostarczany olej opałowy lekki spełniał wymagania jakościowe PN-C-96024:2020-12 w szczególności w zakresie następujących parametrów : Gęstość w 15ºC max. 860 kg/m³ Wartość opałowa min. 42,6 MJ/kg Temperatura zapłonu min. 56ºC Lepkość kinematyczna w 20ºC max. 6,00 mm²/s Temperatura płynięcia max. –20ºC Zawartość siarki max. 0,10% (m/m) Zawartość wody max. 200 mg/kg Zawartość zanieczyszczeń stałych max. 24 mg/kg Barwa czerwona