2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa pakietów oprogramowania do Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 w Katowicach w ramach projektu pn.: „W pogoni za technologią - nowoczesne kształcenie zawodowe odpowiedzią na przyszłe potrzeby”
Beschreibung: 2.3. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja, konfiguracja oraz uruchomienie i wdrożenie systemów informatycznych - oprogramowania, w szczególności: 2.3.1. Microsoft Office LTSC Professional Plus 2024 dla edukacji w ilości 111 szt., 2.3.2. oprogramowanie do centralnego zarządzania infrastrukturą IT w ilości 130 szt., 2.3.3. program graficzny – CorelDRAW lub równoważnego w ilości 54 szt., 2.3.4. program graficzny - Adobe Photoshop CC for Teams lub równoważnego w ilości 54 szt. 2.3.5. NetSupport School lub równoważy w ilości 72 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 6 do SWZ – będący równocześnie Opisem oferowanego pakietu.
Vorherige Bekanntmachung: 253101-2026
Interne Kennung: ZP/259/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, skraca termin składania ofert z uwagi na wystąpienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, której nie można było przewidzieć, a która uniemożliwia zachowanie terminów standardowych. Pilność ta wynika z następujących okoliczności: - Niniejsze postępowanie jest powtórzeniem czynności w ramach projektu finansowanego ze środków UE. Poprzednia procedura, której częścią był przedmiot zamówienia, została unieważniona, a skomplikowany proces odwoławczy przed Krajową Izbą Odwoławczą (łącznie dwa odwołania) trwał od 13.10.2025 r. do 05.02.2026 r. (blisko 4 miesiące). Zamawiający, mimo dołożenia należytej staranności, nie miał wpływu na długość trwania sporów przed KIO, które wstrzymały realizację zadania. - Zadanie jest realizowane w ramach Projektu „W pogoni za technologią – nowoczesne kształcenie zawodowe odpowiedzią na przyszłe potrzeby” (FESL 2021-2027). Zgodnie z umową o dofinansowanie, ostateczny termin rozliczenia i opłacenia faktur upływa w dniu 30.06.2026 r. Płatność musi zostać dokonana ze środków przekazanych na ten rok budżetowy. - Przedmiot zamówienia obejmuje nie tylko dostawę, ale także instalację, konfigurację i wdrożenie systemów u Zamawiającego. Zachowanie standardowego 35-dniowego terminu składania ofert, w połączeniu z terminem na wybór wykonawcy i podpisanie umowy, uniemożliwiłoby realizację wdrożenia przed końcem czerwca 2026 r., co w konsekwencji doprowadziłoby do utraty całości dofinansowania zewnętrznego. - Przedmiotem zamówienia jest oprogramowanie standardowe (licencje Microsoft, Adobe, Corel). Krótszy, 15-dniowy termin składania ofert jest wystarczający dla profesjonalnych dostawców oprogramowania do przygotowania i wyceny oferty, co nie narusza zasad uczciwej konkurencji.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48761000 Antivirensoftwarepaket, 72263000 Software-Implementierung, 48322000 Grafiksoftwarepaket
5. Los
Los: LOT-0002
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 6 do SWZ – będący równocześnie Opisem oferowanego sprzętu.