454265-2026 - Wettbewerb
Schweden – Leuchtschilder und beleuchtete Namensschilder – Invändig skyltning till Sveriges domstolar
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Invändig skyltning till Sveriges domstolar
Beschreibung: Avtalet omfattar invändiga skyltar med tillhörande produkter och montage till lokaler inom Sveriges Domstolar för kontinuerliga avrop under avtalstiden. Avrop är av olika omfattning och storlek och kan vara för en hel nybyggd domstol eller ett mindre antal vid ombyggnation.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31523000 Leuchtschilder und beleuchtete Namensschilder
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133838:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31523200 Anzeigen mit dauerhaften Meldungen, 44423400 Schilder und Zubehör
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 31523200 Permanenta informationsskyltar, 44423400 Skyltar och liknande föremål