2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa mebli w celu wyposażenia siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 103
Beschreibung: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp” oraz niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwaną dalej „SWZ”. Nazwa zamówienia: „Dostawa mebli w celu wyposażenia siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy ul. Marszałkowskiej 103”. Zasady ogólne: 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa mebli, polegająca na dostarczeniu, zamontowaniu i ustawieniu mebli w siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy ul. Marszałkowskiej 103 w Warszawie w zakresie wskazanym w dokumentacji zamówienia wskazanej w ust. 3 niniejszego Rozdziału SWZ. 2) Wszystkie zamawiane elementy są meblami gotowymi, pochodzącymi z produkcji seryjnej (wielkoseryjnej), posiadającymi wszelkie wymagane w Polsce i Unii Europejskiej atesty i certyfikaty wydane w odniesieniu do produktu jako całości. Meble powinny posiadać własne, zastrzeżone nazwy handlowe. Dobór mebli stanowi w większości autorskie uzupełnienie projektu architektonicznego budynku Muzeum i wymaga uwzględnienia cech estetycznych poszczególnych mebli w odniesieniu do architektury obiektu. Dobierane meble podlegają pod prawo autorskie zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dobór mebli do wyposażenia Muzeum stanowi wybór w świetle prawa autorskiego bez uszczerbku dla prawa autorskiego do wykorzystanych mebli. 3) Na podstawie Ustawy o zamówieniach Publicznych Zleceniodawca nie informuje oferentów o autorstwie mebli przewidzianych do zamówienia. Oferent jest zobowiązany do złożenia oferty nienaruszającej praw autorskich do wzornictwa przemysłowego zamawianych mebli. 4) W tych przypadkach, gdzie Zamawiający opisuje dany asortyment wchodzący w skład opisu przedmiotu zamówienia podając konkretne nazwy i parametry należy to traktować jako przykład. Zamawiający dopuszcza w takich przypadkach równoważny przedmiot zamówienia i określa w OPZ warunki tej równoważności. 5) OPZ uwzględnia zasadę dostępności tj. wymagania w zakresie przeznaczenia przedmiotu zamówienia dla wszystkich użytkowników w tym w części w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunków jego realizacji zawarty został w: 1) Projektowanych Postanowieniach Umowy („PPU”) dotyczących przedmiotu zamówienia, ujętych w załączniku nr 1 do SWZ, 2) Opisie Przedmiotu Zamówienia („OPZ”) ujętym w załączniku nr 2 do SWZ , 3) Zestawieniu mebli i wyposażenia ujętym w załączniku nr 1 do OPZ, 4) Koncepcja rozmieszczenia mebli w przestrzeni biurowej stanowiąca załączniku nr 2 do OPZ (załącznik graficzny)
Interne Kennung: MSN/09/PU/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W związku z unieważnieniem postępowania nr MSN/07/PU/2025 pn. „Dostawa mebli w celu wyposażenia siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy ul. Marszałkowskiej 103” na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Pzp), z przyczyn niezależnych od Zamawiającego, zaistniała konieczność niezwłocznego wszczęcia nowego postępowania. Jego celem jest wybór wykonawcy, który zrealizuje dostawy mebli niezbędnych do rozpoczęcia działalności Muzeum w nowej siedzibie, co warunkuje kontynuację pracy instytucji i realizację zadań publicznych. Brak wyposażenia uniemożliwia organizację stanowisk pracy oraz przeniesienie pracowników z dotychczasowej siedziby, której umowa najmu wkrótce wygasa. Nowa siedziba Muzeum została już oddana do użytkowania i wymaga natychmiastowego umeblowania – bez niego działalność jednostki nie może się rozpocząć. Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający może skrócić termin składania ofert do 15 dni, jeśli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia. Przesłanki te są spełnione – z powodu unieważnienia poprzedniego postępowania, dostawy mebli nie mogą zostać zrealizowane zgodnie z pierwotnym harmonogramem. Poprzednie oferty zawierały błędy formalne niemożliwe do usunięcia, przez co Zamawiający nie mógł wybrać oferty najkorzystniejszej ani zawrzeć umowy, mimo dochowania należytej staranności. Opóźnienie zagraża planowi przeprowadzki i rozpoczęciu pracy w nowym obiekcie. Zamawiający korzysta obecnie z tymczasowej lokalizacji na podstawie wygasającej umowy najmu, która nie może zostać przedłużona. Zbliża się więc nieprzekraczalny termin opuszczenia obecnej siedziby. Przeniesienie działalności możliwe jest tylko po wcześniejszym wyposażeniu budynku w niezbędne meble, takie jak biurka, szafy czy stoły. Brak ich zakupu oznacza, że część pracowników nie będzie miała zapewnionych miejsc pracy, co sparaliżuje funkcjonowanie instytucji. Zamawiający nie posiada zapasu mebli ani środków na ich wynajem. Tymczasowe wypożyczenie byłoby nieekonomiczne i generowałoby znaczne koszty, nie przynosząc trwałych korzyści. Brak wyposażenia uniemożliwia ponadto organizację pracy zgodnie z przepisami BHP i ergonomii, co może skutkować odpowiedzialnością pracodawcy. Analiza harmonogramu standardowego trybu postępowania wskazuje, że przy zachowaniu minimalnego 30-dniowego terminu składania ofert oraz konieczności oceny, wyboru wykonawcy i realizacji dostaw, istnieje wysokie ryzyko, że meble nie zostaną dostarczone na czas. Skrócenie terminu do 15 dni zwiększa szansę na terminowe zawarcie umowy i rozpoczęcie dostaw. Przedmiot zamówienia jest standardowy, opisany jednoznacznie i nie powinien stanowić bariery dla wykonawców – tym bardziej, że dokumenty zamówienia były już dostępne w poprzednim postępowaniu. Całość procedury zostanie przeprowadzona z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, co ułatwia i przyspiesza przygotowanie oraz składanie ofert. Działanie to nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców. Skrócenie terminu jest zatem w pełni uzasadnione i konieczne. Pozwoli na szybki wybór wykonawcy oraz dostawę wyposażenia, co umożliwi rozpoczęcie działalności Muzeum w nowej siedzibie, zachowanie ciągłości pracy, uniknięcie dezorganizacji oraz zapewnienie zgodnych z przepisami warunków pracy dla pracowników.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39000000 Möbel (einschließlich Büromöbel), Zubehör, Haushaltsgeräte (ausgenommen Beleuchtung) und Reinigungsmittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39100000 Möbel, 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten, 39111100 Drehsitze, 39132500 Bürorollwagen, 30195920 Magnettafeln, 39121100 Schreibtische, 39141300 Geschirr- und Wäscheschränke, 39516100 Innenausstattungsartikel aus Textilstoffen, 39143110 Betten und Bettzeug sowie Spezialheimtextilien, 39516120 Kopfkissen, 39143310 Couchtische, 39121200 Tische, 39112100 Esszimmerstühle, 31521100 Schreibtischlampen, 39113100 Sessel, 44200000 Bauerzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Zasady ogólne: 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa mebli, polegająca na dostarczeniu, zamontowaniu i ustawieniu mebli w siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy ul. Marszałkowskiej 103 w Warszawie w zakresie wskazanym w dokumentacji zamówienia wskazanej w ust. 3 niniejszego Rozdziału SWZ. 2) Wszystkie zamawiane elementy są meblami gotowymi, pochodzącymi z produkcji seryjnej (wielkoseryjnej), posiadającymi wszelkie wymagane w Polsce i Unii Europejskiej atesty i certyfikaty wydane w odniesieniu do produktu jako całości. Meble powinny posiadać własne, zastrzeżone nazwy handlowe. Dobór mebli stanowi w większości autorskie uzupełnienie projektu architektonicznego budynku Muzeum i wymaga uwzględnienia cech estetycznych poszczególnych mebli w odniesieniu do architektury obiektu. Dobierane meble podlegają pod prawo autorskie zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dobór mebli do wyposażenia Muzeum stanowi wybór w świetle prawa autorskiego bez uszczerbku dla prawa autorskiego do wykorzystanych mebli. 3) Na podstawie Ustawy o zamówieniach Publicznych Zleceniodawca nie informuje oferentów o autorstwie mebli przewidzianych do zamówienia. Oferent jest zobowiązany do złożenia oferty nienaruszającej praw autorskich do wzornictwa przemysłowego zamawianych mebli. 4) W tych przypadkach, gdzie Zamawiający opisuje dany asortyment wchodzący w skład opisu przedmiotu zamówienia podając konkretne nazwy i parametry należy to traktować jako przykład. Zamawiający dopuszcza w takich przypadkach równoważny przedmiot zamówienia i określa w OPZ warunki tej równoważności. 5) OPZ uwzględnia zasadę dostępności tj. wymagania w zakresie przeznaczenia przedmiotu zamówienia dla wszystkich użytkowników w tym w części w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunków jego realizacji zawarty został w: 1) Projektowanych Postanowieniach Umowy („PPU”) dotyczących przedmiotu zamówienia, ujętych w załączniku nr 1 do SWZ, 2) Opisie Przedmiotu Zamówienia („OPZ”) ujętym w załączniku nr 2 do SWZ , 3) Zestawieniu mebli i wyposażenia ujętym w załączniku nr 1 do OPZ, 4) Koncepcja rozmieszczenia mebli w przestrzeni biurowej stanowiąca załączniku nr 2 do OPZ (załącznik graficzny)