2. Verfahren
Verfahren
Titel: Het leveren, monteren en inbedrijfstellen van één (1) stuks gasmotor inclusief hulpwerktuigen.
Beschreibung: Inleiding Met deze aankondiging van vrijwillige transparantie vooraf wil waterschap Scheldestromen, hierna te noemen aanbestedende dienst, marktpartijen op de hoogte brengen van het voornemen om de opdracht, middels een onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande aankondiging op te starten als bedoeld onder paragraaf 2.2.1.7 van de Aanbestedingswet 2012, voor het leveren, monteren en inbedrijfsstellen van één (1) stuks gasmotor inclusief hulpwerktuigen te gunnen aan de firma Biogas Holland service B.V. Toelichting en motivatie op gekozen procedure Aanbestedende dienst voert actief beleid op het gebied van duurzaamheid en energie, zoals ondermeer vastgelegd in de geldende beleidsnota “duurzame bedrijfsvoering” uit 2014 en het klimaatakkoord tussen de Unie van waterschappen en het Rijk. Belangrijke doelstellingen zijn onder andere het verhogen van de energie-efficiëntie en het vergroten van de eigen energieopwekking. Energie is een belangrijk onderwerp voor duurzaamheidbeleid. Aanbestedende dienst zet bij al haar activiteiten de ‘trias energetica’ in. Het klimaatakkoord (en deels ook MJA-3) tussen de Unie van waterschappen en het Rijk heeft zich vertaald in een aantal concrete ambities die aanbestedende dienst nastreeft: Energie-efficiënte van 2% per jaar tussen 2005 en 2020 (30% voor de gehele periode, grootste winst bij zuiveringsbeheer en mobiliteit); 30% CO2 reductie in 2020 t.o.v 1990 (hier voldoen aanbestedende dienst reeds aan, zie tekstkader ‘energievoetafdruk’ in paragraaf 3.2); 40% energie door eigen opwekking (bijvoorbeeld biovergisting bij zuiveringen of wind en zonne-energie). Ter verwezenlijking van deze doelstellingen heeft aanbestedende dienst haar drie (3) grootste zuiveringsinstallaties uitgerust met biovergisting en WKK-installaties. Eén van deze installaties moet op korte termijn worden vervangen, omdat deze technisch en economisch is afgeschreven. Gelet op de urgentie, staat van de huidige gasmotor, is snel leveren, monteren en inbedrijfsstelling noodzakelijk. De vervanging van deze gasmotor dient plaats te vinden binnen een bestaand technisch systeem en besturingsomgeving. De nieuwe installatie moet volledig compatibel zijn met de aanwezige installaties, besturingssystemen en onderhoudsstructuur. Het waarborgen van interoperabiliteit, bedrijfszekerheid en veiligheid (waaronder naleving van BIO‑cybersecurityeisen) is daarbij essentieel. Aanbestedende dienst heeft vastgesteld dat uitsluitend Biogas Holland Service B.V. in staat is om aan deze specifieke technische eisen en randvoorwaarden te voldoen, mede gelet op: De noodzakelijke compatibiliteit met bestaande installaties en besturingssystemen; De reeds ingerichte en gevalideerde cyberveiligheidsmaatregelen; De bestaande onderhoudsstructuur en vereiste uniformiteit daarin, die van belang is voor de bedrijfszekerheid en uitwisselbaarheid van onderdelen; Het feit dat toepassing van een andere oplossing zou leiden tot disproportionele technische aanpassingen, risico’s voor de continuïteit en aanzienlijke extra kosten. Gelet op het voorgaande is naar het oordeel van aanbestedende dienst sprake van een situatie waarin, om technische redenen en wegens het ontbreken van reële alternatieven, de opdracht slechts door één ondernemer kan worden uitgevoerd als bedoeld in artikel 2.32, eerste lid, onder b, van de Aanbestedingswet 2012. Voornemen tot onderhandelingsprocedure met Biogas Holland Service B.V. Aanbestedende dienst is derhalve voornemens de opdracht voor het leveren, monteren en inbedrijfstellen van één (1) gasmotor inclusief hulpwerktuigen rechtstreeks te gunnen aan Biogas Holland Service B.V. Waarde van de overeenkomst De geraamde waarde van deze overeenkomst is door aanbestedende dienst vastgesteld op maximaal € 700.000,00 exclusief BTW. Mogelijkheid tot bezwaar Aanbestedende dienst wil marktpartijen met deze aankondiging in de gelegenheid stellen om eventueel gemotiveerd bezwaar te maken tegen het voornemen van aanbestedende dienst. Indien een belanghebbende, ondanks de door aanbestedende dienst verstrekte motivering, zich niet kan verenigen met dit voornemen van aanbestedende dienst, dan dient deze uiterlijk binnen twintig (20) kalenderdagen na de datum van publicatie van deze aankondiging, derhalve uiterlijk 8 juli 2026 23:59 uur, een kort geding aanhangig te maken bij de bevoegde voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West Brabant en dit, via de berichtenmodule in Mercell, te melden bij aanbestedende dienst onder gelijktijdige toezending van een kopie van de dagvaarding en met vermelding van de datum waarop de voorzieningenrechter de zaak zal behandelen. Indien binnen deze termijn geen rechtsmaatregelen worden getroffen, dan zal aanbestedende dienst overgaan tot het sluiten van de overeenkomst met Biogas Holland Service B.V. Deze aankondiging strekt ertoe transparantie te bieden voorafgaand aan gunning van de opdracht. De toepassing daarvan heeft tot gevolg dat, indien aan de voorwaarden is voldaan, het risico op vernietiging van de overeenkomst wordt beperkt overeenkomstig de Aanbestedingswet 2012.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42100000 Maschinen für die Erzeugung und Nutzung von mechanischer Energie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42110000 Turbinen und Motoren
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 1 Stück