See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Fanø Kommune Udbud på buskørsel i rute og visiterede kørsel
Beschreibung: Fanø Kommune, herefter Kommunen, udbyder buskørsel i rute og visiterede kørsel.
Vorherige Bekanntmachung: 656927-2024
Interne Kennung: 2024-131-01631
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter forsyningsvirksomhedsdirektivet, hvilket betyder, at alle interesserede tilbudsgivere, der overholder udbuddets krav, kan afgive et tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Fanø Kommune, herefter Kommunen, udbyder buskørsel i rute og visiterede kørsel. Der er to delkontakter: 1 på skolebuskørsel i rute og 1 på Visiterede kørsel.
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)