2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa leków cytostatycznych, w tym leków cytostatycznych niezbędnych do realizacji świadczeń z zakresu chemioterapii i programów lekowych dla potrzeb Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku – Białej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa w ramach wyodrębnionych zadań (pakietów) leków cytostatycznych, w tym leków cytostatycznych spełniających wymagania określone w katalogach leków refundowanych stosowanych w chemioterapii i programach lekowych określonych: • ZARZĄDZENIE NR 71/2025/DGL PREZESA NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA z dnia 4 sierpnia 2025 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia z późn. zm. • ZARZĄDZENIE NR 9/2025/DGL PREZESA NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA z dnia 30 stycznia 2025 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie programy lekowe z późn. zm, w asortymencie i ilościach określonych szczegółowo w załączniku nr 5 do SWZ.
Interne Kennung: DZP.271.51.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej wskazuje, że dokonał skrócenia terminu składania ofert w postępowaniu na dostawę leków cytostatycznych, w tym leków cytostatycznych niezbędnych do realizacji świadczeń z zakresu chemioterapii i programów lekowych dla potrzeb Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku – Białej, znak sprawy: DZP. 271.51.2026 wobec spełnienia przesłanek uzasadniających dopuszczalność zastosowania tej procedury na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej: pzp), tj. zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Przeprowadzenie postępowania w zwykłym trybie, z zachowaniem terminów podstawowych, uniemożliwiałoby zapewnienie dostaw leków, a w konsekwencji mogłoby prowadzić do powstania nieodwracalnych, ujemnych skutków dla pacjentów Zamawiającego, bowiem stanowiłoby zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów. Zamawiający przeprowadził postępowania na dostawę leków cytostatycznych pod nazwą "Dostawa leków cytostatycznych, w tym leków cytostatycznych niezbędnych do realizacji świadczeń z zakresu chemioterapii i programów lekowych dla potrzeb BCO-SM w Bielsku – Białej", znak sprawy: DZP.271.13.2026, w oparciu o aktualne na czas prowadzenia postępowania listy leków refundowanych publikowane przez Ministra Zdrowia. Z dniem 1 lipca 2026 r. zacznie obowiązywać nowy wykaz refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, który został rozszerzony o substancje czynną Tremelimumabum stosowaną w programie B.5- leczenie chorych na raka wątrobowokomórkowego lub raka dróg żółciowych. Wykaz został rozszerzony również o substancje czynną Toripalimab stosowaną w programie B.52-leczenie chorych z płaskonabłonkowym rakiem narządów głowy i szyi lub nowotworem złośliwym części nosowej gardła. W związku z tym, że Zamawiający leczy pacjentów z takimi rozpoznaniami, konieczne jest zapewnienie im dostępu do tych terapii. W/w substancje czynne wchodzą w skład programów lekowych do których realizacji szpital zobowiązany jest na podstawie umów z Ministerstwem Zdrowia. Substancję wchodzące w skład przedmiotu zamówienia do tej pory nie były ujęte w postępowaniach przetargowych w takich dawkach. Zamawiający stwierdził, że przyjęcie podstawowego terminu na złożenie ofert, wynikającego z art. 138 ust. 1 pzp (to jest nie krótszego, niż 35 dni) spowoduje, że umowa z wykonawcą wyłonionym w nowym postępowaniu mogłaby zostać zawarta dopiero w sierpniu i to pod warunkiem, że nie wystąpią żadne niezależne od Zamawiającego okoliczności, których Zamawiający działając z należytą starannością nie mógł przewidzieć. W celu umożliwienia podjęcia właściwego leczenia pacjentów Kliniki Onkologii BCO Zamawiający zobowiązany jest do zapewnienia bieżących dostaw leków cytostatycznych, a zatem przeprowadzenie postępowania z zachowaniem ustawowych terminów nie spełni właściwie swego celu i nie zaspokoi uzasadnionych potrzeb Zamawiającego. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika zatem z konieczności zabezpieczenia bieżącej działalności Kliniki Onkologii BCO-SM w Bielsku-Białej i jest uzasadnione względami społecznymi, przede wszystkim koniecznością zapewnienia pacjentom leków ratujących ich zdrowie i życie. Uwzględniając powyższe, zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33652100 Antineoplastische Mittel
5. Los
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 1
Beschreibung: W zakres zamówienia wchodzą leki cytostatyczne szczegółowo opisane w Załączniku nr 5 do SWZ - formularzu asortymentowo-cenowym.
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający stosownie do treści art. 441 ust. 1 ustawy Pzp wskazuje, że może skorzystać z prawa opcji po wyczerpaniu ilości przedmiotu zamówienia określonego dla zakresu podstawowego zamówienia. W zakresie prawa opcji Zamawiający będzie miał możliwość realizacji dodatkowego zamówienia w zakresie każdego pakietu i każdej pozycji z osobna zwiększonego do wysokości 30% ilości wskazanej w zamówieniu podstawowym z jednoczesnym przeliczeniem (zaokrągleniem) każdej pozycji w ramach pakietu do pełnego opakowania w górę. Aby nie modyfikować ogólnego charakteru umowy podstawę określenia wartości wynagrodzenia Wykonawcy w ramach opcji stanowić będą ceny jednostkowe, wskazane w ofercie Wykonawcy dla zakresu podstawowego. Oznacza to, iż ewentualne zastosowanie prawa opcji nie skutkuje zmianą cen jednostkowych przedmiotu zamówienia, która jest wartością stałą, niezależną od wielkości przedmiotu zamówienia. Ceny jednostkowe wskazane przez Wykonawcę w formularzach w zakresie zamówienia podstawowego, muszą być takie same zarówno dla produktu leczniczego w zamówieniu podstawowym, jak i dla kupowanego produktu leczniczego w zamówieniu opcjonalnym. Prawo opcji szczegółowo określa rozdział IV A SWZ oraz paragraf 3a projektu umowy.
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 2
Interne Kennung: Pakiet nr 2