2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa komputerów stacjonarnych dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Gdańskiego z prawem opcji.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa komputerów stacjonarnych, zwanych dalej „sprzętem”, dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Gdańskiego z prawem opcji. 2. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 30213300-8 (komputer biurkowy). 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 6 do SWZ - opisie przedmiotu zamówienia. 4. Miejsca dostawy sprzętu: 1) Uniwersytet Gdański, Wydział Nauk Społecznych, Instytut Psychologii, ul. prof. Marii Janion 3, 80-309 Gdańsk, pok. C 325 - komputer stacjonarny linia C1 – 1 szt.; 2) Uniwersytet Gdański, Wydział Biologii, Katedra Ekologii i Zoologii Kręgowców, ul. Wita Stwosza 59, 80-308 Gdańsk, pok. C 327 - komputer stacjonarny linia C2 – 1 szt., 3) Uniwersytet Gdański, Wydział Biologii, Katedra Genetyki Ewolucyjnej i Biosystematyki, ul. Wita Stwosza 59, 80-308 Gdańsk, pok. B 108, oraz komputer stacjonarny linia D3 – 1 szt.; 4) Uniwersytet Gdański, Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu, ul. Marii Janion 4, 80-309 Gdańsk, pok. 30 - komputer stacjonarny linia B – 11 szt.; 5) Uniwersytet Gdański, Wydział Neofilologiczny, ul. Wita Stwosza 55, 80-308 Gdańsk, pok. 1.13 - komputer stacjonarny linia B – 4 szt.; 6) Uniwersytet Gdański, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed, Zakład Biochemii Białek, ul. Abrahama 58, 80-307 Gdańsk, pok. 206 - komputer stacjonarny linia C1– 1 szt. Miejscem dostawy sprzętu dla zamówienia objętego prawem opcji są dedykowane punkty obsługi kancelaryjnej jednostek organizacyjnych, wskazane w załączniku nr 7 do SWZ. W związku z tym przy wycenie oferty Wykonawca powinien wziąć pod uwagę adresy punktów jednostek organizacyjnych wskazanych przez Zamawiającego w załączniku nr 7 do SWZ. 5. Zamówienie obejmuje dostawę komputerów stacjonarnych do miejsc wskazanych przez Zamawiającego w ilości: 1) dla zamówienia podstawowego: 19 komputerów stacjonarnych, 2) dla zamówienia objętego prawem opcji: maksymalnie 19 komputerów stacjonarnych. 6. Zamawiający ma możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na zwiększeniu ilości sprzętu zamawianego w ramach zamówienia podstawowego, na zasadach i w trybie opisanym poniżej: 1) Zamawiający przewiduje możliwość zlecenia Wykonawcy zamówienia w ramach prawa opcji w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy poprzez złożenie Wykonawcy pisemnego oświadczenia woli o uruchomieniu opcji zawierającego określenie ilości i rodzaju sprzętu wskazanego przez Wykonawcę w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, 2) wartość sprzętu zamawianego w ramach prawa opcji będzie zgodna z cenami jednostkowymi wskazanymi przez Wykonawcę w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, 3) termin realizacji zamówienia objętego prawem opcji: do 60 dni od dnia złożenia przez Zamawiającego zamówienia objętego prawem opcji, zgodnie z § 6 ust. 5 projektu umowy – załącznika nr 5 do SWZ, 4) skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy, Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego, w przypadku gdy Zamawiający nie skorzysta z prawa opcji – decyzja o realizacji zamówienia objętego prawem opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, 5) postanowienia projektu umowy (załącznika nr 5 do SWZ) dotyczące zamówienia podstawowego mają zastosowanie do zamówienia objętego prawem opcji, jeżeli nie zastrzeżono inaczej. 7. Szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 7 projektu umowy – załączniku nr 5 do SWZ. 8. W opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ, Zamawiający opisał wymagania dotyczące systemów zarządzania odnoszących się do procesu produkcji oferowanego sprzętu przez odniesienie do norm wskazanych w Tabeli 1 pkt 14 opisu przedmiotu zamówienia. W każdym przypadku, w którym normy te zostały wskazane w treści SWZ, w tym w załącznikach do SWZ, należy rozumieć, że wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Tym samym Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne względem norm wskazanych w Tabeli 1 pkt 14 opisu przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 101 ust. 4 i 5 Pzp. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, że oferowany sprzęt pochodzi z produkcji objętej wdrożonym i aktualnym systemem zarządzania, który w równoważnym stopniu spełnia wymagania określone w Tabeli 1 pkt 14 opisu przedmiotu zamówienia. Zastosowane rozwiązania równoważne muszą odpowiadać swoim rodzajem i zakresem celom, którym służą normy przywołane w Tabeli 1 pkt 14 opisu przedmiotu zamówienia. 9. Z uwagi na fakt dopuszczenia możliwości różnych propozycji równoważnych wymaga się od Wykonawcy weryfikacji i traktowania wszystkich rozwiązań jako powiązanych ze sobą. Wykazanie równoważności, tj. spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia, leży po stronie Wykonawcy. W przypadku zaoferowania sprzętu pochodzącego z produkcji objętej systemem zarządzania zgodnym z normą równoważną lub innym rozwiązaniem równoważnym względem norm wskazanych w Tabeli 1 pkt 14 opisu przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wskazać to rozwiązanie w pkt 5 formularza ofertowego, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ, przedstawić informacje o zaoferowanym rozwiązaniu równoważnym, uzasadnienie jego równoważności oraz dowody potwierdzające równoważność. Zamawiający nie odrzuci oferty Wykonawcy tylko dlatego, że oferowany sprzęt nie pochodzi z produkcji objętej systemami zarządzania zgodnymi z normami wskazanymi w Tabeli 1 pkt 14 opisu przedmiotu zamówienia, pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 – 107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w Tabeli 1 pkt 14 opisu przedmiotu zamówienia (art. 101 ust. 5 Pzp).
Vorherige Bekanntmachung: 290352-2026
Interne Kennung: 5B10.291.1.65.2026.ER
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Na podstawie art. 138 ust 2 Pzp: Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: 1) opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o którym mowa w art. 89, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer
5. Los
Los: LOT-0001