2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 wytwarzanych przez Zakład Gospodarki Odpadami w Zakurzewie koło Grudziądza
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru przez Wykonawcę, odpadów o kodzie 19 12 12 pochodzących z instalacji mechanicznego przetwarzania odpadów, zwanych w dalszej części Specyfikacji Warunków Zamówienia odpadami balastowymi, w ilości 2 600 Mg w celu ich zagospodarowania, zgodnie z decyzjami posiadanymi przez Wykonawcę
Interne Kennung: ZP9/2025/PN/BLZ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: art. 138 ust. 4 Pzp Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w ust. 1, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art 63 ust. 1
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru przez Wykonawcę, odpadów o kodzie 19 12 12 pochodzących z instalacji mechanicznego przetwarzania odpadów, zwanych w dalszej części Specyfikacji Warunków Zamówienia odpadami balastowymi, w ilości 2 600 Mg w celu ich zagospodarowania, zgodnie z decyzjami posiadanymi przez Wykonawcę. 1) Rodzaj odpadów Odpady stanowią pozostałości po sortowaniu zmieszanych odpadów komunalnych oraz frakcji selektywnie zbieranych z tworzyw sztucznych, pozbawione: a) frakcji podsitowej do 80 mm stanowiącej wsad do procesu biologicznego przetwarzania odpadów, b) surowców wtórnych przeznaczonych do recyklingu, w szczególności: - odpadów z tworzyw sztucznych wysortowanych przy pomocy urządzenia optopneumatycznego, - odpadów ze złomu metali żelaznych i nieżelaznych wysortowanych przy pomocy separatorów metali żelaznych oraz nieżelaznych, - odpadów ze szkła wysortowanych ręcznie. 2) Sposób realizacji zamówienia: a) Odpady balastowe będą przygotowywane przez Zamawiającego w formie luźnej. b) Odbiór odpadów balastowych odbywać się będzie z terenu Zakładu Gospodarki Odpadami w Zakurzewie koło Grudziądza. c) Odbiór odpadów odbywać się będzie pojazdami będącymi w dyspozycji Wykonawcy, na jego koszt, także w zakresie kosztów przewozu, ubezpieczenia na czas transportu i rozładunku; zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.), ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 ze zm.) oraz ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1539 ze zm.). d) Załadunek odpadów na podstawione przez Wykonawcę pojazdy będzie dokonywany przez Zamawiającego za pomocą ładowarki kołowej VOLVO 110G lub VOLVO 110H, w wyznaczonym do tego celu miejscu na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami w Zakurzewie koło Grudziądza. e) Wykonawca będzie dokonywał odbioru odpadów na bieżąco, w sposób ciągły, we wszystkie dni robocze, tj. od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem świąt, w godzinach od 7:00 do 14:00. f) Wykonawca w czasie wykonywania zamówienia zobowiązany jest do przestrzegania zasad organizacji ruchu obowiązujących na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami oraz stosowania zaleceń personelu Zamawiającego w zakresie prowadzenia załadunku odpadów. g) Maksymalna dzienna ilość odpadów przewidziana do odbioru przez Wykonawcę wynosi 50 Mg. h) Zamawiający zastrzega, że ilość odpadów, o której mowa powyżej jest ilością szacunkową i w związku z tym może ulec zmniejszeniu, z zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje przekazanie do odbioru i zagospodarowania co najmniej 2 000 Mg odpadów balastowych. Z tytułu niezrealizowania przez Zamawiającego szacunkowej ilości w całości, z zastrzeżeniem ilości gwarantowanej, Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia. i) Odbierany przez Wykonawcę odpad będzie ważony na wadze samochodowej znajdującej się na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami w Zakurzewie. Dla określenia wagi odbieranego odpadu, pojazd Wykonawcy musi być także zważony przed wjazdem na teren wskazany powyżej. j) Z chwilą przekazania odpadów przez Zamawiającego na rzecz Wykonawcy, Wykonawca przejmuje odpowiedzialność za przejęte odpady, za należyte postępowanie z nimi oraz skutki z tego wynikające. k) Wykonawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za wszelkie szkody, jak również za utratę, ubytki oraz uszkodzenia odpadów, powstałe w czasie przewozu oraz w trakcie rozładunku odpadów, chyba że powstały one wyłącznie z przyczyn zawinionych przez Zamawiającego. Wykonawca ponosi w szczególności odpowiedzialność za działania, zaniechania swojego personelu oraz przewoźników.