2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa fabrycznie nowego pojazdu ciężarowego z zabudową śmieciarki na podstawie umowy sprzedaży na raty
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego pojazdu ciężarowego specjalistycznego z zabudową śmieciarki dwukomorowej na podstawie umowy sprzedaży na raty. Płatności realizowane będą w 15 równych miesięcznych ratach. 2.Prawo własności pojazdu przejdzie z Wykonawcy na Zamawiającego w dniu dostawy pojazdu (po podpisaniu protokołu zdawczo-odbiorczego przez upoważnionych przedstawicieli Stron). 3.Warunki dostawy pojazdu: 1)Wykonawca dostarczy Zamawiającemu pojazd do Zakładu Oczyszczania Miasta, który jest zlokalizowany w Legnicy (59-220) przy ul. Nowodworskiej 48. Pojazd dostarczony Zamawiającemu winien być sprawny technicznie. 2)W dniu dostawy pojazdu Wykonawca winien przekazać Zamawiającemu odpowiednią dokumentację dotyczącą pojazdu: a)Dokumentację techniczną w języku polskim dla kompletnego pojazdu, b)Instrukcję obsługi w języku polskim dla kompletnego pojazdu, c)Książkę gwarancyjno-serwisową w języku polskim (potwierdzenie oferowanej gwarancji na podwozie oraz zabudowę), d)Kompletną dokumentację pozwalającą na rejestrację pojazdu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym europejskie świadectwo homologacji typu WE (tzw. świadectwo zgodności WE) na kompletny lub skompletowany pojazd oraz kartę pojazdu, e)Certyfikat homologacji silnika spełniający normę EURO VI. 4.Warunki gwarancji i serwisu pojazdu: 1)Okres gwarancji na kompletny pojazd (podwozie i zabudowę śmieciarki) jakiej Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu wynosi 24 miesiące (bez limitu kilometrów). Okres gwarancji rozpoczyna się od dnia wydania pojazdu po podpisaniu protokołu zdawczo-odbiorczego przez upoważnionych przedstawicieli Stron. 2)Wykonawca zapewni bezpłatny serwis gwarancyjny w okresie obowiązywania gwarancji (obejmujący także wymianę wszystkich materiałów i płynów eksploatacyjnych z wyjątkiem ogumienia) oraz płatny serwis pogwarancyjny przez okres 10 lat od zakończenia serwisu gwarancyjnego (gwarancja dostępności części zamiennych). Wykonawca będzie informował Zamawiającego o zbliżających się terminach przeglądów gwarancyjnych. 3)Przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne oraz naprawy odbywać się będą na zasadzie serwisu mobilnego (na terenie Zamawiającego). Naprawa pojazdu może zostać dokonana w serwisie stacjonarnym (w serwisie autoryzowanym przez Producenta) tylko w sytuacji gdy serwis mobilny nie będzie w stanie jej dokonać. W okresie gwarancji Wykonawca zapewni transport przedmiotu gwarancji do serwisu stacjonarnego (w tym udostępnienie kierowcy oraz pokrycie ewentualnych opłat drogowych i mandatów). 4)Pozostałe zapisy dotyczące gwarancji i serwisu zawarto w umowie nr TP/TO/14/2025. 5.Opis przedmiotu zamówienia ujęto w Załączniku nr 1 do wzoru umowy, który stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 829663-2025
Interne Kennung: TP/TO/14/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Termin składania ofert został skrócony na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2019r.- Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024r., poz. 1320 ze zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, ponieważ składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej oraz w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Pzp (ofertę oraz oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp należy złożyć w formie elektronicznej pod rygorem nieważności).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144510 Fahrzeuge für Abfall
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144511 Müllfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: I.Charakterystyka pojazdu stanowiącego przedmiot zamówienia [L.p./ Parametry techniczne, użytkowe i jakościowe przedmiotu zamówienia bezwzględnie wymagane przez Zamawiającego]. PODWOZIE: 1. podwozie fabrycznie nowe (nieużywane), przeznaczone pod zabudowę śmieciarki, rok produkcji: min. 2025, 2. podwozie 2-osiowe (2x4) o DMC max 18 ton, 3. silnik wysokoprężny, spełniający normę emisji spalin min. Euro VI, 4. moc silnika: min. 280 KM, 5. pojemność silnika: 4-9 litrów, 6. moment obrotowy: min 1100 Nm, 7. urządzenie do utrzymywania stałej prędkości obrotowej silnika (tempomat), 8. elektroniczny ogranicznik prędkości do 90 km/h, 9. włącznik ograniczający prędkość pojazdu do 30 km/h i blokowanie jazdy do tyłu przy włączonej przystawce, 10. hamulec silnikowy lub wydechowy, 11. sprężarka powietrza, 12. przystawka odbioru mocy „odsilnikowa”, 13. automatyczna skrzynia biegów, 14. blokada mechanizmu różnicowego tylnej osi, 15. zawieszenie przednie, paraboliczne z resorami piórowymi i stabilizatorem osi przedniej, 16. ogumienie: 315/80 R 22,5, 17. felgi stalowe z aluminiowymi kołpakami, 18. układ hamulcowy pneumatyczny, 19. hamulce tarczowe osi przedniej i tylnej, 20. zbiornik paliwa zamykany o pojemności min. 200 litrów, 21. zbiornik AdBlue zamykany o pojemności min. 20 litrów, 22. system diagnostyki pokładowej, 23. kabina – wielofunkcyjna kierownica zlokalizowana po lewej stronie (pojazd do ruchu prawostronnego), 24. wspomaganie układu kierowniczego, 25. kabina z 3 siedziskami, 26. pneumatyczny fotel kierowcy amortyzowany z regulacją ustawienia, 27. fotele z pokrowcami- 2 kpl., 28. przednia szyba przyciemniana, 29. czujnik deszczu, 30. lustra przednie, szerokokątne, podgrzewane, 31. elektrycznie sterowane szyby po stronie kierowcy, 32. tachograf cyfrowy (po kalibracji- gotowy do pracy), 33. immobilizer, 34. klimatyzacja, 35. radio z wejściem USB, 36. komputer pokładowy, 37. kolor kabiny- biały (RAL 9010), 38. akumulatory 2x12V/min. 170 Ah, 39. oświetlenie pojazdu zgodne z obowiązującymi dla pojazdu przepisami ruchu drogowego, 40. 2 fabryczne komplety kluczy do stacyjki, 41. koło zapasowe, 42. podnośnik teleskopowy, 43. 2 kliny pod koła, 44. belka sygnalizacyjna LED zamontowana na dachu kabiny z napisem „LPGK”. ZABUDOWA: 45. zabudowa dwukomorowa, fabrycznie nowa (nieużywana), 46. łączna pojemność komór: od 13,6 m3 do 24 m3, 47. ściany boczne bez ożebrowania (przystosowane do umieszczenia reklam stosowanych u Zamawiającego), 48. podział komór zabudowy w stosunku 70/30, 49. zabudowa przygotowana do pracy w ciężkich zimowych warunkach – zastosowany olej hydrauliczny do warunków zimowych, 50. mechanizm zgniatania liniowo-płytowy, 51. płyty wyrzutowe wewnątrz nadwozia służące do kontrolowania siły zagęszczania i rozładunku nadwozia, 52. gumowe uszczelki między klapami tylnymi a nadwoziem zatrzymujące odcieki, 53. możliwość uruchomienia cyklu zagęszczania podczas rozładunku, 54. zewnętrzne przewody hydrauliczne zabezpieczone spiralną osłoną, 55. panel sterowania do otwierania klap tylnych umieszczony zarówno wewnątrz kabiny, jak i na zabudowie pojazdu,56. pompa hydrauliczna o zmiennej wydajności, 57. przycisk zatrzymania awaryjnego, 58. światła robocze: 1 lub 2 szt. w odwłoku, oświetlające wnętrze wanny, 59. światła robocze: 2 szt.- po jednym z każdej strony z przodu nadwozia (skierowane do przodu), 60. światła robocze: 2 szt.- po jednym z każdej strony z przodu nadwozia (skierowane do tyłu), 61. światła robocze: 2 szt.- po jednym z każdej strony tylnej klapy (skierowane w bok/w dół), 62. światła robocze: 2 szt. z tyłu- skierowane w stronę obszaru roboczego, 63. boczne światła obrysowe, 64. system automatycznego centralnego smarowania, 65. stopnie dla ładowaczy z ogranicznikiem prędkości, 66. 4 kamery robocze (przód, tył i boki) o wysokiej rozdzielczości z możliwością nagrywania, 67. 1 monitor umieszczony wewnątrz kabiny, 68. światła błyskowe 2 szt.-tył zabudowy, 2szt.- przód zabudowy, 6 szt.- przód kabiny, 69. kolor zabudowy: biały (RAL 9010), kolor odwłoka: pomarańczowy (RAL 2004-P), 70. zabudowa wykonana zgodnie z normą PN-EN 1501-1 lub równoważną. II. Wykonawca w terminie uzgodnionym przez Strony, nie później jednak niż w ciągu 7 dni od dostarczenia pojazdu Zamawiającemu winien przeprowadzić nieodpłatne szkolenie pracowników Zamawiającego (kierowców, pracowników obsługi i mechaników) z zakresu obsługi i eksploatacji pojazdu oraz zainstalowanych w nim urządzeń, co zostanie potwierdzone wydaniem stosownych certyfikatów (zaświadczeń). Łączna liczba pracowników Zamawiającego uczestniczących w szkoleniu nie przekroczy 8 osób. III. Jeżeli w Opisie przedmiotu zamówienia wskazano znaki towarowe, patent, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, to Zamawiający dopuszcza w stosunku do nich rozwiązania równoważne. Wszelkie produkty określone w niniejszym Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) pochodzące od konkretnych Wykonawców, określają jedynie minimalne parametry techniczne, jakościowe i użytkowe, jakim muszą one odpowiadać, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego. Wykonawca może zaoferować inny model produktu, ale musi on być równoważny jakościowo do określonego w OPZ. Oznacza to, że Wykonawca może zaoferować produkty o właściwościach takich samych lub zbliżonych do tych, które posiadają konkretne produkty wskazane w OPZ, lecz oznaczone innym znakiem towarowym, patentem, pochodzeniem, źródłem lub charakteryzujące się innym szczególnym procesem. Za produkt równoważny uznaje się produkt, który będzie miał te same cechy funkcjonalne, wizualne, materiałowe i techniczne co konkretny produkt wskazany w OPZ, lecz jest oznaczony innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem. Jakość równoważnego produktu nie może być gorsza od jakości określonej w OPZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w OPZ, zobowiązany jest wykazać, że oferowany przez niego pojazd spełnia wymagania określone przez Zamawiającego.