See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa polegająca na remediacji środowiska gruntowo-wodnego z zanieczyszczeń ropopochodnych w zakresie 2 części: Część nr 1: z terenu MPS-u byłego lotniska wojskowego w Białej Podlaskiej wraz z ich utylizacją; Część nr 2: na terenie Centralnej Centralnej Płaszczyzny Postoju Samolotów w Dęblinie.
Beschreibung: Usługa polegająca na remediacji środowiska gruntowo-wodnego z zanieczyszczeń ropopochodnych w zakresie 2 części: Część nr 1: Usługa remediacji środowiska gruntowo-wodnego z zanieczyszczeń ropopochodnych terenu MPS-u byłego lotniska wojskowego w Białej Podlaskiej wraz z ich utylizacją; Część nr 2: Usługa remediacji środowiska gruntowo-wodnego z zanieczyszczeń ropopochodnych na terenie Centralnej Płaszczyzny Postoju Samolotów w Dęblinie. 1) OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA określa: a) Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia/Umowy w zakresie Części nr 1 (dalej: SOPZ/U) – stanowiący załącznik nr 1a do SWZ. b) Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia/Umowy w zakresie Części nr 2 (dalej: SOPZ/U) – stanowiący załącznik nr 1b do SWZ. c) Dokumentacja jawna - zawierająca informacje jawne wrażliwe: Część nr 1: decyzje wodnoprawne i remediacyjne, projekt planu remediacji, sprawozdanie z wykonanych prac remediacyjnych z 2025r. oraz mapa rozprzestrzeniania wolnego produktu ropopochodnego; Część nr 2 : decyzje wodnoprawne i remediacyjne, raporty z „Remediacji środowiska gruntowo - wodnego z zanieczyszczeń ropopochodnych na terenie CPPS w Dęblinie za okres kwiecień 2024 r. - kwiecień 2025 r. oraz raport za okres maj - grudzień 2025 r. 2) Zakres prac obejmuje w szczególności: A. Część nr 1: 1) Remediacja środowiska gruntowo-wodnego z zanieczyszczeń ropopochodnych terenu MPS byłego lotniska wojskowego w Białej Podlaskiej wraz z ich utylizacją. 2) Realizacja usługi remediacji odbywać się będzie na podstawie: a) Decyzji z dnia 18 maja 2022 r., znak WSI.515.9.2021.SG Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Lublinie ustalającej plan remediacji historycznego zanieczyszczenia powierzchni ziemi. b) Decyzji Urzędu Miasta Biała Podlaska znak: GK.6341.9.2016.MRY3 z dnia 14.04.2016 r. oraz decyzji ją zmieniającej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie znak: LU.RUZ.4211.1.2020.TK z dnia 06.02.2020 r. c) Decyzji z dnia 15 września 2025 r., znak L.RUZ.4210.68.2025.TK Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie. oraz obowiązujących przepisów w przedmiotowym zakresie. 3) W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca uzyska w imieniu Zamawiającego od organów administracji publicznej (właściwych do wydawania pozwoleń dla terenów zamkniętych) decyzje wynikające z obowiązujących przepisów, także takie które nie zostały przewidziane na etapie przygotowania specyfikacji, a będą wymagane przez organy administracji publicznej. 4) W przypadku konieczności zmiany pozwolenia wodnoprawnego w celu realizacji przedmiotu umowy, wykonawca w ramach zawartej umowy wystąpi z wnioskiem do właściwego urzędu w celu wygaszenia obowiązującego pozwolenia oraz uzyskania prawomocnej decyzji wodnoprawnej na realizację remediacji. 5) Wykonawca dokona poboru próbek gruntu przez geologa z uprawnieniami w zakresie kategorii kwalifikacji w zawodzie-XIII. 6) Wykonawca zapewni wykonanie wymaganych przepisami w tym zakresie analiz laboratoryjnych wód i gruntu przez laboratorium posiadające akredytację. 7) Wykonawca jako wytwórca odpadów zobowiązany jest do przestrzegania w czasie realizacji przedmiotu umowy przepisów ustawy o odpadach. 8) Wykonawca dostarczy, zainstaluje i udostępni na okres trwania umowy niezbędne ilości zbiorników na odpadowe produkty ropopochodne z zabezpieczeniem elektrostatycznym. B. Część nr 2: 1) Remediacja środowiska gruntowo-wodnego z zanieczyszczeń ropopochodnych na terenie CPPS w Dęblinie. 2) W okresie objętym umową Wykonawca będzie realizował usługi remediacji na podstawie: a) Decyzji wodnoprawnej z dnia 08.08.2017 r. znak: NN-404/P/36-MM/17 nr 832/D/NN/17 wydanej przez Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie, b) Decyzji z dnia 11.06.2015 r. znak: WSI.511.4.2015.RSZ wydanej przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Lublinie. 3) Wykonawca dokona poboru próbek gruntu przez geologa z uprawnieniami w zakresie kategorii kwalifikacji w zawodzie-XIII. 4) Wykonawca zapewni wykonanie wymaganych przepisami w tym zakresie analiz laboratoryjnych wód i gruntu przez laboratorium posiadające akredytację. 5) Wykonawca jako wytwórca odpadów zobowiązany jest do przestrzegania w czasie realizacji przedmiotu umowy przepisów ustawy o odpadach. 6) Wykonawca dostarczy, zainstaluje i udostępni na okres trwania umowy niezbędne ilości zbiorników na odpadowe produkty ropopochodne z zabezpieczeniem elektrostatycznym. 7) W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca uzyska w imieniu Zamawiającego od organów administracji publicznej (właściwych do wydawania pozwoleń dla terenów zamkniętych) decyzje wynikające z obowiązujących przepisów, także takie które nie zostały przewidziane na etapie przygotowywania specyfikacji, a będą wymagane przez organy administracji publicznej. 8) W przypadku konieczności zmiany pozwolenia wodno prawnego w celu realizacji Przedmiotu zamówienia, Wykonawca w ramach zawartej umowy wystąpi z wnioskiem do właściwego urzędu w celu wygaszenia obowiązującego pozwolenia oraz uzyskania prawomocnej decyzji wodnoprawnej na realizację remediacji.
Interne Kennung: 5.007/26/PN/WEN
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90722000 Umweltsanierung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 5.007/26/PN/WEN-cz.1
Los: LOT-0002
Interne Kennung: 5.007/26/PN/WEN-cz.2