2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af helhedspleje
Beschreibung: Helhedsplejen omfatter personlig pleje, nødvendige praktiske opgaver, afløsning i hjemmet samt genoptræning af fysisk funktionsnedsættelse forårsaget af sygdom, som ikke behandles i tilknytning til en sygehusindlæggelse og ikke er omfattet af sundhedslovens regler om genoptræning efter udskrivning. Genoptræningsindsatser leveres af eller under ansvar af en terapeut.
Interne Kennung: 1-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98513310 Dienstleistungen von Haushaltshilfen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85141210 Medizinische Hausbehandlung, 85312200 Lebensmittel-Hauslieferungen, 98311000 Abholdienst für Wäsche
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Vasketøjsordning, Indkøbsordning og sygepleje