455699-2026 - Wettbewerb
Polen – Kofferdurchleuchtungsausrüstung – Zakup dwóch skanerów bezpieczeństwa typu SSC (Body Scanner) standardu 2.1, dwóch urządzeń do wykrywania materiałów wybuchowych w obuwiu (SED) oraz trzech przeglądarek bagażu RTG wraz z dedykowanymi stacjami operatorskimi, przeznaczonych do montażu w bagażowni Terminala C
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup dwóch skanerów bezpieczeństwa typu SSC (Body Scanner) standardu 2.1, dwóch urządzeń do wykrywania materiałów wybuchowych w obuwiu (SED) oraz trzech przeglądarek bagażu RTG wraz z dedykowanymi stacjami operatorskimi, przeznaczonych do montażu w bagażowni Terminala C
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup dwóch skanerów bezpieczeństwa typu SSC (Body Scanner) standardu 2.1, dwóch urządzeń do wykrywania materiałów wybuchowych w obuwiu (SED) oraz trzech przeglądarek bagażu RTG wraz z dedykowanymi stacjami operatorskimi, przeznaczonych do montażu w bagażowni Terminala C z podziałem na trzy zadania: 1.1 Zadanie nr 1 - zakup dwóch skanerów bezpieczeństwa typu SSC (Body Scanner) standardu 2.1, 1.2. Zadanie nr 2 – zakup dwóch urządzeń do wykrywania materiałów wybuchowych w obuwiu (SED) 1.3. Zadanie nr 3 - zakup trzech przeglądarek bagażu RTG wraz z dedykowanymi stacjami operatorskimi, przeznaczonych do montażu w bagażowni Terminala C Zamawiający w ramach niniejszego zamówienia (zadania nr 3) przewiduje zastosowanie „opcji”, o której mowa w art. 441 ustawy PZP. W ramach opcji obowiązkiem Wykonawcy będzie dostarczenie wraz z montażem przeglądarki bagażu RTG w ilości1 szt. w związku z czym Zamawiający: a) zastrzega, że przedmiot zamówienia określony w ramach opcji nie jest gwarantowany; zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego; b) zlecenie wykonania opcji zależeć będzie od potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków; o konieczności wykonania opcji Zamawiający powiadomi Wykonawcę w formie pisemnej; oznacza to, że Zamawiający może zrezygnować z opcji; c) zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca zobowiązany będzie wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego d) przedmiot umowy w zakresie przysługującego Zamawiającemu prawa opcji może obejmować dostawę wraz z montażem przeglądarki bagażu RTG wraz ze stacją analiz obrazu w maksymalnej liczbie 1 szt. o parametrach opisanych w załączniku nr 2.3. do SWZ; e) Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji w okresie 12 miesięcy licząc od dnia zawarcia umowy stanowiącej rozstrzygnięcie niniejszego przetargu zakończonego zawarciem umowy.
Interne Kennung: U/30/PB/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: A. Wraz z ofertą należy złożyć: 1. oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia i/lub spełniania warunków udziału w postępowaniu aktualnego na dzień składania ofert – w zakresie określonym w niniejszym postępowaniu; Oświadczenie, należy złożyć na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (dalej skrócie: JEDZ), sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz.Urz. UE L 3 z 06.01.2016r., str. 16). Oświadczenie składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Elektroniczna wersja dokumentu stanowiąca załącznik nr 3 do SWZ została zamieszczona na stronie internetowej Zamawiającego pod adresem: https://www.katowice-airport.com/pl/biznes/przetargi/240 zakładka przetargi, postępowanie nr U/30/PB/2026 pn.: „Zakup dwóch skanerów bezpieczeństwa typu SSC (Body Scanner) standardu 2.1, dwóch urządzeń do wykrywania materiałów wybuchowych w obuwiu (SED) oraz trzech przeglądarek bagażu RTG wraz z dedykowanymi stacjami operatorskimi, przeznaczonych do montażu w bagażowni Terminala C”. 2. Oświadczenie wykonawcy/wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainie oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, którego wzór stanowi załącznik nr 1a do SWZ. 3. Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainie oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, którego wzór stanowi załącznik nr 1b do SWZ – o ile dotyczy. 4. Oświadczenie wstępne Wykonawcy w zakresie niepodlegania wykluczeniu, w którym wykonawca oświadczy, że nie jest podmiotem: 1) którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (Dz.U. 2022r. poz. 593 i 655) jest podmiot mający siedzibę lub miejsce zamieszkania w Chińskiej Republice Ludowej lub 2) którego jednostką dominująca w rozumieniu art. 3 ust 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994r o rachunkowości (Dz.U. z 2021 poz. 217, 2105 i 2106) jest podmiot mający siedzibę lub miejsce zamieszkania w Chińskiej Republice Ludowej lub 3) który działa w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w pkt. 1) lub 2) lub 4) który polega na zdolnościach podmiotu, o którym mowa w pkt 1) lub 2) Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 1 c) do SWZ 5. Oświadczenie wstępne podmiotu udostępniającego zasoby w zakresie niepodlegania wykluczeniu, w którym wykonawca oświadczy, że nie jest podmiotem: 1) którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (Dz.U. 2022r. poz. 593 i 655) jest podmiot mający siedzibę lub miejsce zamieszkania w Chińskiej Republice Ludowej lub 2) którego jednostką dominująca w rozumieniu art. 3 ust 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994r o rachunkowości (Dz.U. z 2021 poz. 217, 2105 i 2106) jest podmiot mający siedzibę lub miejsce zamieszkania w Chińskiej Republice Ludowej lub 3) który działa w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w pkt. 1) lub 2) lub 4) który polega na zdolnościach podmiotu, o którym mowa w pkt 1) lub 2) Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 1 d) do SWZ – o ile dotyczy. 6. Oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy – „(…) z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni wykonawcy” – o ile dotyczy (odnosi się do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia), wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 7. Zgodnie z art. 118 ust. 3 ustawy PZP zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów (o ile Wykonawca korzysta ze zdolności innych podmiotów na zasadach określonych w art. 118 ustawy PZP), wzór zobowiązania stanowi załącznik nr 8 do SWZ – o ile dotyczy 8. Przedmiotowe środki dowodowe. 9. Pełnomocnictwo do podpisania oferty. 10. Pełnomocnictwo ustanowione do reprezentowania Wykonawcy/ów wspólnie ubiegającego/cych się o udzielenie zamówienia publicznego o ile dotyczy. 11. Dowód wniesienia wadium. 12. W przypadku Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej - aktualny dokument potwierdzający zasady reprezentacji wykonawcy/wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia/ podmiotu udostępniającego zasoby..
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38581000 Kofferdurchleuchtungsausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34997000 Steuer- und Überwachungs-, Sicherheits- oder Signaleinrichtungen für Flughäfen, 38546000 System zum Aufspüren von Sprengstoffen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ZADANIE NR 1 - Zakup dwóch skanerów bezpieczeństwa typu SSC (Body Scanner) standardu 2.1,
Beschreibung: Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 2.1 do SWZ. 1. Zamawiający wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych w niniejszym postępowaniu. 1) dla zadania nr 1 – skaner bezpieczeństwa typu SSC (Body Scanner) standardu 2.1 Zgodnie z art. 105 ust. 1 oraz art. 106 ust. 1 ustawy PZP wykonawca musi potwierdzić zgodność oferowanej dostawy tj. skanera bezpieczeństwa z wymaganiami, cechami lub kryteriami wskazanymi w opisie przedmiotu zamówienia poprzez złożenie: a) Szczegółowego Opis Przedmiotu Zamówienia zgodnie z wzorem, stanowiącym załącznik nr 2.1 do SWZ. b) Oświadczenie Wykonawcy, że skaner bezpieczeństwa spełnia normę ECAC 2.1 złożone na formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 2. Zamawiający wymaga, aby w przedmiocie dostawy (dotyczy zadania nr 1 oraz zadania nr 3) udział produktów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, przekraczał 50%. W tym celu Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, które stanowi załącznik nr 2.4 do SWZ. Zgodnie z art. 393 ust.1 pkt 4 ustawy Pzp, Zamawiający odrzuci ofertę, w której udział produktów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE nie przekracza 50%. 3. Zamawiający zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy PZP przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych. 4. Przedmiotowe środki dowodowe składa się wraz z ofertą.
Interne Kennung: Zadanie nr 1 U/30/PB/2026
Haupteinstufung (cpv): 34997000 Steuer- und Überwachungs-, Sicherheits- oder Signaleinrichtungen für Flughäfen
Los: LOT-0002
Titel: ZADANIE NR 2: Zakup dwóch urządzeń do wykrywania materiałów wybuchowych w obuwiu (SED)
Beschreibung: Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 2.2 do SWZ. 1. Zamawiający wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych w niniejszym postępowaniu. dla zadania nr 2 – urządzenie do wykrywania materiałów wybuchowych w obuwiu (SED) Zgodnie z art. 105 ust. 1 oraz art. 106 ust. 1 ustawy PZP wykonawca musi potwierdzić zgodność oferowanej dostawy tj. urządzenia do wykrywania materiałów wybuchowych w obuwiu (SED) z wymaganiami, cechami lub kryteriami wskazanymi w opisie przedmiotu zamówienia poprzez złożenie: a) Szczegółowego Opis Przedmiotu Zamówienia zgodnie z wzorem, stanowiącym załącznik nr 2.2 do SWZ. b) Certyfikat STAC (certyfikat typu sprzętu zabezpieczającego wydanego przez Służbę Techniczną Lotnictwa Cywilnego (Service Technique de l'Aviation Civile (STAC)) odpowiedni dla grupy 3.10 tj. Detektory metali i materiałów wybuchowych do obuwia (SMD/SED). 2.. Zamawiający zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy PZP przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych. 3. Przedmiotowe środki dowodowe składa się wraz z ofertą.
Interne Kennung: Zadanie nr 2 U/30/PB/2026
Haupteinstufung (cpv): 38546000 System zum Aufspüren von Sprengstoffen
Los: LOT-0003
Titel: ZADANIE NR 3: Zakup trzech przeglądarek bagażu RTG wraz z dedykowanymi stacjami operatorskimi, przeznaczonych do montażu w bagażowni Terminala C
Beschreibung: Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 2.3. do SWZ. Zamawiający w ramach niniejszego zamówienia (zadania nr 3) przewiduje zastosowanie „opcji”, o której mowa w art. 441 ustawy PZP. W ramach opcji obowiązkiem Wykonawcy będzie dostarczenie wraz z montażem przeglądarki bagażu RTG w ilości1 szt. w związku z czym Zamawiający: a) zastrzega, że przedmiot zamówienia określony w ramach opcji nie jest gwarantowany; zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego; b) zlecenie wykonania opcji zależeć będzie od potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków; o konieczności wykonania opcji Zamawiający powiadomi Wykonawcę w formie pisemnej; oznacza to, że Zamawiający może zrezygnować z opcji; c) zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca zobowiązany będzie wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego d) przedmiot umowy w zakresie przysługującego Zamawiającemu prawa opcji może obejmować dostawę wraz z montażem przeglądarki bagażu RTG wraz ze stacją analiz obrazu w maksymalnej liczbie 1 szt. o parametrach opisanych w załączniku nr 2.3. do SWZ; e) Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji w okresie 12 miesięcy licząc od dnia zawarcia umowy stanowiącej rozstrzygnięcie niniejszego przetargu zakończonego zawarciem umowy. 1. Zamawiający wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych w niniejszym postępowaniu. dla zadania nr 3 - urządzenia RTG Zgodnie z art. 105 ust. 1 oraz art. 106 ust. 1 ustawy PZP wykonawca musi potwierdzić zgodność oferowanej dostawy tj. urządzenia RTG z wymaganiami, cechami lub kryteriami wskazanymi w opisie przedmiotu zamówienia poprzez złożenie: a) Szczegółowego Opis Przedmiotu Zamówienia zgodnie z wzorem, stanowiącym załącznik nr 2.3 do SWZ. 2. Zamawiający wymaga, aby w przedmiocie dostawy (dotyczy zadania nr 1 oraz zadania nr 3) udział produktów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, przekraczał 50%. W tym celu Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, które stanowi załącznik nr 2.4 do SWZ. Zgodnie z art. 393 ust.1 pkt 4 ustawy Pzp, Zamawiający odrzuci ofertę, w której udział produktów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE nie przekracza 50%. 3. Zamawiający zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy PZP przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych. 4. Przedmiotowe środki dowodowe składa się wraz z ofertą.
Interne Kennung: Zadanie nr 3 U/30/PB/2026