455765-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Überwachung von Rohrleitungen – Genudbud af planlagte TV- og spuleopgaver 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelGenudbud af planlagte TV- og spuleopgaver 2026
BeschreibungUdbuddet vedrører indkøb og levering af TV- og spuleopgaver til Novafos A/S og dennes koncernforbundne selskaber jf. udbudsbilag 1. Novafos gennemfører planlagte TV- og spuleopgaver i hele området. Til gennemførelse af disse opgaver ønsker Novafos at benytte entreprenører, som i et konstruktivt og effektivt samarbejde kan gennemføre de aktuelle TVog spuleopgaver. Tilbuddet fra entreprenøren anvendes som afregningsgrundlag for indgåelse af de specifikke opgaver i forbindelse med TV- og spuleopgaver i Novafos i en periode på 2 år fra kontraktens ikrafttrædelse, med mulighed for op til 24 måneders forlængelse. Novafos Udbyder i følgende 7 delaftaler • Delaftale 1: Frederikssund Kommune • Delaftale 2: Gentofte Kommune • Delaftale 3: Gladsaxe Kommune • Delaftale 4: Rudersdal og Hørsholm Kommuner • Delaftale 5: Allerød og Furesø Kommuner • Delaftale 6: Ballerup Kommune • Delaftale 7: Egedal Kommune Den anslåede værdi af Rammeaftalen (i alt 4 år inklusive mulighed for forlængelser) udgør 104.700.000 kr. eksklusive moms. Den maksimale værdi af Rammeaftalen (i alt 4 år inklusive mulighed for forlængelser) er anslået til 136.500.000 kr. eksklusive moms. Maksimale værdi • Delaftale 1: Frederikssund Kommune Anslåede værdi 19.500.000 Maksimale værdi 25.400.000 • Delaftale 2: Gentofte Kommune Anslåede værdi 19.100.000 Maksimale værdi 24.900.000 • Delaftale 3: Gladsaxe Kommune Anslåede værdi 15.200.000 Maksimale værdi 19.800.000 • Delaftale 4: Rudersdal og Hørsholm Kommuner Anslåede værdi 15.700.000 Maksimale værdi 20.500.000 • Delaftale 5: Allerød og Furesø Kommuner Anslåede værdi 15.200.000 Maksimale værdi 19.800.000 • Delaftale 6: Ballerup Kommune Anslåede værdi 10.800.000 Maksimale værdi 14.100.000 • Delaftale 7: Egedal Kommune Anslåede værdi 9.200.000 Maksimale værdi 12.000.000 Beregning af den anslåede maksimale værdi tager udgangspunkt i forventningen om evt. øget behov for fremtidigt indkøb af TV- og spuleopgaver.
Interne Kennung752958
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 76600000 Überwachung von Rohrleitungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232440 Bauarbeiten für Abwasserrohre, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 76472000 Überprüfung der Bohrlochinspektion, 90470000 Reinigung von Abwässerkanälen, 90912000 Strahlreinigung von Rohrgerüsten, 90491000 Überprüfung von Abwasserkanälen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1: Frederikssund Kommune
BeschreibungUdbuddet vedrører indkøb og levering af planlagte TV- og Spuleopgaver til Novafos A/S og dennes koncernforbundne selskaber jf. Udbudsbilag vedrørende koncernforbundne selskaber. Til gennemførelse af disse opgaver ønsker Novafos at benytte entreprenører, som i et konstruktivt og effektivt samarbejde kan gennemføre de aktuelle TV- og spuleopgaver. En nærmere beskrivelse af opgaven fremgår af bilag 2 Arbejdsbeskrivelse (AB).
Interne Kennung752959
Optionen
Beschreibung der OptionenMulighed for forlængelse i op til 24 måneder (12x2)
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2: Gentofte Kommune
Interne Kennung752960
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3: Gladsaxe Kommune
Interne Kennung752961
LosLOT-0004
TitelDelaftale 4: Rudersdal og Hørsholm Kommuner
Interne Kennung752962
LosLOT-0005
TitelDelaftale 5: Allerød og Furesø Kommuner
Interne Kennung752963
LosLOT-0006
TitelDelaftale 6: Ballerup Kommune
Interne Kennung752964
LosLOT-0007
TitelDelaftale 7: Egedal Kommune
Interne Kennung752965