455837-2025 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich decyzji administracyjnych niezbędnych do przeprowadzania robót budowlanych realizowanych w Nadleśnictwie Opole w ramach projektu pn. Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych – kontynuacja (MRN3)
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (zwanej dalej dokumentacją) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowalnego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla następujących zadań: Część I: Numer Zadania 02-40-1.1-01 –Budowa zbiornika retencyjnego w leśnictwie Walidrogi, o powierzchni około 30 arów, głębokości około 1,5m i pojemności nie mniejszej niż 4500m3, obejmującej wykonanie wykopów w gruncie, usypanie grobli oraz wybudowanie mnicha lub zastawki przy rowie doprowadzającym wodę. Lokalizacja: leśnictwo Walidrogi, adres leśny 02-40-1-05-599-j; gmina Tarnów Opolski, Obręb ew. Tarnów Opolski, działka: 84/1 Część II: Numer Zadania 02-40-1.1-02 –Budowa zbiornika retencyjnego w leśnictwie Grotowice, o powierzchni około 25 arów, głębokości około 1,5m i pojemności nie mniejszej niż 3700m3, obejmującej wykonanie wykopów w gruncie, usypanie grobli oraz wybudowanie mnicha lub zastawki przy rowie doprowadzającym wodę. Lokalizacja: leśnictwo Grotowice, adres leśny 02-40-1-06-621-g; gmina Tarnów Opolski, Obręb ew. Kosorowice, działka: 106/5 Część III: Numer Zadania 02-40-1.1-03 –Budowa zbiornika retencyjnego nr 2 w Leśnictwie Walidrogi, o powierzchni ok. 30 arów głębokość ok 1,5 m polegająca na wykopaniu zbiornika w gruncie, usypaniu grobli oraz wybudowanie mnicha/zastawki przy rowie doprowadzającym wodę, adres leśny 02-40-1-05-594-d, Gmina Tarnów Opolski, Obręb ew. Walidrogi , działka nr 79/5 Każde zadanie (numer zadania) w ramach części zamówienia należy traktować indywidualnie i sporządzić dla niego oddzielną, kompletną dokumentację projektową. Przedmiot zamówienia obejmuje: a)Uzyskanie kompletu wymaganych przepisami projektów, opinii, decyzji i uzgodnień koniecznych do uzyskania ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. 2024 poz. 725) (działając w imieniu Zamawiającego) dla każdego zadania oddzielnie. W celu uzyskania pozwolenia na budowę Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji projektowo-technicznej z załącznikami dla każdego zadania oddzielnie. b)Wykonawca jest zobowiązany do pełnienia funkcji biegłego w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane i udzielanie odpowiedzi na zadane pytania w terminie 2 dni od przekazania pytań do opracowania. c)Pełnienie Nadzoru Autorskiego przez cały okres trwania robót budowlanych, w tym kontrolowanie zgodności prowadzonych prac z dokumentacją projektową obowiązującymi przepisami prawa i normami, wyjaśnianie wątpliwości, dotyczących projektu budowlanego i wykonawczego oraz zawartych w nich rozwiązań oraz ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej, uzgadnianie z Zamawiającym i Wykonawcą robót budowlanych możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej w odniesieniu do materiałów i konstrukcji oraz rozwiązań technicznych i technologicznych, a zgłoszonych przez kierownika budowy lub Inspektora Nadzoru Inwestorskiego. Należy nadzorować realizację, aby zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu oraz uczestniczyć w komisjach i naradach technicznych organizowanych przez Zamawiającego. Jeśli zajdzie taka potrzeba niezbędny będzie pobyt Projektanta na budowie, w celu sprawdzenia zgodności wykonywania robót budowlanych z rozwiązaniami projektowymi, udzielanie stosownych porad i wskazówek Wykonawcy robót budowlanych, bieżące wyjaśnianie wątpliwości i problemów powstałych w toku robót budowlanych. d)Wykonawca zobowiązuje się do bezpłatnej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego przez okres 3 lat od daty jego zatwierdzenia przez Zamawiającego (protokół odbioru dokumentacji). e)Koszt uzyskania niezbędnych pozwoleń i decyzji leży po stronie Wykonawcy, a Zamawiający przekaże niezbędne upoważnienia.
Interne KennungS.270.2.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I - Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (zwanej dalej dokumentacją) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowalnego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla Zadania 02-40-1.1-01 –Budowa zbiornika retencyjnego w leśnictwie Walidrogi
BeschreibungWykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (zwanej dalej dokumentacją) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowalnego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla Zadania 02-40-1.1-01 –Budowa zbiornika retencyjnego w leśnictwie Walidrogi, o powierzchni około 30 arów, głębokości około 1,5m i pojemności nie mniejszej niż 4500m3, obejmującej wykonanie wykopów w gruncie, usypanie grobli oraz wybudowanie mnicha lub zastawki przy rowie doprowadzającym wodę. Lokalizacja: leśnictwo Walidrogi, adres leśny 02-40-1-05-599-j; gmina Tarnów Opolski, Obręb ew. Tarnów Opolski, działka: 84/1 Przedmiot zamówienia obejmuje: a)Uzyskanie kompletu wymaganych przepisami projektów, opinii, decyzji i uzgodnień koniecznych do uzyskania ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. 2024 poz. 725) (działając w imieniu Zamawiającego) dla każdego zadania oddzielnie. W celu uzyskania pozwolenia na budowę Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji projektowo-technicznej z załącznikami dla każdego zadania oddzielnie. b)Wykonawca jest zobowiązany do pełnienia funkcji biegłego w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane i udzielanie odpowiedzi na zadane pytania w terminie 2 dni od przekazania pytań do opracowania. c)Pełnienie Nadzoru Autorskiego przez cały okres trwania robót budowlanych, w tym kontrolowanie zgodności prowadzonych prac z dokumentacją projektową obowiązującymi przepisami prawa i normami, wyjaśnianie wątpliwości, dotyczących projektu budowlanego i wykonawczego oraz zawartych w nich rozwiązań oraz ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej, uzgadnianie z Zamawiającym i Wykonawcą robót budowlanych możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej w odniesieniu do materiałów i konstrukcji oraz rozwiązań technicznych i technologicznych, a zgłoszonych przez kierownika budowy lub Inspektora Nadzoru Inwestorskiego. Należy nadzorować realizację, aby zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu oraz uczestniczyć w komisjach i naradach technicznych organizowanych przez Zamawiającego. Jeśli zajdzie taka potrzeba niezbędny będzie pobyt Projektanta na budowie, w celu sprawdzenia zgodności wykonywania robót budowlanych z rozwiązaniami projektowymi, udzielanie stosownych porad i wskazówek Wykonawcy robót budowlanych, bieżące wyjaśnianie wątpliwości i problemów powstałych w toku robót budowlanych. d)Wykonawca zobowiązuje się do bezpłatnej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego przez okres 3 lat od daty jego zatwierdzenia przez Zamawiającego (protokół odbioru dokumentacji). e)Koszt uzyskania niezbędnych pozwoleń i decyzji leży po stronie Wykonawcy, a Zamawiający przekaże niezbędne upoważnienia. Pozostałe informacje w rozdziale 3 SWZ - OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Interne KennungCzęść I
LosLOT-0002
TitelCzęść II - Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (zwanej dalej dokumentacją) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowalnego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla Zadania 02-40-1.1-02 –Budowa zbiornika retencyjnego w leśnictwie Grotowice
BeschreibungWykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (zwanej dalej dokumentacją) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowalnego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla Zadania 02-40-1.1-02 –Budowa zbiornika retencyjnego w leśnictwie Grotowice, o powierzchni około 25 arów, głębokości około 1,5m i pojemności nie mniejszej niż 3700m3, obejmującej wykonanie wykopów w gruncie, usypanie grobli oraz wybudowanie mnicha lub zastawki przy rowie doprowadzającym wodę. Lokalizacja: leśnictwo Grotowice, adres leśny 02-40-1-06-621-g; gmina Tarnów Opolski, Obręb ew. Kosorowice, działka: 106/5 Przedmiot zamówienia obejmuje: a)Uzyskanie kompletu wymaganych przepisami projektów, opinii, decyzji i uzgodnień koniecznych do uzyskania ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. 2024 poz. 725) (działając w imieniu Zamawiającego) dla każdego zadania oddzielnie. W celu uzyskania pozwolenia na budowę Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji projektowo-technicznej z załącznikami dla każdego zadania oddzielnie. b)Wykonawca jest zobowiązany do pełnienia funkcji biegłego w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane i udzielanie odpowiedzi na zadane pytania w terminie 2 dni od przekazania pytań do opracowania. c)Pełnienie Nadzoru Autorskiego przez cały okres trwania robót budowlanych, w tym kontrolowanie zgodności prowadzonych prac z dokumentacją projektową obowiązującymi przepisami prawa i normami, wyjaśnianie wątpliwości, dotyczących projektu budowlanego i wykonawczego oraz zawartych w nich rozwiązań oraz ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej, uzgadnianie z Zamawiającym i Wykonawcą robót budowlanych możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej w odniesieniu do materiałów i konstrukcji oraz rozwiązań technicznych i technologicznych, a zgłoszonych przez kierownika budowy lub Inspektora Nadzoru Inwestorskiego. Należy nadzorować realizację, aby zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu oraz uczestniczyć w komisjach i naradach technicznych organizowanych przez Zamawiającego. Jeśli zajdzie taka potrzeba niezbędny będzie pobyt Projektanta na budowie, w celu sprawdzenia zgodności wykonywania robót budowlanych z rozwiązaniami projektowymi, udzielanie stosownych porad i wskazówek Wykonawcy robót budowlanych, bieżące wyjaśnianie wątpliwości i problemów powstałych w toku robót budowlanych. d)Wykonawca zobowiązuje się do bezpłatnej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego przez okres 3 lat od daty jego zatwierdzenia przez Zamawiającego (protokół odbioru dokumentacji). e)Koszt uzyskania niezbędnych pozwoleń i decyzji leży po stronie Wykonawcy, a Zamawiający przekaże niezbędne upoważnienia. Pozostałe informacje w rozdziale 3 SWZ - OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Interne KennungCzęść II
LosLOT-0003
TitelCzęść III - Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (zwanej dalej dokumentacją) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowalnego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla Zadania 02-40-1.1-03 –Budowa zbiornika retencyjnego nr 2 w leśnictwie Walidrogi
BeschreibungWykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (zwanej dalej dokumentacją) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowalnego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla Zadania 02-40-1.1-02 – Budowa zbiornika retencyjnego nr 2 w Leśnictwie Walidrogi, o powierzchni ok. 30 arów głębokość ok 1,5 m polegająca na wykopaniu zbiornika w gruncie, usypaniu grobli oraz wybudowanie mnicha/zastawki przy rowie doprowadzającym wodę, adres leśny 02-40-1-05-594-d, Gmina Tarnów Opolski, Obręb ew. Walidrogi , działka nr 79/5 Przedmiot zamówienia obejmuje: a)Uzyskanie kompletu wymaganych przepisami projektów, opinii, decyzji i uzgodnień koniecznych do uzyskania ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. 2024 poz. 725) (działając w imieniu Zamawiającego) dla każdego zadania oddzielnie. W celu uzyskania pozwolenia na budowę Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji projektowo-technicznej z załącznikami dla każdego zadania oddzielnie. b)Wykonawca jest zobowiązany do pełnienia funkcji biegłego w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane i udzielanie odpowiedzi na zadane pytania w terminie 2 dni od przekazania pytań do opracowania. c)Pełnienie Nadzoru Autorskiego przez cały okres trwania robót budowlanych, w tym kontrolowanie zgodności prowadzonych prac z dokumentacją projektową obowiązującymi przepisami prawa i normami, wyjaśnianie wątpliwości, dotyczących projektu budowlanego i wykonawczego oraz zawartych w nich rozwiązań oraz ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej, uzgadnianie z Zamawiającym i Wykonawcą robót budowlanych możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej w odniesieniu do materiałów i konstrukcji oraz rozwiązań technicznych i technologicznych, a zgłoszonych przez kierownika budowy lub Inspektora Nadzoru Inwestorskiego. Należy nadzorować realizację, aby zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu oraz uczestniczyć w komisjach i naradach technicznych organizowanych przez Zamawiającego. Jeśli zajdzie taka potrzeba niezbędny będzie pobyt Projektanta na budowie, w celu sprawdzenia zgodności wykonywania robót budowlanych z rozwiązaniami projektowymi, udzielanie stosownych porad i wskazówek Wykonawcy robót budowlanych, bieżące wyjaśnianie wątpliwości i problemów powstałych w toku robót budowlanych. d)Wykonawca zobowiązuje się do bezpłatnej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego przez okres 3 lat od daty jego zatwierdzenia przez Zamawiającego (protokół odbioru dokumentacji). e)Koszt uzyskania niezbędnych pozwoleń i decyzji leży po stronie Wykonawcy, a Zamawiający przekaże niezbędne upoważnienia. Pozostałe informacje w rozdziale 3 SWZ - OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Interne KennungCzęść III