2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zarządzanie i sprawowanie nadzoru nad realizacją zadania inwestycyjnego pn.: „Opracowanie dokumentacji wykonawczej i wykonanie robót budowlanych na odcinku LOT B1-1 Sitkówka Nowiny – Miąsowa (bez stacji) od km 196,095 do km 218,129” realizowanego w ramach projektu pn.: „Prace na linii kolejowej nr 8 na odcinku Skarżysko–Kamienna – Kielce – Kozłów, etap II: odcinek Sitkówka Nowiny – Kozłów”
Beschreibung: 1. Celem niniejszego zamówienia jest zarządzanie i sprawowanie nadzoru nad realizacją Zadania inwestycyjnego, w szczególności: a) Pełnienie funkcji Inżyniera zgodnie z Umową oraz Kontraktem budowlanym; b) Zarządzanie rzeczowo-finansowe, w szczególności kompleksowa obsługa Kontraktu budowlanego w zakresie ich rozliczania, monitoringu i sprawozdawczości rzeczowo-finansowej; c) Zarządzanie techniczne, w tym wykonywanie obowiązków Inspektora nadzoru inwestorskiego dla Kontraktu budowlanego; d) Zarządzanie Kontraktem budowlanym; e) Prowadzenie nadzoru środowiskowego (w zakresie kontroli oddziaływania procesu budowy m.in. na wody powierzchniowe i podziemne, hałas, powietrze, powierzchnię ziemi, gospodarkę odpadami, gospodarkę zielenią) oraz nadzoru przyrodniczego, zgodnie z decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach, postanowieniami uzgadniającymi warunki realizacji przedsięwzięcia (o ile ponowna ocena będzie wymagana) oraz innymi decyzjami administracyjnymi w tym zakresie. 2. Zakres Zadania inwestycyjnego, nad którym Wykonawca będzie świadczył Usługę Zarządzania i sprawowania nadzoru obejmuje Kontrakt budowlany pn.: „Opracowanie dokumentacji wykonawczej i wykonanie robót budowlanych na odcinku LOT B1-1 Sitkówka Nowiny - Miąsowa (bez stacji) od km 196,095 do km 218,129” realizowanego w ramach projektu pn. „Prace na linii kolejowej nr 8 na odcinku Skarżysko Kamienna - Kielce - Kozłów, etap II: odcinek Sitkówka Nowiny – Kozłów”, który będzie prowadzony w systemie pracy wielozmianowej, obejmuje w szczególności wykonanie następujących elementów: a) dokumentacji projektowej, w tym: - opracowanie zamiennych projektów budowlanych lub opracowanie projektów budowlanych, - opracowanie dokumentacji wykonawczej i powykonawczej, - uzyskanie zamiennych decyzji administracyjnych lub decyzji administracyjnych, - uzyskania zamiennych pozwoleń na budowę lub uzyskanie pozwoleń na budowę, - opracowanie szczegółowych specyfikacji technicznych, - opracowanie dokumentacji powykonawczej, - pełnienie nadzoru autorskiego, - koncepcji fazowania robót, - uzyskanie zgód porozumień oraz prolongaty uzyskanych uzgodnień, - uzyskanie warunków wydanych przez gestorów sieci i infrastruktury niezbędnych do prawidłowego wykonywania wszystkich robót budowlanych. b) realizacji Robót polegających na budowie i przebudowie infrastruktury kolejowej w branżach: - nawierzchnia kolejowa - podtorze, w tym odwodnienie, geologia, geotechnika oraz wzmocnienie podtorza, - urządzenia sterowania ruchem kolejowym (srk), - urządzenia i systemy telekomunikacyjne, - sieć trakcyjna 3 kV DC, - układ zasilania sieci trakcyjnej, - układ zasilania odbiory nietrakcyjne (w tym linie potrzeb nietrakcyjnych), - elektroenergetyka do 1 kV, - obiekty inżynieryjne, - perony i obiekty kubaturowe, - przejścia i przejazdy, - ochrona środowiska, - DSAT, - usunięcie kolizji, - budowę nowych skrzyżowań dwupoziomowych. c) wszystkich robót budowlanych zgodnie z zakresem zamówienia na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej wykonawczej oraz wszystkich robót przygotowawczych niezbędnych do wykonania zakresu Umowy oraz wszelkich czynności wymaganych Prawem; d) przeprowadzenie oceny zgodności każdego podsystemu strukturalnego objętego zakresem zamówienia, na każdym etapie (projektowanie, budowy i końcowych prób podsystemu); e) realizacji Robót polegających na budowie i przebudowie infrastruktury drogowej w niezbędnym zakresie; f) realizacji robót polegających na zabudowie urządzeń oraz obiektów służących ochronie środowiska; g) inne roboty wg potrzeb (np. usunięcie drzew i krzewów, drogi dojścia, wygrodzenia, ogrodzenia, utwardzenia placów składowych, terenów wokół obiektów infrastruktury kolejowej itp.). 3. Zakres zamówienia obejmuje także następujące Prawa opcji terminowych, opisane w Umowie: a) Prawo opcji terminowej - wydłużenie realizacji umowy do 12 miesięcy związane z realizacją robót budowlanych. 4. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w Tomie III SWZ - OPZ.
Interne Kennung: 9090/IREZA3/00332/01661/26/P
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71521000 Baustellenüberwachung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamówienie swoim zakresem obejmować będzie również Prawo opcji terminowej, które pozwoli na wydłużenie okresu realizacji umowy nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót będących w zakresie Kontraktu budowlanego o dodatkowy okres, wskazany w Tomie II SWZ – WU. 2. Prawo opcji terminowej - wydłużenie realizacji umowy do 12 miesięcy związane z realizacją robót budowlanych: a) Zamawiający uprawniony jest do skorzystania z Prawa opcji terminowej dla Zakresu podstawowego polegającego na wydłużeniu Okresu Realizacji odrębnie Kontraktu budowlanego maksymalnie o 12 miesięcy; b) O skorzystaniu z Prawa opcji terminowej dla Zakresu podstawowego Zamawiający jest zobowiązany poinformować Wykonawcę na piśmie nie później niż na 90 dni przed upływem Okresu Realizacji dla Kontraktu budowlanego. W powiadomieniu o skorzystaniu z Prawa opcji terminowej wskazany zostanie okres, o jaki wydłużony zostanie Okres Realizacji Kontraktu budowlanego. 3. Szczegółowe zapisy dotyczące Prawa Opcji Terminowej zawarte są w Tomie II SWZ - WU i Tomie III SWZ - OPZ.