2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi dozoru i ochrony fizycznej, monitoringu elektronicznego i ochrony interwencyjnej obiektów i mienia Oddziału ZUS w Gdańsku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dozoru i ochrony fizycznej, monitoringu elektronicznego i ochrony interwencyjnej obiektów i mienia Oddziału ZUS w Gdańsku. Planowana liczba roboczogodzin w okresie obowiązywania umowy (stała ochrona fizyczna): 165 615 Świadczenie usługi będzie odbywało się w następujących obiektach zlokalizowanych j.n.: 1) Siedziba Oddziału ZUS, ul. Chmielna 27/33, 80-748 Gdańsk; 2) Obiekt Oddziału ZUS, ul. Marynarki Polskiej 146 i 146 A, 80-865 Gdańsk; 3) Obiekt Oddziału ZUS, ul. Chlebnicka 3/8, 80-830 Gdańsk; 4) Inspektorat Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Tuwima 9, 80-210 Gdańsk. 5) Inspektorat w Gdyni, ul. Władysława IV 24, 81-361 Gdynia; 6) Inspektorat w Kartuzach, ul. Ceynowy 5, 83-300 Kartuzy; 7) Inspektorat w Kościerzynie, ul. 3 Maja 9B, 83-400 Kościerzyna; 8) Inspektorat w Kwidzynie, ul. Piłsudskiego 29A, 82-500 Kwidzyn; 9) Inspektorat w Malborku, ul. Dworcowa 1B, 82-200 Malbork; 10) Inspektorat w Pruszczu Gdańskim, ul. Wita Stwosza 7, 83-000 Pruszcz Gdański; 11) Inspektorat w Pucku, ul. Orzeszkowej 3, 84-100 Puck; 12) Inspektorat w Starogardzie Gdańskim, ul. Piłsudskiego 4, 83-200 Starogard Gdański; 13) Inspektorat w Sztumie, ul. Mickiewicza 34, 82-400 Sztum; 14) Inspektorat w Tczewie, ul. Jagiellońska 55, 83-110 Tczew; 15) Inspektorat w Wejherowie, ul. Sobieskiego 294 i 294 A, 84-200 Wejherowo. 16) Biuro Terenowe w Sopocie, Al. Niepodległości 796, 81-805 Sopot. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. Szczegółowe warunki realizacji określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 10 do SWZ. Termin wykonania zamówienia: 36 miesięcy od daty zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż od 29 grudnia 2026r. od godziny 12:00, zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz Projektowanymi postanowieniami umowy stanowiącymi Załącznik nr 10 do SWZ.
Interne Kennung: 100000.271.008.2026-ZAP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz. 793), w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 w związku z art. 359 pkt 1. Zamawiający zastosuje w niniejszym postępowaniu postanowienia art. 139 ustawy. W związku z powyższym, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zgodnie z art. 360 pkt. 2 Zamawiający nie stosuje obowiązku składania oświadczenia na formularzu jednolitego dokumentu (JEDZ).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79711000 Überwachung von Alarmanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dozoru i ochrony fizycznej, monitoringu elektronicznego i ochrony interwencyjnej obiektów i mienia Oddziału ZUS w Gdańsku. Planowana liczba roboczogodzin w okresie obowiązywania umowy (stała ochrona fizyczna): 165 615 Świadczenie usługi będzie odbywało się w następujących obiektach zlokalizowanych j.n.: 1) Siedziba Oddziału ZUS, ul. Chmielna 27/33, 80-748 Gdańsk; 2) Obiekt Oddziału ZUS, ul. Marynarki Polskiej 146 i 146 A, 80-865 Gdańsk; 3) Obiekt Oddziału ZUS, ul. Chlebnicka 3/8, 80-830 Gdańsk; 4) Inspektorat Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Tuwima 9, 80-210 Gdańsk. 5) Inspektorat w Gdyni, ul. Władysława IV 24, 81-361 Gdynia; 6) Inspektorat w Kartuzach, ul. Ceynowy 5, 83-300 Kartuzy; 7) Inspektorat w Kościerzynie, ul. 3 Maja 9B, 83-400 Kościerzyna; 8) Inspektorat w Kwidzynie, ul. Piłsudskiego 29A, 82-500 Kwidzyn; 9) Inspektorat w Malborku, ul. Dworcowa 1B, 82-200 Malbork; 10) Inspektorat w Pruszczu Gdańskim, ul. Wita Stwosza 7, 83-000 Pruszcz Gdański; 11) Inspektorat w Pucku, ul. Orzeszkowej 3, 84-100 Puck; 12) Inspektorat w Starogardzie Gdańskim, ul. Piłsudskiego 4, 83-200 Starogard Gdański; 13) Inspektorat w Sztumie, ul. Mickiewicza 34, 82-400 Sztum; 14) Inspektorat w Tczewie, ul. Jagiellońska 55, 83-110 Tczew; 15) Inspektorat w Wejherowie, ul. Sobieskiego 294 i 294 A, 84-200 Wejherowo. 16) Biuro Terenowe w Sopocie, Al. Niepodległości 796, 81-805 Sopot. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. Szczegółowe warunki realizacji określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 10 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Na podstawie art. 441 ustawy Pzp, Zamawiający zastrzega skorzystanie z prawa opcji dotyczącego zmiany zakresu i liczby godzin wykonywanej usługi w ramach pierwotnej umowy z Wykonawcą. Skorzystanie z prawa opcji będzie polegało na zwiększeniu liczby osób realizujących przedmiot zamówienia, bądź rozszerzeniu godzin pracy. 2. Maksymalna liczba roboczogodzin z tytułu opcji wynosi 24 580 w okresie obowiązywania umowy 3. W ramach prawa opcji w obiektach nieobjętych bezpośrednią, całodobową ochroną fizyczną Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia ochrony fizycznej, wykonywanej przez co najmniej jednego pracownika ochrony, w przypadku: 3.1 wystąpienia awarii systemów alarmowych i urządzeń monitorujących te systemy, prac związanych z usuwaniem skutków awarii, których specyfika wymaga natychmiastowej realizacji – w terminie do 3 godzin po uzyskaniu informacji o wystąpieniu takiej potrzeby, 3.2 konieczności przeprowadzenia prac remontowych i naprawczych oraz innych prac, których specyfika wymaga realizacji po godzinach urzędowania Zamawiającego lub w dni wolne od pracy – w terminie 5 dni roboczych od otrzymania zgłoszenia od Zamawiającego, 3.3 pracy Sal Obsługi Klienta po godzinach urzędowania, w dni wolne od pracy – w terminie 5 dni roboczych od otrzymania zgłoszenia od Zamawiającego, 3.4 wprowadzenia całodobowej ochrony na posterunku w Biurze Terenowym w Sopocie (w 2029r. po zakończeniu modernizacji w budynku), Maksymalna liczba roboczogodzin z tego tytułu (o których mowa w pkt. 3) wynosi 20.800 w okresie obowiązywania umowy. 4. W ramach prawa opcji Wykonawca zobowiązany jest do wzmocnienia ochrony obiektów objętych przedmiotem zamówienia, poprzez zwiększenie obsady, w przypadku wprowadzenia stopni alarmowych przez Prezesa Rady Ministrów lub ministra właściwego ds. wewnętrznych, wystąpienia sytuacji kryzysowej, o której mowa w art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym ( tj. Dz.U. z 2022 r. poz. 261 z późn. zm.) lub wprowadzania wyższych stanów gotowości obronnej państwa, o których mowa w § 4 i § 5 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 września 2004 r. w sprawie gotowości obronnej państwa (Dz. U. z 2004 r. Nr 219, poz. 2218) w terminie do 3 godzin od otrzymania telefonicznego zgłoszenia takiej potrzeby. Maksymalna liczba roboczogodzin z tego tytułu (o którym mowa w pkt. 4) wynosi 3 780 w okresie obowiązywania umowy 5. Rozliczenie prawa opcji ochrony odbywać się będzie na podstawie ustalonej w formularzu oferty stawki za 1 roboczogodzinę pracy pracownika ochrony. 6. Prawo opcji może zostać wykonane przez Wykonawcę tylko w okresie obowiązywania umowy zawartej na zamówienie podstawowe. 7. wykorzystanie prawa opcji nie jest obowiązkowe, w przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu. 8. Realizacja prawa opcji nastąpi na podstawie pisemnej dyspozycji Zamawiającego. Zamówienia będą określały lokalizację, zakres i termin rozpoczęcia i zakończenia usługi w ramach prawa opcji oraz numer umowy na podstawie której realizowane jest prawo opcji.