See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Puistomuuntamot
Beschreibung: Yhtiöiden tavoitteena on hankkia sähköturvallisia, laadukkaita, toimintavarmoja ja mahdollisimman vakioituja puistomuuntamoita hyödyntämällä yhteishankinnan osapuolille tuomaa volyymietua. Tuotteiden korkean laadun ja toimintavarmuuden lisäksi hankintayksiköt korostavat toimitusten ja toimitusaikojen luotettavuutta.
Interne Kennung: 620632
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinta toteutetaan erityisalojen hankintalain 31 § ”muut yhteishankinnat” mukaisena kohdassa 1.1 kuvatulla tavalla. Neuvottelumenettelyä käytetään, koska hankinnan kohde, sopimusrakenne ja tekniset määrittelyt edellyttävät tarkentamista hankintamenettelyn aikana. Neuvottelumenettelyn kulkua ja tavoiteaikataulua on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnössä.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31200000 Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31000000 Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung, 31214000 Schaltanlagen, 31214510 Verteilertafel, 31214520 Mittelspannungsschalttafel, 31682540 Transformatorstationsausstattung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Metallirakenteiset puistomuuntamot
Beschreibung: Metallirakenteiset puistomuuntamot ja puistoerotinasemat sekä niiden toimitukseen sisältyvät muut laitteet tarjouspyynnön mukaisesti.
Interne Kennung: Metallirakenteiset puistomuuntamot-0
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Sopimus jatkuu toistaiseksi voimassaolevana perussopimuskauden jälkeen.
Los: LOT-0002
Titel: Paloeristetyt
Beschreibung: Paloeristetyt puistomuuntamot sekä niiden toimitukseen sisältyvät muut laitteet tarjouspyynnön mukaisesti.
Interne Kennung: Paloeristetyt-1