456294-2026 - Wettbewerb
Finnland – Umzugsdienste – Muuttopalveluiden kilpailutus 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Muuttopalveluiden kilpailutus 2026
Beschreibung: Hämeenlinnan kaupunki (jatkossa myös hankintayksikkö / tilaaja) kokeilee tässä hankinnassa uudenlaista tapaa esittää hankinta-asiakirjat. Näin ollen kilpailutusjärjestelmään on syötetty lähinnä vain pakolliset tiedot ja kaikki muut tiedot ovat liitteissä eli lue huolellisesti läpi kaikki tarjouspyyntöasiakirjat. Hankintayksiköllä on oikeus tarkistaa tarjoajan tarjousasiakirjoissaan antamat tiedot ennen hankintapäätöksen tekemistä. Mikäli annetut tiedot eivät pidä paikkansa, tarjous suljetaan pois tarjouskilpailusta. Hankintayksikkö tekee tilauksia hankintatarpeen ilmetessä ja määrärahojensa puitteissa. Hankinta ei sisällä määräostovelvoitetta hankintayksikölle. Hämeenlinna kaupunki pyytää tarjoustanne muuttopalveluista tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Hankinta on puitejärjestely.
Interne Kennung: HML/1414/02.08.08/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Puitejärjestelyyn valitaan sopimuskumppaneiksi valitaan 4-6 tarjoajaa. Jos hyväksyttävissä olevia tarjouksia on vähemmän, voidaan valita 1-3 tarjoajaa.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98392000 Umzugsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport), 98300000 Diverse Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0000