2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór odpadów komunalnych z terenu gminy Głogów Małopolski pochodzących z nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne wraz z zagospodarowaniem odpadów selektywnie zbieranych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi odbierania odpadów komunalnych z terenu Gminy Głogów Małopolski pochodzących z nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne wraz z zagospodarowaniem odpadów selektywnie zbieranych w okresie od 01.07.2026 do 31.12.2027 r. 2. Usługa odbierania odpadów komunalnych z terenu Gminy Głogów Małopolski pochodzących z nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne wraz z zagospodarowaniem odpadów selektywnie zbieranych, obejmuje: 1) odbieranie odpadów komunalnych (zgodnie z obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Głogów Małopolski, zwanym w dalszej części Regulaminem) w następujących frakcjach: a) papier i tektura, b) szkło, c) tworzywo sztuczne, d) metal (puszki, drobny złom), e) opakowania wielomateriałowe, f) bioodpady, g) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne. 2) zagospodarowanie odebranych odpadów komunalnych segregowanych. 3) transport celem zagospodarowania odebranych odpadów komunalnych zmieszanych do właściwej w tym celu instalacji wskazanej przez Zamawiającego, która będzie znajdować się na terenie województwa podkarpackiego (zwanej dalej: „Wskazaną Instalacją”) 3. Przewidywana liczba obsługiwanych nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne wynosi– 389. 4. Ilość wytworzonych na terenie Gminy odpadów nie jest zależna od Zamawiającego. Szacuje się, że ilość odpadów komunalnych przewidzianych do odbioru i transportu w trakcie czasu realizacji zamówienia wynosi szacunkowo 2 500 Mg. UWAGA: Zamawiający przewiduje możliwość każdorazowego ważenia pojazdów odbierających odpady komunalne przed wyjazdem na dany rejon oraz ich ponownego ważenia przy powrocie z danego rejonu odbioru, z wykorzystaniem wagi najazdowej będącej własnością Zamawiającego zlokalizowanej na terenie Głogowa Małopolskiego. 5. Na podstawie art. 68a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 roku o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2024, poz. 1289 ze zm.) zwanej dalej „ustawy o Eipa” Zamawiający wymaga aby udział pojazdów kategorii N2, N3, o których mowa w art. 4 ust. 1 lit. b rozporządzenia 2018/858, napędzanych paliwami alternatywnymi w całkowitej liczbie pojazdów tych kategorii objętych zamówieniem, o których mowa w art. 68b ustawy o Eipa, (tj. o kodzie CPV 90511000-2, wywóz odpadów), wynosił co najmniej: 9% - od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2030 r.; Wykonawca przed podpisaniem umowy złoży oświadczenie o procentowym udziale pojazdów objętych zamówieniem - Załącznik nr 1 do Projektowanych postanowień umowy
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511300 Müllsammlung, 90511400 Altpapiersammlung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Haupteinstufung (cpv): 90511400 Altpapiersammlung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511300 Müllsammlung, 90511400 Altpapiersammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje zgodnie z art. 441 ust. 1 uPzp Opcję tzn. zmniejszenia lub zwiększenia usługi odbioru odpadów. 2. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia liczby obsługiwanych nieruchomości oraz ilości przekazanych odpadów w stosunku do wskazanych bez prawa Wykonawcy do roszczeń odszkodowawczych z tego tytułu, przy czym zmniejszenie nie powinno przekroczyć 10% określonych w OPZ i Rozdziale IV. 3. Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia liczby obsługiwanych nieruchomości oraz ilości przekazanych odpadów w stosunku do wskazanych, przy czym dodatkowe zwiększenie nie powinno przekroczyć 10% określonych w OPZ i Rozdziale IV. 4. Dodatkowe usługi zwiększenia uzależnione będą wyłącznie od potrzeb Zamawiającego. 5. Dodatkowe usługi w ramach opcji obejmować będą świadczenie usług tożsamych z określonymi w zamówieniu. 6. Dodatkowe usługi realizowane będą po cenach określonych w ofercie. 7. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji dodatkowych usług w ramach opcji. 8. Z uprawnień wynikających z opcji Zamawiający będzie korzystał przez cały okres obowiązywania umowy. 9. Wykonawca po otrzymaniu informacji, o której mowa w ust. 7 zobowiązuje się zrealizować zamówienie w ramach opcji w terminie od daty wskazanej w formularzu ofertowym dla zamówienie podstawowego od otrzymania informacji o dodatkowym zamówieniu. 10. Niewykorzystanie przez Zamawiającego uprawnień przewidzianych w niniejszym paragrafie nie rodzi żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy.